Постанова від 30.11.2012 по справі 2а/0470/3515/12

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2012 р. Справа № 2а/0470/3515/12

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рищенко А. Ю.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА ТЕПЛОЕЛЕКТРОЦЕНТРАЛЬ» до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області про скасування рішення № 577 від 07.02.2012 року, -

ВСТАНОВИВ:

15.03.2012 року Публічне акціонерне товариство «ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА ТЕПЛОЕЛЕКТРОЦЕНТРАЛЬ» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області про скасування рішення № 577 від 07.02.2012 року.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем було прийняте протиправне рішення від 07.02.2012 року № 577 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду за період з 20.05.2004 року по 22.12.2004 року на суму штрафу у розмірі 20 958, 68 грн., пені у розмірі 1 226, 24 грн., адже винесене воно в порушення вимог чинного законодавства в момент, коли відповідні норми Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» втратили свою чинність.

Просить суд скасувати або визнати нечинним рішення № 577 від 07.02.2012 року Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду.

Суд, вивчивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити даний адміністративний позов повністю з наступних підстав.

У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи. Проте, надали клопотання про розгляд справи без їх участі.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 122 КАС України, суд ухвалив слухати справу в порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що 07.02.2012 року відповідачем було прийнято протиправне Рішення № 577 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду. Відповідно до вказаного Рішення відповідачем було застосовано до Публічного акціонерного товариства «ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА ТЕПЛОЕЛЕКТРОЦЕНТРАЛЬ» штраф у розмірі 20 958, 68 грн. та нараховано пеню у розмірі 1 226, 24 грн. за період з 20.05.2004 року по 22.12.2004 року.

У своєму рішенні від 07.02.2012 року відповідач посилається на п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-ІV.

Проте, суд зазначає, що відповідно до пп. й) п. 12 ч. 11 Розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI, (в редакції станом на момент виникнення правовідносин між сторонами), який набрав чинності 01.01.2011 року, передбачено, що у Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., NN 49-51, ст. 376 із наступними змінами), частини першу - дев'яту статті 106 виключено.

Отже, відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 6 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Крім того, згідно ч. 5 п. 7 Розділу VIII Заключні та Перехідні Положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальна страхування», стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Тому, суд зазначає, що аналіз норм чинного законодавства та матеріалів справи показує, що відповідачем було прийнято протиправне рішення на підставі норм закону, які втратили чинність на момент виникнення правовідносин між сторонами. Період розрахунку заборгованості позивача встановлено відповідачем: з 20.05.2004 року по 22.12.2004 року, а рішення прийнято відповідачем 07.02.2012 року, тобто в момент дії Закону України «Про збір на та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI щодо порядку нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, розміру єдиного внеску, тощо.

Таким чином, суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення № 577 від 07.02.2012 року Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області є протиправним та підлягає скасуванню, а даний адміністративний позов - задоволенню повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА ТЕПЛОЕЛЕКТРОЦЕНТРАЛЬ» до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області про скасування рішення № 577 від 07.02.2012 року - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області № 577 від 07.02.2012 року про застосування до Публічного акціонерного товариства «ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА ТЕПЛОЕЛЕКТРОЦЕНТРАЛЬ» фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.

Суддя А. Ю. Рищенко