Постанова від 11.10.2012 по справі 2а/0109/408/2012

Справа № 2а/0109/408/2012

Номер провадження 2-а/123/101/2013

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.10.2012 року м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя в складі :

головуючого - судді Тонкоголосюка О.В.,

при секретарі - Селезньовій О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради про визнання рішення противоправним, зобов'язання до вчинення певних дій,

В С Т А Н О В И В;

ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом. В обґрунтування позову вказує, що 10 серпня 2012 року він, як інвалід війни другої групи, у відповідності до ч.2 п.15 ст. 15 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» звернувся до виконкому Сімферопольської міської ради із вимогою про виділення йому земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва в межах міста Сімферополя. Проте рішенням від 10.09.2012 року № Ц-28/10649 йому було фактично запропоновано знайти самому таку земельну ділянку, що є неможливим, тому позивач просить визнати зазначене рішення відповідача протиправним, зобов'язати останнього негайно виділити йому - ОСОБА_1 земельну ділянку площею 10 соток під індивідуальне житлове будівництво в межах міста Сімферополя з числа земель придатних для цього будівництва, що мають розташування поблизу комунікацій, а також придатних для городу, саду.

В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав в повному об'ємі.

Представник відповідача в судове засідання не явився, про дату та місце слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив. .

Вислухав позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статі 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

У порушенні вимог частини першої статті 71 КАС України, відповідачем не надані обставини чи заперечення на позов, а надані позивачем письмові пояснення є належними та допустимими доказами в розумінні частин першої, четвертої статті 70 КАС України.

Відповідно до частини третьої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішення, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суду перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано

Згідно частини першої статті 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини першої та четвертої статті 70 КАС України, належним є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

У відповідності до ст. 71 КАС України Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу (ч.1). В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч.2).

Як вбачається з матеріалів справи позивач по справі ОСОБА_1 є інвалідом другої групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни, інвалідів війни, що підтверджується відповідним посвідчення серії НОМЕР_1 від 30.08.2001 року (а.с.7).

У відповідності до п.15 ч.2 ст. 15 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» № 3551-XII від 22.10.1993 р. органи державної виконавчої влади, виконавчі комітети місцевих Рад зобов'язані подавати допомогу інвалідам війни і сім'ям загиблих військовослужбовців у будівництві індивідуальних жилих будинків. Земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва відводяться зазначеним особам у першочерговому порядку.

Посилаючись на зазначену норму Закону, ОСОБА_1 10 серпня 2012 року звернувся до відповідача із вимогою про надання йому земельної ділянки площею 10 соток під індивідуальне житлове будівництво в межах міста Сімферополя з числа земель придатних для цього будівництва, що мають розташування поблизу комунікацій, а також придатних для городу, саду.

У відповідності до листа виконавчого комітету Сімферопольської міської ради від 10.09.2012 року № Щ-28/10649 ОСОБА_1 було роз'яснено положення ст. 118 ЗК України та повідомлено, що після надання клопотання із відповідним переліком документів, його клопотання буде розглянуто у відповідності до діючого законодавства (а.с. 8).

Позивач стверджує, що отриманий ним лист є ні що інакше, як рішення органу власних повноважень.

Проте суд не може з цим погодитися, оскільки це є відповідь на звернення в ЗУ «Про звернення громадян». Отже не є нормативно-правовим актом або правовими актом індивідуальної дії. Зазначений лист не встановлює будь-яких зобов'язань та не змінює прав позивача на отримання земельної ділянки під житлове будівництво, та не може бути оскаржений в порядку КАС України.

Крім того, у відповідності до Порядку здійснення діяльності міської ради та її органів у сфері земельних відносин, затвердженого рішенням Сімферопольської міської ради позачергової 31 сесії VI скликання від 27.12.2011 року № 303, Фізичні і юридичні особи, що виявили бажання отримати у власність або користування земельні ділянки, звертаються до Сімферопольської міської ради з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки, з метою подальшого надання земельної ділянки у власність або користування.

У клопотанні вказується орієнтовний розмір і цільове призначення земельної ділянки відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель. До клопотання додаються: графічні матеріали М 1:500 або М 1:2000 (розроблені відповідно до нормативно-технічних вимог і які повинні відповідати встановленим стандартам, нормам і правилам), на яких вказано бажане місце розташування і розмір земельної ділянки. До клопотання додаються (залежно від суб'єкта звернення) копії установчих документів юридичної особи або копії сторінок паспорту фізичної особи, по яких визначається громадянство, прізвище, ім'я, по батькові, місце мешкання, а також копії правовстановлюючих документів на об'єкт нерухомості (за наявності такого об'єкту), які належним чином підтверджують, що право власності на об'єкт на момент звернення в міську раду оформлене і зареєстроване у встановленому законом порядку.

У разі потреби, посадові особи міської ради можуть зажадати від заявника надання інших документів, необхідних для повного, всестороннього і об'єктивного вивчення питання, а також запитати у відповідних підприємств, установ, організацій, органів, служб, інших суб'єктів в цих цілях іншу інформацію.

Заява розглядається міською головою (або особою, яка її замінює) і з відповідною резолюцією направляє посадовій особі з керівництва ради відповідно до розподілення функціональних обов'язків (далі - куратор) для вивчення та здійснення контролю з даного питання і подальшого направлення до органів земельних ресурсів Сімферопольської міськради для її розгляду в установленому порядку.

Позивачем не було надано суду доказів того, що він у відповідності до зазначеного Порядку виконав всі необхідні вимоги та надав повний перелік документів до клопотання про надання йому земельної ділянки під індивідуальну жилу забудову або іншого використання.

Таким чином вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та задоволенню не підлягають в повному об'ємі.

Керуючись ст. ст. 69,70,71, 158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В позові ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради про визнання рішення противоправним, зобов'язання до вчинення певних дій відмовити в повному обсязі.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Київський районний суд м.Сімферополя АР Крим протягом десяти днів з дня її проголошення апеляційної скарги.

Суддя