ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
28 грудня 2012 року № 2а-17844/12/2670
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1
до Дніпровського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві
про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Дніпровського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві, в якій просить визнати протиправними дій щодо вилучення автомобіля, зобов'язати повернути авто.
Як вбачається із наданих позивачем матеріалів в провадженні СВ Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві перебуває кримінальна справа № 04-24480, в рамках розслідування якої належний позивачу автомобіль було вилучено та приєднано до матеріалів справи, оскільки він є знаряддям злочину.
Отже, з викладеного вбачається, що позивач просить визнати протиправні дії відповідача, які відбулись в рамках розслідування кримінальної справи № 04-24480 та зобов'язати відповідача вчинити дії щодо повернення доказу, який знаходиться в матеріалах цієї кримінальної справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Вичерпний перелік публічно-правових справ, на які не поширюється юрисдикція
адміністративних судів, визначено в частині третій статті 17 КАС
України, згідно якої юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи: 1) що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України; 2) що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства; 3) про накладення адміністративних стягнень; 4) щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.
Отже, КАС України регламентує порядок розгляду не всіх публічно-правових спорів, а лише тих, які виникають у результаті здійснення суб'єктом владних повноважень управлінських функцій і розгляд яких безпосередньо не віднесено до підсудності інших судів.
Завданнями кримінального судочинства є охорона прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, які беруть у ньому участь, а також швидке і повне розкриття злочинів, викриття винних та забезпечення правильного застосування закону з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності і жоден невинний не був покараний (стаття 2 КПК України). Положення КПК України регламентують діяльність органів державної влади та їх посадових осіб, яка стосується сфери публічно-правових відносин, що виникають внаслідок злочинних посягань, відповідальність за які встановлено в нормах кримінального права.
У статтях 110, 234, 236 КПК України йдеться про оскарження в суді рішень чи дій органів дізнання, слідчого, прокурора, які вони постановили чи вчинили уже під час провадження у кримінальній справі. Суб'єкти, визначені в цих нормах, є носіями спеціальних владних процесуальних повноважень і тому виконують функції, обумовлені завданнями кримінального судочинства.
Таким чином розгляд даного спору не відноситься до компетенції адміністративних судів України, відповідно не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Суд роз'яснює, що позивач може звернутися до суду загальної юрисдикції із відповідною скаргою.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 17, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Ухвала набирає сили у відповідності до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187, Кодексу адміністративного судочинства України, зі змінами та доповненнями. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.Г. Вєкуа