Постанова від 14.01.2013 по справі 2а/1270/10387/2012

Категорія №5

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 січня 2013 року Справа № 2а/1270/10387/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Каюда А.М., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафної санкції за порушення законодавства про рекламу в розмірі 1700,00грн.,-

ВСТАНОВИВ:

28 грудня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафної санкції за порушення законодавства про рекламу в розмірі 1700,00грн.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено наступне.

16 травня 2012 року на АДРЕСА_1 у рекламі про знижки на продукцію магазину ФОП ОСОБА_1 зафіксовано Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Луганській області ознаки порушення пункту 5 статті 8 Закону України «Про рекламу», а саме відсутня інформація про дату початку та закінчення цін (розпродажу речей). Про порушення ФОП ОСОБА_1 законодавства про рекламу, спеціалістом Інспекції складений протокол №52 від 16.05.2012. Рішенням від 05.06.2012 №52 розпочато справу про порушення ФОП ОСОБА_1 законодавства України про рекламу. Розгляд справи було призначено на 18.06.2012, про що на адресу підприємця 05.06.2012 був направлений рекомендований лист. У вказаному листі ФОП ОСОБА_1 було запропоновано надати документи, підтверджуючи вартість розповсюдженої реклами, а також копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання. Підприємцю було доведено, що ненадання документів, щодо вартості розповсюдженої реклами, тягне за собою накладення штрафу відповідно до ч.6 статті 27 Закону України «Про рекламу» у розмірі 100 неоподаткованих доходів громадян. На засідання розгляду справи про порушення законодавства про рекламу ФОП ОСОБА_1 не з'явилась, необхідні документи не надала, клопотань про перенесення термінів розгляду справи не заявляла. За порушення п.6 ст.27 Закону України «Про рекламу», а саме за не надання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами, на ОСОБА_1 накладено штраф у розмірі 1700,00 грн. Рішення від 18.06.2012 №0052 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу надіслано ФОП ОСОБА_1 поштою 29.06.2012. Рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення підтверджує факт отримання ОСОБА_1 30.06.2012 рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу. Однак як зазначає позивач рішення на час звернення до суду не виконано, штраф не сплачено. За таких обставин позивач просить стягнути з відповідача в судовому порядку штраф розмірі 1700,00грн.

Ухвалою від 02 січня 2013 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження. Зазначена ухвала була надіслана на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, отримана, відповідно до поштового повідомлення особисто відповідачем по справі 03 січня 2013 року. (а.с.14)

У встановлений судом строк, відповідно до ухвали від 02 січня 2013 року відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд приходить до наступного.

Як вбачається з матеріалів справи відповідач фізична особа - підприємець ОСОБА_1 здійснює свою підприємницьку діяльність у магазині «ІНФОРМАЦІЯ_1», який розташовано за адресою: 91015, АДРЕСА_1 магазин «ІНФОРМАЦІЯ_1».

16 травня 2012 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Луганській області було складено протокол №52 про порушення законодавства про рекламу в якому зазначено, що 16.05.2012 на АДРЕСА_1 у рекламі про знижки на продукцію магазину ФОП ОСОБА_1 зафіксовано ознаки порушення п.5 ст.8 Закону України «Про рекламу», а саме відсутня інформація про дату початку та закінчення проведення зниження цін (розпродажу речей) (а.с.8)

На підставі протоколу №52 від 16 травня 2012 року було винесено рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу від 05 червня 2012 року №52 (а.с.9)

Листом від 05 червня 2012 року за вих. №1123 відповідача було повідомлено проте, що спеціалістами Інспекції 16.05.2012 зафіксовано ознаки порушення вимог п.5 ст.8 Закону України «Про рекламу» та було запропоновано прибути до Інспекції для з'ясування обставин та участі у розгляді справи, також роз'яснено, що не подання документів, щодо вартості розповсюдженої реклами тягне за собою накладення штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Зазначений лист було направлено на адресу ОСОБА_1 05 червня 2012 року, що підтверджується реєстром №34 на відправлення рекомендованої кореспонденції (а.с.10,11)

18 червня 2012 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Луганській області було прийнято рішення №0052 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу яким встановлено, що на підставі матеріалів справи та протоколу засідання від 16 травня 2012 року №52 встановлено ознаки порушення ФОП ОСОБА_1 ч.5 ст.8 Закону України «Про рекламу», та вирішено відповідно до ч.6 ст.27 Закону України «Про рекламу», а саме за неподання інформації щодо вартості розповсюджувальної реклами про розпродаж продукції магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» ФОП ОСОБА_1, яка не містить інформації про дату початку та закінчення проведення розпродажу накласти на ФОП ОСОБА_1 штраф у розмірі одна тисяча сімсот гривень 00 копійок, який підлягає перерахуванню до державного бюджету. (а.с.12) Рішення про накладення штрафу надіслано суб'єкту господарювання листом з повідомленням 27 червня 2012 року та отримано відповідно до поштового повідомлення про вручення 30 червня 2012 року (а.с.18)

На час розгляду справи у суду відсутні відомості щодо оскарження зазначеного рішення та сплати в повному обсязі штрафної санкції визначеної в рішенні від 18 червня 2012 року, а тому воно визнається чинним на час розгляду справи.

Вирішуючи даний спір суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами регулює Закон України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР (далі Закон №270).

Відповідно до положень ст.1 Закону №270 реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару; рекламодавець - особа, яка є замовником реклами для її виробництва та/або розповсюдження.

Відповідно до ч. 5 ст.8 Закону №270 реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару.

Контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень серед інших: спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами, що закріплено статтею 26 Закону №270.

Стаття 26 Закону України «Про рекламу» передбачає, що на вимогу органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.

Відповідно до ч. 1 ст.27 Закону №270 особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Як вбачається із положень ч.6 ст. 27 Закону №270 за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оскільки судом під час розгляду справи встановлено, що рішення про накладення штрафу № 0052 в установленому законом порядку відповідачем не оскаржено, сума штрафної санкції яка визначена в цьому рішенні відповідачем в добровільному порядку не сплачена, за таких обставин суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області щодо стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 суми штрафу в розмірі 1700,00грн.

Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 94, 158-163, 167, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафної санкції за порушення законодавства про рекламу в розмірі 1700,00грн задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (91015, АДРЕСА_1 магазин «ІНФОРМАЦІЯ_1», код НОМЕР_1) до Державного бюджету Артемівського району, УДК у Луганській області, МФО 804013, р/р31118106700003, ін..код 37991503, код.плат.21081100, символ 106) суму штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.), накладених рішенням №00520 від 18 червня 2012 року.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяА.М. Каюда