Ухвала від 09.08.2012 по справі 1170/2а-2694/12

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УХВАЛА

09 серпня 2012 року Справа № 1170/2а-2694/12

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду В.С.Мирошниченко, розглянувши матеріали адміністративного позову закритого акціонерного товариства „Агропромислова компанія" до головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного управління юстиції у Кіровоградській області про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати дії головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного управління юстиції у Кіровоградській Мехед О.В. незаконними, які виявились у проведенні опису та арешту майна ЗАТ„Агропромислова компанія" згідно акта від 29.05.2012р.; зобов'язати відповідача зняти арешт з майна ЗАТ„Агропромислова компанія"; скасувати постанову № б/н від 15.06.2012р. про призначення експерта, суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання для участі у виконавчому провадженні.

Згідно пункту 5 частини першої статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Частинами першою, другою та третьою статті 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до частини першої та другої статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач оскаржує дії головного державного виконавця по проведенні опису та арешту майна згідно акта від 29.05.2012р. та постанову про призначення експерта від 15.06.2012р.

З позовної заяви та додатків до неї, не можливо з'ясувати день, коли позивач дізнався про порушення його прав, свобод чи інтересів, тобто чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом. Також позивачем не зазначено

Таким чином, позивачу необхідно усунути недоліки шляхом подання до суду докази про отримання ним акта опису й арешту майна від 29.05.2012р. та постанову ВП №27429897 від 15.06.2012р. про призначення експерта, суб'єкта оціночної діяльності-суб'єкта господарювання для участі у виконавчому провадженні.

Крім того, частиною третьою статті 181 КАС України визначено, що відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.

Враховуючи положення ч.3 ст.181 КАС України, позивачеві необхідно уточнити в позовній заяві відповідача та відповідно позовні вимоги.

Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, підлягає залишенню без руху до виправлення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.108, 160, 165 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов закритого акціонерного товариства „Агропромислова компанія" до головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного управління юстиції у Кіровоградській області про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії та скасування постанови -залишити без руху.

Позивачу надати строк до 23 серпня 2012 року для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали.

Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання зазначених вимог позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя В.С.Мирошниченко