Справа № 2-375/12
01.03.2012 року Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Погребняк Т.Ю.
при секретарі Скала А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпродзержинську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
27 жовтня 2011 року ОСОБА_1 звернувся в Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
В обґрунтування пред'явлених позовних вимог позивач зазначив, що з відповідачкою він перебуває у шлюбі з 24 жовтня 2000 року; шлюб зареєстрований у Ковалевській сільській Раді народних депутатів Полтавського району Полтавської області за актовим записом № 36. Для позивача зазначений шлюб перший. Спільних дітей від шлюбу сторони не мають. Шлюбні відносини між подружжям фактично припинилися у 2001 році і на теперішній час вони проживають окремо. Подальше збереження шлюбу суперечить інтересам позивача та відповідачки, взаємодопомоги та підтримки в родині немає. Відповідач в 2001 році виїхала за межі міста та позивачу невідома її нова адреса. ОСОБА_1 вважає, що подружні стосунки припинені остаточно і їх поновлення неможливе, на теперішній час фактично створив іншу родину, співмешкає разом з жінкою, з якою має намір укласти офіційно шлюб, тому звернувся до суду з даним позовом. Майнового спору між сторонами немає.
В наданій до суду письмовій заяві позивач ОСОБА_1 зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить їх задовольнити і розглянути справу без його участі.
Відповідачка ОСОБА_2 в наданій суду письмовій заяві, засвідченій нотаріусом за місцем її перебування, просить суд розглянути справу без її участі, зазначила, що позовні вимоги визнає в повному обсязі, не заперечує проти їх задоволення і теж просить розірвати шлюб між нею та позивачем.
Суд, вислухавши позивача та відповідачку, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що позовні вимоги про розірвання шлюбу підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований 24 жовтня 2000 року у Ковалевській сільській Раді народних депутатів Полтавського району Полтавської області за актовим записом № 36. Як для позивача, так і для відповідачки, зазначений шлюб перший. Від шлюбу спільних дітей сторони не мають. Протягом тривалого часу понад десять років сторони мешкають окремо один від одного, не ведуть спільне господарство, шлюб зберігати намірів не мають. Позивач повідомив у позові, що фактично створив іншу родину, вважає, що подружні стосунки припинені остаточно і їх поновлення неможливе. Відповідачка ОСОБА_2 погодилась з позовом про розірвання шлюбу і теж просить суд його розірвати. Таким чином суд дійшов висновку, що подальше збереження шлюбу суперечитиме інтересам позивача та відповідачки.
Відповідно ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що подальше збереження шлюбу буде суперечити інтересам позивача, тому позов необхідно задовольнити.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу -задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 24 жовтня 2000 року у Ковалевській сільській Раді народних депутатів Полтавського району Полтавської області за актовим записом № 36 -розірвати.
Залишити без змін прізвище ОСОБА_2.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана апеляційному суду Дніпропетровської області через Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська протягом 10 днів з дня його проголошення.
Головуючий у справі Погребняк Т.Ю.
Згідно з оригіналом.
Оригінал рішення знаходиться в матеріалах цивільної справи № 2 -375/12
в Баглійському районному суді м. Дніпродзержинська.
Рішення набрало законної сили 12 березня 2012 року.
Суддя Погребняк Т.Ю.