Постанова від 21.05.2012 по справі 914/1207/2012

Справа № 914/1207/2012

Номер провадження №2-а/914/125/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2012 року м. Снятин

Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Бородовський С.О.

розглянувши в скороченому провадженні адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Снятинському районі, Головного управління Пенсійного Фонду Українив Івано-Франківській області про визнання відмови незаконною та зобов"язання провести перерахунок пенсії ,-

ВСТАНОВИВ:

До Снятинського районного суду Івано-Франківської області звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління ПФУ в Снятинському районі, Головного управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області про визнання відмови незаконною та зобов'язання провести перерахунок пенсії.

Розгляд спору здійснюється в скороченому провадженні.

Провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Управління ПФУ в Снятинському районі, Головного управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області про визнання відмови незаконною та зобов'язання провести перерахунок пенсії в частині вимоги визнати, що період його роботи як посадової особи в органах місцевого самоврядування відноситься до державної служби закрито ухвалою суду.

Провадження в справі за позовом ОСОБА_1 в частині зобов"язання Управління Пенсійного Фонду України в Снятинському районі провести перерахунок пенсії з врахуванням стажу державної служби 25 р 2м з 01.06.2009 р. залишено без розгляду ухвалою суду.

Позивач вказує: в 2005 році йому призначена пенсія за віком як посадовій особі в органах місцевого самоврядування; має стаж роботи на посадах наукового працівника в Донецькому інституті економіки АН УРСР 2 роки 7 місяців та 14 днів та Чернівецькій філії Київського інституту автоматики 5 років 11 місяців 14 днів та з 1987 року до 1991 року 4 роки 5 місяців і 14 днів, що в загальному складає 13 років 15 днів.

17/06/2011 року управління Пенсійного фонду в Снятинському районі надало відмову про перерахунок пенсії у зв'язку з тим, що при призначенні пенсії позивачу не враховано його стаж роботи на посаді наукового працівника.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовим особам місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування 8 років і більше, або протягом повних двох і більше скликань, починаючи зі скликання 1990 року, за винятком припинення повноважень з причин, визначених статтею 78, пунктами 2, 3, 4 частини першої, частиною другою статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пунктами 1, 2, 6 частини першої і пунктом 1 частини другої статті 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", за наявності страхового стажу необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначається пенсія відповідно до цього Закону незалежно від того, де вони працювали перед призначенням пенсії. У цих випадках пенсія обчислюється у порядку, передбаченому для державних службовців, із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, за останньою займаною виборною посадою на день призначення пенсії.

Таким чином до стажу, що враховується при призначенні пенсії за ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» включається загальний трудовий стаж. Будь-яких застережень щодо спеціального стажу державного службовця не передбачено.

Отже відсутні правові підстави для висновку про те, що права позивача порушені.

В ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» вказано, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Пенсія в частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Позивач вказує, що відповідно ч. 14 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283 «Про порядок обчислення стажу державної служби» до стажу державної служби включається також стаж наукової роботи, набутий в державних установах, організаціях, закладах на посадах, визначених переліком посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".

Отже, позивач вважає, що, оскільки стаж роботи на посаді наукового працівника включається до стажу державної служби, а державна служба враховується до при призначенні пенсії на підставі ч. 7 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», тому стаж на посаді наукового працівника підлягає включенню як стаж державної служби при обчисленні або перерахунку пенсії позивача.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Отже в Законі України «Про державну службу» розрізняються поняття стажу державної служби і стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. При цьому вказані поняття не ототожнюються. Так само в постанові Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283 «Про порядок обчислення стажу державної служби» розрізняються поняття не ототожнюється робота, яка зараховується до стажу державної служби (п. 2) і робота, яка до неї включається (п. 3).

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином у позивача відсутній стаж державної служби, про який вказано в ч. 7 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Позивач просить визнати відмову Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області в зарахуванні до пенсійного стажу 13р.15 дн. роботи на посадах наукового працівника незаконною. Однак позивачеві не було відмовлено у зарахуванні до пенсійного стажу його стажу на посаді наукового працівника. Йому лише відмовлено у зарахуванні стажу на посадах наукового працівника в якості стажу державної служби.

Отже, у зв"язку з тим, що позивач не має стажу державної служби, тому немає правових підстав для включення до відповідної служби стажу, який прирівнюється і зараховується до стажу державної служби, в порядку передбаченому законом.

Відповідно до зазначеного та на підставі ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», ст. 37 Закону України «Про державну службу», постанови Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283 «Про порядок обчислення стажу державної служби» суд, -

ПОСТАНОВИВ:

в позові ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області про визнання відмови в зарахуванні до пенсійного стажу 13р.15 дн. роботи на посадах наукового працівника незаконною відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня його проголошення, а особам які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення протягом 10 днів з дня отримання копії рішення, через Снятинський райсуд.

Головуючий: підпис

Суддя Снятинського районного суду Бородовський С.О.