Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без розгляду
13 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/13635/2012
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Постановлено у нарадчій кімнаті
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М., при секретарі судового засідання Перовій В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом:
Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Докучаєвськ Донецької області)
до
Державної податкової інспекції у м. Докучаєвську Донецької області Державної податкової служби (м. Докучаєвськ Донецької області),
про
визнання незаконним та скасування рішення від 06.07.2012 № 0000092208 про застосування фінансових санкцій в сумі 6 800 гривень,-
за участю:
від позивача - не з'явився,
від відповідача - не з'явився,
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Докучаєвську Донецької області Державної податкової служби про визнання незаконним та скасування рішення від 06.07.2012 № 0000092208 про застосування фінансових санкцій в сумі 6 800 гривень.
У судове засідання представник позивача не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки, причини неявки суду не повідомив.
Представник відповідача у судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась судом належним чином, надіслала суду подання, в якому просила перенести дату судового розгляду справи у зв'язку з поганими погодними умовами.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
У зв'язку із тим, що представники сторін у судове засідання не з'явились, поважних причин неявки суду не повідомили, суд вважає за можливе вирішити питання про залишення позовної заяви без розгляду за їх відсутності.
Як передбачено частиною першою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини п'ятої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, спірне рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийнято відповідачем 06.07.2012. У позовні заяві позивач вказав, що рішення було отримано ним 15.08.2012. Разом із тим, до суду позивач звернувся лише 09.10.2012, тобто після закінчення місячного строку, встановленого частиною п'ятою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судом не приймаються до уваги посилання позивача у позовній заяві на отримання 05.10.2012 протоколу від 01.04.2011 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, оскільки зазначена обставина не перешкоджала позивачу звернутись до суду з даним позовом у будь-який час після отримання рішення про застосування фінансових санкцій з 15.08.2012.
Крім того, суд враховує, що позивач не надавав суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду.
Також позивач не зазначив у позовній заяві будь-яких інших обставин, які б доводили поважність причин пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду із даним позовом.
Відповідно до частини першої статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
За змістом частини другої цієї ж статті, позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Крім того, пунктом 9 частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Враховуючи викладене, приходжу до висновку про необхідність залишення даної позовної заяви без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 155, 160, 165 КАС України, -
Залишити без розгляду позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Докучаєвську Донецької області Державної податкової служби про визнання незаконним та скасування рішення від 06.07.2012 № 0000092208 про застосування фінансових санкцій в сумі 6 800 гривень.
Ухвалу постановлено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 13 грудня 2012 року.
Повний текст ухвали виготовлено 18 грудня 2012 року.
Ухвала відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку її оскарження
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Толстолуцька М.М.