вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
Іменем України
18 червня 2012 р. (15:06) Справа №2а-5776/12/0170/24
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кащеєвої Г.Ю., за участю секретаря Сидельової М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
до Рада міністрів АР Крим, Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування АР Крим
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Робочий орган Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування - Приватний професійно - технічний навчальний заклад «Науково - методичний центр інформаційних технологій», фізична особа - підприємець ОСОБА_3
про визнання протиправним та скасування рішення, спонукання до виконання певних дій,
за участю:
позивач - ОСОБА_1, паспорт НОМЕР_1,
представник позивача - ОСОБА_4, довіреність № б/н від 07.06.2012,
представник відповідача 1 - Василенко К.В., довіреність № 01-01/1239 від 30.05.2012,
представник третьої особи 1 - Наталуха О.С., довіреність № 01-07/1.Д-АРК від 01.07.2011,
представник третьої особи 1 - Коструба А.В., довіреність № 21-05/2-Д від 21.05.2012,
представник третьої особи 2 - ОСОБА_8, довіреність № 6 від 06.01.2011,
Обставини справи. До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки звернувся фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Ради Міністрів АР Крим (далі - відповідач 1), Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування АР Крим (далі - відповідач 2), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Робочий орган Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування - Приватний професійно - технічний навчальний заклад «Науково - методичний центр інформаційних технологій» (далі - третя особа 1), фізична особа - підприємець ОСОБА_3 (далі - третя особа 2), у якому позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Ради Міністрів АР Крим, оформлене протоколом від 11.05.2012 року № 3/12 Республіканського конкурсного комітету по встановленню пасажирського перевізника, у частині визнання і оголошення переможця за конкурсом від 11.05.2012 року на міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Автономної Республіки Крим по об'єкту конкурсу маршрут № 5 (Нижньогірський - Севастополь, рейси № 1193/1194) ФОП ОСОБА_3 та зобов'язати організатора конкурсу - Раду міністрів АР Крим провести новий конкурс з визначенням перевізника на обслуговування маршруту № 5 (Нижньогірський - Севастополь, рейси № 1193/1194).
Позовні вимоги мотивовані тим, що рішення від 11.05.2012 року, оформлене протоколом № 3/12 Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника на автобусному маршруті прийнято всупереч вимогам Закону України «Про автомобільний транспорт» та Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування». На думку позивача, відповідачем не враховано у повній мірі нормативних критеріїв при визначенні переможця за вказаним маршрутом, а саме: наявність у позивача технічної бази на відстані менше ніж один кілометр від початку маршруту № 5, рік випуску автобусу - 2011, наданого позивачем для перевезення.
Представниками відповідача та третьої особи 1 надані письмові заперечення на адміністративний позов. У запереченнях представники відповідача та третьої особи 1 зазначають, що нарахування балів перевізникам - претендентам здійснюється за сукупними показниками, перелік яких передбачений п. 40 та згідно з Додатком 4 до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», і не обмежується лише роком випуску транспортного засобу. Таким чином відповідачі діяли на підставі та в межах повноважень, визначених законом.
Представники відповідача та третьої особи 1 також не погоджуються з твердженнями позивача про те, що технічна база ФОП ОСОБА_3 знаходиться на відстані більше 100 км від початкового пункту маршруту Нижньогірський - Севастополь, оскільки відповідно до листів - відповідей Служби автомобільних доріг в АР Крим та Управління Державтоінспекції ГУ МВС України в АР Крим зазначена відстань складає 94,3 км.
Проаналізувавши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін та третіх осіб, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд,-
Позивач - фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрований Нижньогірською районною державною адміністрацією у якості суб'єкта підприємницької діяльності, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.78), має ліцензію Міністерства транспорту та зв'язку України серії НОМЕР_2 на надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом загального користування (а.с. 80).
Відповідач 1 - Рада Міністрів АР Крим є органом виконавчої влади АР Крим відповідно до ч. 1 ст. 35 Конституції Автономної Республіки Крим, самостійно здійснює виконавчі функції та повноваження з питань, віднесених до відання Автономної Республіки Крим Конституцією України, Конституцією АР Крим та законами України.
Частина 3 ст. 35 Конституції АР Крим визначає, що Рада Міністрів АР Крим виконує також державні виконавчі функції та повноваження, делеговані законами України відповідно до Конституції України.
Відповідач 2 - Республіканський конкурсний комітет з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування АР Крим - орган, утворений Розпорядженням Ради Міністрів АРК від 25.04.2012 року відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року № 1081 для розгляду конкурсних пропозицій та визначення переможця конкурсу.
Статтею 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що організація пасажирських перевезень покладається на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області (внутрішньо - обласні маршрути), - на Раду Міністрів АР Крим чи обласні держадміністрації.
Відповідно до ст. 44 цього Закону, організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Статтею 43 Закону передбачено, що визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.
14.02.2012 року Радою міністрів АР Крим прийнято постанову № 31, якою оголошено конкурси на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі Автономної Республіки Крим та затверджені умови їх проведення.
Відповідно до зазначеної постанови до обов'язкових умов конкурсу на міжміські маршрути, зокрема, належать: об'єкт конкурсу (найменування маршруту, номера рейсів) - Ніжньогірський - Севастополь, 1193/1194; протяжність (км) - 184; час відправлення з кінцевих пунктів - Нижньогірський АС 06-20 - Севастополь АС 14-00; час прибуття в кінцеві пункти - Севастополь АС 10-40 - Нижньогірський АС 18-12; періодичність здійснення перевезень - постійно, щоденно; клас автобуса - ІІ,ІІІ; пасажиромісткість (місця для сидіння) - від 25.
Додатковими умовами конкурсу визначено: розмір фактичної заробітної плати найманих працівників, які працюють на повну ставку, повинен бути не нижче мінімального розміру, встановленого законодавством; при участі у конкурсі на об'єкті конкурсу, який включає приміські автобусні маршрути загального користування, у автомобільних перевізників необхідно наявність не менш одного транспортного засобу, який пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями; автомобільні перевізники - претенденти на участь у конкурсах, надають гарантійне зобов'язання про установлення протягом 2012 року відповідно до графіку, визначеному договором на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, на автобуси, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті - об'єкті конкурсу, обладнання, яке дозволить здійснювати дистанційний моніторинг, з використанням супутникових систем (GPS, GLONAS тощо), та відповідає вимогам, розробленим Республіканським комітетом АР Крим з транспорту та зв'язку (а.с. 127-130).
Процедура підготовки та проведення конкурсу врегульована Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року № 1081 (далі - Порядок № 1081), який є обов'язковим для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсними комітетами та автомобільними перевізниками.
Відповідно до п. 4 Порядку № 1081 організатором на автобусному маршруті загального користування є, зокрема, Рада міністрів АР Крим.
Відповідно до п. 10 Порядку № 1081 організатор затверджує умови конкурсу, в тому числі обов'язкові, відповідно до ст. 44 Закону України «Про автомобільний транспорт». Крім обов'язкових організатор може затверджувати додаткові умови конкурсу (наявність у перевізника GPS-системи, встановленої на транспортних засобах, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті тощо). Організатор встановлює вимогу щодо забезпечення роботи на об'єкті конкурсу, який включає міські та приміські автобусні маршрути загального користування, не менш як одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Судом встановлено, що відповідно до постанови Ради міністрів АР Крим від 14.02.2012 року № 31 робочим органом Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті є Приватний професійно - технічний навчальний заклад «Науково - методичний центр інформаційних технологій».
Згідно з п. 14 Порядку № 1081 у разі, коли організатор залучає робочий орган, на нього покладаються функції з підготовки матеріалів щодо умов конкурсу, паспортів автобусних маршрутів, аналізу одержаних пропозицій та їх оцінки, договорів з переможцями конкурсу та інших матеріалів.
Згідно з п. 28 Порядку № 1081 організатор або робочий орган публікує в друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс (крім друкованих оголошення може бути розміщено також в інших засобах масової інформації).
Як вбачається з матеріалів справи, інформація щодо проведення конкурсу, об'єкти та умови конкурсу розміщена у газеті «Кримські вісті» від 13.03.2012 року № 47 (4976) (а.с. 180-183).
Таким чином судом встановлено, що відповідачем 1 дотримано законодавчо встановлені вимоги щодо організації та підготовки конкурсу, умови конкурсу повністю відповідають умовам, визначеним Законом України «Про автомобільний транспорт».
Перелік документів для участі у конкурсі встановлений п. 29 Порядку № 1081, відповідно до якого для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, і такі документи: 1) виписку або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; 2) нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів; 3) перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою "з місцем водія/без місця водія"), VIN-коду транспортного засобу, державного номерного знака, року випуску транспортного засобу; 4) копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті; 5) документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі, із зазначенням дати проведення конкурсу; 6) копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті; 7) копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації); 8) перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність; 9) анкету відповідно до пункту 32 цього Порядку; 10) копія штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) за останні повні два квартали.
Документи для участі в конкурсі пронумеровуються, прошиваються, підписуються уповноваженою особою перевізника - претендента та скріплюються печаткою з позначенням кількості сторінок цифрами і словами (п. 30 Порядку 1081).
Документи для участі в конкурсі подаються перевізником - претендентом у двох закритих конвертах (пакетах).
Конверт (пакет) з позначкою "№ 1", який містить документи для участі в конкурсі, відкривається наступного дня після закінчення строку їх прийняття.
Конверт (пакет) з позначкою "№ 2", який містить документи з інформацією про те, на який об'єкт конкурсу подає документи перевізник - претендент, відкривається під час засідання конкурсного комітету.
До заяви автомобільного перевізника додається анкета за формою згідно з додатком 5, в якій передбачаються питання, що будуть враховані під час перевірки достовірності відомостей, що містяться у документах для участі у конкурсі, та під час підрахунків за бальною системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів (п. 32 Порядку № 1081).
У судовому засіданні судом досліджені конверти (пакети) з позначкою "№ 1", які містять документи для участі в конкурсі та конверти (пакети) з позначкою "№ 2", які містять документи з інформацією про те, на які об'єкти конкурсу подають документи перевізники - претенденти.
Зокрема судом досліджені наступні документи, надані фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 для участі в конкурсі: заява на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському (приміському) маршруті загального користування (а.с. 10-11); виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серії ААБ № 403889 (а.с. 12); нотаріально завірена копія ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів серії НОМЕР_2 (а.с. 13); перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті (а.с. 14); ліцензійні картки до ліцензії серії НОМЕР_2 (а.с. 15-16), квитанція про внесення плати за участь у конкурсі (а.с. 17); свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів (а.с. 18-19); інформація про відсутність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями (а.с. 20); анкета до заяви про участь у конкурсі (а.с. 21); штатний розпис (а.с. 22); додаткові умови обслуговування маршруту (а.с. 23); гарантійне зобов'язання (а.с. 24); податкові розрахунки (а.с. 92-95); висновок УДАЇ ГУ МВС України в АР Крим за результатами перевірки виконання вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху (а.с. 96-100); довідка про відповідність технічного стану автобусів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, умовам перевезень (а.с. 101).
Також судом вивчені документи, надані фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 для участі у конкурсі: заява на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському (приміському) маршруті загального користування (а.с. 131); виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серії ААБ № 456625 (а.с. 132); нотаріально завірена копія ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів серії НОМЕР_3 (а.с. 133); перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті (а.с. 134); ліцензійні картки до ліцензії серії НОМЕР_3 (а.с. 135-136); квитанція про внесення плати за участь у конкурсі (а.с. 137); свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів (а.с. 138-139); інформація про відсутність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями (а.с. 141); анкета до заяви про участь у конкурсі (а.с. 142-143); штатний розпис (а.с. 144); додаткові умови обслуговування маршруту (а.с. 171); гарантійне зобов'язання (а.с. 172); податкові розрахунки (а.с. 146-165); висновок УДАЇ ГУ МВС України в АР Крим за результатами перевірки виконання вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху (а.с. 166-169); довідка про відповідність технічного стану автобусів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, умовам перевезень (а.с. 170).
Таким чином судом встановлено, що документи подані конкурсантами у повному обсязі та відповідають законодавчо встановленим вимогам.
Порядок проведення конкурсу врегульований п.п. 40-56 Порядку № 1081.
Відповідно до п. 40 Порядку № 1081 під час проведення конкурсу конкурсний комітет розглядає пропозиції перевізників - претендентів виключно за такими показниками: наявність достатньої кількості автобусів, які відповідають умовам конкурсу за класом та пасажиромісткістю (категорія, пасажиромісткість, наявність багажних відділень, додаткового обладнання); наявність, характеристика та кількість резерву автобусів для заміни рухомого складу в разі виходу техніки з ладу; наявність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями; наявність свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності (для міжміського перевезення); строк експлуатації автобусів (рік виготовлення, строк фактичної експлуатації); наявність сертифіката відповідності послуг з перевезення пасажирів автобусами ліцензійним умовам; наявність та характеристика виробничої бази; умови підтримання належного технічного та санітарного стану рухомого складу; умови контролю технічного стану транспортних засобів перед виїздом; умови виконання регламентних робіт з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів; досвід роботи перевізника-претендента; наявність та тяжкість порушень безпеки дорожнього руху, транспортного законодавства, ліцензійних умов; якість роботи автомобільного перевізника на даному маршруту (у разі обслуговування на умовах договору (дозволу), укладеного (наданого) на підставі попереднього конкурсу; інвестиційний розвиток суб'єкта господарювання та соціальний ефект від його діяльності; умови контролю за станом здоров'я водіїв.
Під час проведення конкурсу представники організатора та органів державного контролю, які входять до складу конкурсного комітету, відповідно до їх компетенції надають інформацію про діяльність перевізника-претендента (п. 41 Порядку № 1081).
Згідно з п. 42 Порядку № 1081 у разі участі в конкурсі двох або більше перевізників - претендентів конкурсний комітет визначає кращого з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів відповідно до цього Порядку та Закону України "Про автомобільний транспорт".
Сумарна кількість балів, одержаних кожним перевізником - претендентом згідно з додатком 4, є підставою для визначення переможця конкурсу.
Під час проведення конкурсу запрошуються всі перевізники - претенденти, що беруть участь у конкурсі, у присутності яких оголошуються конкурсні пропозиції. Претендентам надається право на обґрунтування запропонованих ними конкурсних пропозицій. Під час проведення конкурсу додаткові пропозиції від перевізників -претендентів не приймаються (п. 43 Порядку № 1081).
Відповідно до п. 46 Порядку № 1081 переможцем конкурсу визнається перевізник -претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників - претендентів.
Претендентом, який посів друге місце, визнається перевізник - претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників - претендентів без урахування показника переможця конкурсу.
Судом досліджені таблиці балів фізичних осіб - підприємців ОСОБА_3 і ОСОБА_1 та встановлено, що нарахування балів здійснювалось згідно з Переліком показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій перевізників - претендентів (Додаток 4) до Порядку у редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.2011 року № 953 (а.с. 184-187).
Судом також досліджено відповідність показників конкурсантів показникам, які оцінюються конкурсним комітетом, а також правильність нарахування балів та не встановлено будь-яких порушень при визначенні кількісних показників учасників конкурсу.
Згідно з п. 47 Порядку № 1081 рішення про результати конкурсу приймається конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності не менш як половини його складу, у тому числі голови конкурсного комітету або його заступника, простою більшістю голосів.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсного комітету (або за його відсутності голос заступника голови конкурсного комітету).
Відповідно до п. 49 Порядку № 1081 рішення конкурсного комітету про визначення переможця конкурсу, а також перевізника - претендента, який за результатами розгляду посів друге місце, оголошується перевізникам - претендентам під час конкурсу, у 10 -денний строк оформляється протоколом, який підписується присутнім головою або заступником голови та секретарем конкурсного комітету, і подається організатору.
Судом досліджено Витяг з протоколу від 11.05.2012 року № 3/12 засідання Республіканського комітету по визначенню пасажирського перевізника на автобусному маршруті, згідно з яким переможцем визначено фізичну особу - підприємця ОСОБА_3 (а.с. 27 - 30).
Згідно з п. 51 Порядку № 1081 рішення конкурсного комітету щодо визначення переможця конкурсу вводяться в дію наказом (постановою або іншим розпорядчим документом) організатора протягом не більш як 30 робочих днів з дня проведення конкурсу.
Судом встановлено, що Постановою Ради міністрів АР Крим «Про призначення перевізників на автобусних маршрутах загального користування» від 29.05.2012 року № 135 рішення від 11.05.2012 року, оформлене протоколом № 3/12 введено в дію (а.с. 54).
З переможцем ФОП ОСОБА_3 укладено договір на перевезення пасажирів автобусним маршрутом загального користування від 30.05.2012 року № 12072 (а.с. 57-64).
Виходячи з викладеного суд дійшов висновку, що конкурс проведено з дотриманням процедури проведення конкурсу та у порядку, встановленому чинним законодавством.
Крім того, суд зазначає, що позивач у судовому засіданні не заперечував правомірність проведення як самого конкурсу, так і нарахування балів при визначенні переможця конкурсу. Проте, позивач не погоджується з відстанню від бази ФОП ОСОБА_3 до автостанції та зазначає, що вказана відстань складає більш ніж 100 км.
В обґрунтування своїх тверджень позивач посилається на лист Державного підприємства «Кримський науково - дослідний та проектний інститут землеустрою» від 18.06.2012 року № 2020.
Суд, дослідивши вказаний лист, встановив наступне.
Листом Державного підприємства «Кримський науково - дослідний та проектний інститут землеустрою» від 18.06.2012 року № 2020 передбачено, що відстань між Нижньогірською автостанцією, що знаходиться за адресою: вул. Перемоги, 4, п. Нижньогірський та земельною ділянкою, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 складає 104,8 км., з урахуванням погрішностей -менше 1 км.
До зазначеної відповіді додана схема проходження шляху від Нижньогірської автостанції до земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 200-201).
Суд, дослідивши зазначену схему, не приймає її як належний та допустимий доказ по справі, оскільки схема проходження шляху від Нижньогірської автостанції (вул. Перемоги, 4, п. Нижньогірський, АР Крим) до земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 не містить року її складання, відомостей про те, яка карта використовувалась при складанні зазначеної схеми, відомостей по якому шляху проводилось вимірювання, а також підприємством, яким надана схема, не підтверджено повноважень на складання таких схем.
Суд зазначає, що пунктом 41 Порядку № 1081 передбачено, що для підготовки інформації про відповідність технічного стану автобусів претендента умовам перевезень та відповідність претендента вимогам нормативно - правових актів у сфері безпеки дорожнього руху організатор не менш як за дев'ять робочих днів до дати проведення конкурсу надсилає список перевізників - претендентів на відповідний конкурс до Державтоінспекції.
Для отримання зазначеної інформації автомобільний перевізник за власним бажанням має право в установленому Мінінфраструктури за погодженням з МВС порядку звернутися до Державтоінспекції.
Підготовлена Державтоінспекцією інформація подається відповідно до вимог пункту 41 цього Порядку.
Отже, виходячи зі змісту наведених норм чинного законодавства органом, який відповідно до закону наділений повноваженнями щодо надання інформації про відстань, є саме Держаавтоінспекція.
Як вбачається з матеріалів справи, на запит третьої особи 1 Службою автомобільних доріг в АР Крим та Управлінням Державтоінспекції ГУ МВС України в АР Крим надано відповідні листи.
Судом досліджено листи Служби автомобільних доріг в АР Крим від 18.06.2012 року вих. № 09е-07/1001 та Управління Державтоінспекції ГУ МВС України в АР Крим від 18.06.2012 року № 11/6370, відповідно до яких відстань від дорожнього знаку 5.45 «Чистеньке» до початку території обслуговування Служби автодоріг АР Крим по автодорозі Н 06 Сімферополь - Бахчисарай - Севастополь (км 04+000 автостанція «Західна») складає 03,05 км. Відстань від початку території обслуговування по автодорозі Сімферополь - Білогірськ (км 03+900 м автостанція «Східна») до перехрестя з автодорогою Т 0112 Нижньогірський - Білогірськ км 41+025 складає 37,13 км. Відстань від автодорозі Р 23 Сімферополь - Феодосія до смт. Нижньогірський по автодорозі Т 0112 Нижньогірський - Білогірськ (км 54+100-0+000) складає 54,1 км. Всього по дорогам загального користування 94,3 км. (а.с. 202-203).
Судом досліджено також акт заміру відстані п. Чистеньке, вул. Севастопольське шосе, (автобаза) до смт. Нижньогірський, вул. Перемоги, 4 (автостанція). За даними акту заміру відстань від бази ФОП ОСОБА_3 до автовокзалу складає 97 км. (а.с. 104).
Суд підкреслює, що позивачем оскаржується саме рішення відповідача щодо визначення переможця конкурсу, а не достовірність інформації, яка надана Державтоінспекцією. Як встановлено судом та не заперечується позивачем, він був ознайомлений із інформацією щодо інших учасників конкурсу ще під час проведення конкурсу, проте правом на оскарження інформації, наданої Державтоінспекцією у будь-якому законодавчо визначеному порядку не скористався.
Суд вважає за необхідне зазначити, що Робочий орган відповідача 2 при підготовці документів та визначенні показників учасників конкурсу користувався інформацією, яка для цілей проведення конкурсу надана йому повноважним органом державної влади-Державною автомобільною інспекцією МВС України, а тому порушень законодавства або ознак перевищення повноважень в зазначених діях не вбачає.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не надано суду належних та допустимих доказів в обґрунтування позовних вимог, твердження позивача щодо протиправності рішення Ради Міністрів АР Крим, яке оформлене протоколом від 11.05.2012 року № 3/12 Республіканського конкурсного комітету по встановленню пасажирського перевізника у частині визнання і оголошення переможця за конкурсом від 11.05.2012 року на міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Автономної Республіки Крим по об'єкту конкурсу маршрут № 5 (Нижньогірський - Севастополь, рейси № 1193/1194) ФОП ОСОБА_3 у судовому засіданні підтвердження не знайшли, відповідачі діяли на підставах та в межах повноважень, визначених чинним законодавством України, а тому позов задоволенню не підлягає.
У судовому засіданні 18.06.2012 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено у повному обсязі 19.06.2012 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд,-
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кащеєва Г.Ю.