17 листопада 2006 р. Справа № 7/348-2006
за позовом Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Ужгород
до відповідача Державної податкової інспекції у м. Ужгороді, м. Ужгород
про скасування податкового повідомлення -рішення ДПІ у м. Ужгороді від 21.03.2006р. НОМЕР_1 про визначення податкового зобов'язання по збору за проведення гастрольних заходів у сумі 7671,45 грн.,
Суддя С. Швед
За участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_2, представник по довіреності від 12.10.2006р.
від відповідача -Товтин М.В., начальник юридичного відділу, представник по довіреності від 10.01.2006р. №39/9/10;
Представники сторін у судовому засіданні 09.11.2006р. дали письмову згоду на початок розгляду справи по суті згідно з п. 3 ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України (протокол судового засідання від 09.11.2006р.).
Приватний підприємець ОСОБА_1 просить скасувати податкове повідомлення -рішення ДПІ у м. Ужгороді від 21.03.2006р. НОМЕР_1 про визначення податкового зобов'язання по збору за проведення гастрольних заходів у сумі 7671,45 грн. (4344,66 грн. -основний платіж, 3326,79 грн. - штрафні санкції), прийняте органом державної податкової служби за результатами планової документальної перевірки з питань дотримання підприємцем ОСОБА_1 вимог податкового законодавства за період з 19.02.2003р. по 31.12.2005р. (акт від 10.03.2006р. НОМЕР_2), якою встановлено (в межах оспорюваної позивачем позиції акту перевірки) порушення суб'єктом підприємництва вимог ст. 5 Закону України «Про гастрольні заходи в Україні» від 10.07.2003р. №1115-IV (далі -Закон №1115-IV), оскільки підприємцем не в повному обсязі включено до об'єкту оподаткування зазначеним податковим платежем всі надходження від проведення гастрольних заходів за період 2005 року, що призвело до заниження належної до сплати суми збору за проведення гастрольних заходів на 4344,66 грн.
Не погоджуючись із висновком податкового органу про донарахування підприємцю податкового зобов'язання по зазначеній вище позиції акту перевірки, представник позивача вказує на його помилковість та невідповідність фактичним обставинам справи та вимогам чинного законодавства, які підтверджують правомірність формування об'єкта оподаткування по збору за проведення гастрольних заходів в охопленому перевіркою періоді.
Зокрема, позивач зазначає, що своєчасно подавав контролюючому органу податкові розрахунки по збору за проведення гастрольних заходів, в яких у повному обсязі відображав всі надходження від такої діяльності та належну до сплати суму збору у відповідності із ст. 5 Закону №1115-IV.
Відповідач позов не визнав, оскільки проведеною перевіркою підтверджені факти порушень позивачем вимог Закону №1115-IV щодо формування об'єкту оподаткування по збору за проведення гастрольних заходів у 2005р., тому підприємцю і визначене до сплати податкове зобов'язання на суму 7671,45 грн.
Дослідивши подані по справі доказові матеріали та заслухавши пояснення представників сторін, суд констатує наступне:
Відповідно до ст. 4 Закону №1115-IV платниками збору за проведення гастрольних заходів на території України є організатори гастрольних заходів.
Організатори благодійних гастрольних заходів не є платниками цього збору.
Згідно з ст. 5 Закону №1115-IV об'єктом оподаткування збором за проведення гастрольних заходів на території України є виручка від реалізації квитків на гастрольний захід.
Ставка збору за проведення гастрольних заходів становить три відсотки об'єкта оподаткування, визначеного у статті 5 цього Закону (ст. 6 Закону №1115-IV).
Платники збору за проведення гастрольних заходів протягом десяти календарних днів після дати проведення гастрольного заходу подають до органу державної податкової служби за місцем його проведення розрахунок збору за проведення гастрольних заходів за формою, встановленою центральним податковим органом.
Збір сплачується одним платіжним дорученням протягом двадцяти календарних днів, наступних за датою проведення гастрольного заходу.
Датою проведення заходу вважається дата його фактичного завершення (ст. 7 Закону №1115-IV).
Підставою для висновку податкового органу про заниження позивачем об'єкту оподаткування по збору за проведення гастрольних заходів стали дані банківських виписок про рух коштів на розрахунковому рахунку підприємця за 2005 рік, за якими загальна сума всіх надходжень від здійснюваної підприємцем діяльності у спірному періоді склала 273814,00 грн. Оскільки позивач в охопленому перевіркою періоді іншої, ніж діяльність по організації гастрольних заходів не здійснював, то і всі надходження на розрахунковий рахунок позивача визначені у якості виручки від проведення гастрольних заходів від заходів від обсягів якої в визначене податкове зобов'язання по сплаті збору у сумі 4344,66 грн. (а.с. 17).
Однак такий підхід податкового органу не відповідає нормативно -правовому визначенню об'єкту оподаткування, наведеному у ст. 5 Закону №1115-IV, яким є виручка від реалізації квитків на гастрольний захід, а не загальна суми всіх надходжень на розрахунковий рахунок приватного підприємця від здійснюваної ним підприємницької діяльності.
Поняття виручки від реалізації квитків на гастрольні заходи не є тотожним та рівнозначним поняттю надходжень на розрахунковий рахунок чи виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) суб'єкта підприємницької діяльності.
Подана відповідачем довідка про надходження коштів на розрахунковий рахунок позивача на протязі 2005 року не є однозначним доказом отримання цих коштів саме від реалізації квитків на гастрольні заходи, оскільки підприємцем надавалися й інші організаційні послуги (організація презентацій, культурних заходів та ін.), які не передбачали реалізації квитків на не були гастрольними заходами у розумінні ст. 1 Закону №1115-IV.
Надходження від такої діяльності підприємця є виручкою від реалізації товарів (робіт, послуг) і мають враховуватися при обчисленні загального доходу (не більше 500000 грн.), перевищення якого є підставою для припинення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку і звітності.
З огляду на наведене, враховуючи, що висновки перевірки є методологічно неправильними щодо об'єкта оподаткування, не ґрунтуються на нормах чинного законодавства, а також належних доказах щодо обсягів отриманої підприємцем виручки від реалізації квитків на гастрольні заходи, визначення податкового зобов'язання за оспорюваним податковим повідомленням -рішенням по сплаті збору і відповідно застосованих штрафних санкціях не може бути залишено в силі.
Таким чином, позов слід задоволити у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст. ст. 7, 86, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,
1. Позов задоволити повністю.
2. Скасувати у повному обсязі податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції у м. Ужгороді від 21.03.2006р. НОМЕР_1 про визначення приватному підприємцю ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_3) податкового зобов'язання по збору за проведення гастрольних заходів у сумі 7671,45 грн. (4344,66 грн. -основний платіж, 3326,79 грн. -штрафні санкції).
3. Постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня її прийняття і може бути оскаржена в зазначений строк до Львівського апеляційного господарського суду через Господарський суд Закарпатської області.
Суддя С. Швед