Рішення від 17.01.2013 по справі 819/5437/2012

Оріхівський районний суд Запорізької області

17.01.2013 Справа № 2/323/88/13

РІШЕННЯ 5437/2012

іменем УКРАЇНИ

17.01.2013 м. Оріхів

Оріхівський районний суд Запорізької області в складі головуючого судді Фісун Н.В., при секретарі Красно Ю.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом, в якому вказує, що сторони по справі зареєстрували шлюб 01.10.2005 року, відділом реєстрації актів цивільного стану Оріхівського районного управління юстиції Запорізької області, актовий запис №97.

Шлюб другий.

Від шлюбу мають сина: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Шлюбні відносини між сторонами по справі припинені з травня 2012 року. Причиною розпаду сім'ї стало те, що вони перестали розуміти один одного, у них почалися постійні сварки, вони втратили один до одного почуття любові та порозуміння, час для примирення не потребують. Позивач зазначила, що дитина після розірвання шлюбу буде проживати разом з нею. Тому позивач просить розірвати шлюб.

У судовому засіданні позивач на позовних вимогах наполягає.

Відповідач, у судовому засіданні з позовними вимогами згоден у повному обсязі.

Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши сторони по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 01 жовтня 2005 року відділом реєстрації актів цивільного стану Оріхівського районного управління юстиції Запорізької області, актовий запис №97, що підтверджується копією свідоцтва про одруження НОМЕР_1 від 01 жовтня 2005 року.

Від даного шлюбу мають неповнолітню дитину -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження від 28 жовтня 2008 року.

Згідно ч. 2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що на теперішній час подружні відносини між сторонами припинені, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їх інтересам, сторони не бажають, щоб судом їм був наданий строк для примирення, тому шлюб між ними має бути розірваний.

Відповідно до ст.113 Сімейного кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Оскільки, позивач при реєстрації шлюбу змінила прізвище, вона має право після розірвання шлюбу залишити його.

Згідно ч.2 ст.114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Керуючись ст.ст. 15, 57-60, 208-209,212, 213-215, 218 ЦПК України, ст. ст.110,112, 113, 114 Сімейного кодексу України, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити в повному обсязі.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 01 жовтня 2005 року відділом реєстрації актів цивільного стану Оріхівського районного управління юстиції Запорізької області, актовий запис №97, які мають малолітню дитину.

Після розірвання шлюбу прізвище ОСОБА_1 не змінювати.

Шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Рішення суду, після набрання ним законної сили, надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення (Відділу реєстрації актів цивільного стану Оріхівського районного управління юстиції Запорізької області) для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та поставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.

Суддя Оріхівського районного суду

Запорізької області Н.В.Фісун

Попередній документ
28701883
Наступний документ
28701885
Інформація про рішення:
№ рішення: 28701884
№ справи: 819/5437/2012
Дата рішення: 17.01.2013
Дата публікації: 25.01.2013
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Оріхівський районний суд Запорізької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про розірвання шлюбу