Справа № 0503/10895/2012
2-а/219/24/2013
17.01.2013 р.
Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі:
Головуючого: судді Чудовського Д.О.,
при секретарі Томаровій А.П.,
за участю представника позивача: Гриня Д.В.
відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Артемівську адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів тимчасової допомоги дітям, батьки яких не мають можливості утримувати дитину,
30.11.2012 р. до Артемівського міськрайонного суду Донецької області звернувся позивач з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів тимчасової допомоги дітям, батьки яких не мають можливості утримувати дитину, в якому зазначив, що ОСОБА_3 звернулася до позивача із заявою про призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. У зв'язку з тим, що у відповідача і ОСОБА_2 є спільна дитина, а відповідач ухилявся від сплати аліментів їй позивачем була призначена та виплачена державна допомога за період з 01.10.2008 року по 31.03.2010 р. у розмірі 210,30 грн. на місяць. На теперішній час виплачені кошти відповідачем не повернуті до Державного бюджету, тому позивач просить їх стягнути у повному обсязі.
З 01.04.2010 року по час звернення до суду ОСОБА_3 за призначенням допомоги не зверталась.
Також позивач просив поновити строк для звернення до адміністративного суду.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити позов.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, вважаючи їх необґрунтованими.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід залишити без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Як видно із адміністративного позову та доданих до нього документів, з 01.10.2008 року до 31.03.2010 року відповідач отримував щомісячно державну допомогу.
Відповідно до листа відділу державної виконавчої служби Артемівського міськрайонного управління юстиції від 15.04.2012 року за № 20810-16/420-12-25514, боржник ОСОБА_2 мешкає за адресою: АДРЕСА_1. Даний лист позивач отримав 26.04.2012 року, про що свідчить відповідна відмітка з номером вхідної кореспонденції № 01-1153-4.
Таким чином, перебіг строку звернення до адміністративного суду щодо останнього місяця виплати державної допомоги для позивача розпочався з 27.04.2012 року та закінчився 27.10.2012 року. Позивач, у свою чергу звернувся до суду 30.11.2012 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч. 2 ст. 100 КАС України, позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Суд приходить до висновку, що у позовній заяві та у доданих до неї матеріалів відсутні обґрунтовані підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними. У судовому засіданні представник позивача також не надав суду доказів поважності причин пропуску строків звернення до суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 7, 10, 99, 100 КАС України,-
1. Визнати такими, що не є поважними причини пропуску строку звернення до Артемівського міськрайонного суду Донецької області Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів тимчасової допомоги дітям, батьки яких не мають можливості утримувати дитину.
2. Залишити адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів тимчасової допомоги дітям, батьки яких не мають можливості утримувати дитину, без розгляду.
Ухвала про залишення адміністративного позову без розгляду набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.
Ухвала про залишення адміністративного позову без розгляду може бути оскаржена на протязі 5 (п'яти) днів з моменту її отримання до Донецького апеляційного адміністративного суду через Артемівський міськрайонний суд Донецької області.
Головуючий суддя Д. О.Чудовський