ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД м. Львів, вул. Чоловського, 2
про повернення позовної заяви
Львів
27 липня 2012 р..2а-6631/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області про визнання протиправною постанови,
26 липня 2012 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області про визнання протиправною постанови заступника начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області Дзеси І.В. від 28.02.2012 року про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, склад якого передбачено у частині 5 статті 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви в т.ч. з'ясовує, чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 18 КАС України усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Щодо територіальної підсудності даного спору слід зазначити, що відповідно до частини 1 статті 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Поряд з тим у частині 2 цієї ж статті зазначено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Оскільки позивач оскаржує рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого його притягнено до адміністративної відповідальності, то згідно з наведеними вище правилами предметної підсудності даний спір належить до юрисдикції загального суду, як адміністративного. Щодо територіальної підсудності цього спору, то зважаючи на предмет оскарження, право вибору тут належить позивачеві, оскільки з таким позовом він вправі звернутись або до загального суду за місцезнаходженням відповідача, яким у даному випадку є Галицький районний суд м. Львова, або ж за своїм місцем проживання, тобто до Старосамбірського районного суду Львівської області.
Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст. 108 КАС, ст.ст. 158-160, 165 КАС України, суддя, -
позовну заяву ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області про визнання протиправною постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - повернути позивачу (разом з усіма доданими до неї матеріалами).
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя Москаль Р.М.