Ухвала від 14.12.2012 по справі 2а-75/09/1311

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

14 грудня 2012 року м. Київ К/9991/274/12

Суддя Вищого адміністративного суду України Штульман І.В., перевіривши матеріали касаційної скарги Управління Пенсійного фонду України в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області на постанову Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 24 червня 2009 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 15 вересня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області про зобов'язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії дитині війни, -

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області звернулося до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою на вказані рішення судів попередніх інстанцій разом із заявою про поновлення строку на їх касаційне оскарження.

З матеріалів справи вбачається, що ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.09.2011р. постановлена за наслідками розгляду справи у письмовому провадженні. Копію ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.09.2011р. направлено із апеляційного суду сторонам 16.09.2011р. (а.с.48).

З касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області на постанову Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 24.06.2009р. та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.09.2011р. звернулося до Вищого адміністративного суду України тільки 17.12.2011р. (відтиск штемпеля на поштовому конверті), тобто більше ніж через три місяці після прийняття апеляційним судом судового рішення.

Відповідно до ч.2 ст.49 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

В силу закону, поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, що підтверджені належними доказами.

За правилами ст.69 КАС України на осіб, які беруть участь у справі, покладено обов'язок надання доказів, тобто будь-яких фактичних даних, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі, зокрема, пояснень сторін та письмових доказів.

В даному випадку обов'язок щодо доведення поважності причин пропуску процесуального строку покладається саме на особу, яка звертається до суду з скаргою.

Поважність причин пропуску строку на касаційне оскарження Управління Пенсійного фонду України в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області обґрунтовує тим, що копію ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.09.2011р. управлінням отримано 06.10.2011р. Після звернення до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою на вказане рішення суду апеляційної інстанції, такий ухвалою від 19.10.2011р. її повернув управлінню у зв'язку із закінченням строку на касаційне оскарження. При цьому, жодних доказів на підтвердження вказаного, та які б свідчили про поважність причин пропуску строку на касаційне оскарження відповідач не надає, і в суді касаційної інстанції відсутні відомості про те, що Управління Пенсійного фонду України в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області вже зверталося до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою на постанову Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 24.06.2009р. та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.09.2011р.

Відповідно до ч.4 ст.214 КАС України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Таким чином, оскільки відповідач не навів належних підстав на підтвердження поважності причин, які викликали пропущення ним процесуального строку, і в матеріалах справи відсутні докази, які свідчать, що причина пропуску строку на касаційне оскарження має об'єктивний і незалежний від заявника характер, то касаційну скаргу необхідно залишити без руху для надання відповідачеві можливості вказати належні підстави та надати докази для поновлення строку на касаційне оскарження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.108, 212, 214 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області на постанову Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 24 червня 2009 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 15 вересня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області про зобов'язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії дитині війни -залишити без руху.

Скаржникові надати тридцять днів з моменту отримання даної ухвали для усунення зазначених недоліків та роз'яснити, що невиконання вказаних вимог є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Вищого адміністративного суду України Штульман І.В.