вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
08 січня 2013 р.Справа №801/547/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кисельова О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1
до Судді Апеляційного суду АР Крим Склярова Віктора Миколайовича про визнання дій незаконними та стягнення
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду із позовом до судді Апеляційного суду АР Крим Склярова Віктора Миколайовича про визнання дій судді, як недбале ставлення до своїх обов'язків, в зв'язку з чим просить стягнути моральну шкоду, завдану незаконними діями судді, в розмірі 300000,00 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі, на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
На підставі зазначеної заяви не може бути відкрито провадження, оскільки її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Як зазначено у п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Тобто, виходячи з викладеного, суб'єктами адміністративних спорів з приводу оскарження їх дій (бездіяльності), рішень є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи, інші суб'єкти при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, а публічно - правовим спором є не будь - який публічно - правовий спір, а лише той, який випливає із здійснення суб'єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій.
За змістом ст. 5 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» правосуддя в Україні здійснюється виключно судами.
Апеляційний суд АР Крим, відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в системі судів загальної юрисдикції діє як суд апеляційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, справ про адміністративні правопорушення, повноваженнями якого є: розгляд справи відповідної судової юрисдикції в апеляційному порядку згідно з процесуальним законом; у випадках, передбачених процесуальним законом, розгляд справи відповідної судової юрисдикції як суд першої інстанції; аналіз судової статистики, вивчення та узагальнення судової практики; надання місцевим судам методичної допомоги в застосуванні законодавства; здійснення інших повноважень, визначених законом (ч. 1 ст. 27 Закону).
Тобто, судді Апеляційного суду АР Крим не здійснюють владних управлінських функцій, а здійснюють діяльність з відправлення правосуддя, тому їх не може бути віднесено до суб'єктів владних повноважень.
Кодекс адміністративного судочинства України встановлює порядок оскарження рішень судді (суду), які винесено в порядку адміністративного судочинства, що передбачає можливість оскарження судових рішень до суду апеляційної та касаційної інстанцій.
Тож доводами ОСОБА_1 щодо порушення його прав діями судді Апеляційного суду АР Крим, які на його думку мали місце в ході проведення судового розгляду по кримінальній справі, може бути надано належну правову оцінку судом, який переглядає справу в порядку касаційного провадження у встановленому порядку.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кисельова О.М.