18.12.2012 Справа №1915/20886/2012
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунцьо С.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від ВДАІ м. Тернополя УМВС України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, працюючого начальником дільниці філії «Тернопільська ДЕД», жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 4 ст. 140 КУпАП, -
ВДАІ м. Тернополя УМВС України в Тернопільській області направлено в Тернопільський міськрайонний суд матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками ч. 4 ст. 140 КУпАП.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії СА1 № 216978 від 05.12.2012 р., гр. ОСОБА_1 05 грудня 2012 року станом на 16.30 год. на 140 км. + 600 м. автодороги «Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам'янка»не вжив заходів до усунення зимової слизькості в повному об'ємі, що стало супутньою причиною дорожньо-транспортної пригоди, чим порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху України, п. 3.1.18 ДСТУ 358797 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану».
Вказані матеріали оформлені з порушенням вимог КУпАП, а саме:
Відповідно до п. 3.1.18 ДСТУ 358797 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану» вимогою до експлуатаційного стану автомобільних доріг, вулиць і доріг населених пунктів, а також залізничних переїздів є усунення зимової слизькості на автомобільних дорогах загального користування з моменту її виявлення до повної ліквідації, однак в протоколі про адміністративне правопорушення серії СА1 № 216978 від 05.12.2012 року та доданих до нього документах не вказано згідно чого саме на ОСОБА_1 покладено обов'язок усунення зимової слизькості на ділянці дороги, де сталася дорожньо-транспортна пригода.
Також згідно п. 4.5 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху до протоколу про адміністративне правопорушення необхідно долучати акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі з відповідними замірами та схемою щодо умов та стану шляху, які загрожують безпеці дорожнього руху. В даному випадку до протоколу про адміністративне правопорушення серії СА1 № 216978 від 05.12.2012 р. долучено акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 05.12.2012 р., однак в ньому відсутні відповідні заміри та схема щодо умов та стану шляху, які загрожують безпеці дорожнього руху.
Крім того відповідно до п. 2.7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються матеріали, що підтверджують факт його вчинення, однак в порушення цієї вимоги на підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення до матеріалів справи не долучено будь-яких інших доказів, крім акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі, в якому зазначено лише про те, що на час огляду на проїзній частині наявний сніговий накат, недостатньо оброблений протиожеледними матеріалами.
Також в матеріалах справи не наведено будь-яких даних щодо дорожньо-транспортної пригоди, яка трапилась як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії СА1 № 216978 від 05.12.2012 р. внаслідок невжиття ОСОБА_1 заходів до усунення зимової слизькості.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Такі дані відсутні в матеріалах адміністративної справи.
Відсутність цих даних з врахуванням вищенаведених недоліків при оформленні протоколу про адміністративне правопорушення, не дає можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу та накласти на правопорушника адміністративне стягнення.
За таких обставин вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками ч. 4 ст. 140 КУпАП слід направити у ВДАІ м. Тернополя УМВС України в Тернопільській області для належного дооформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 33, 256 КУпАП, п. 4.5 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху № 374/16390 від 24 квітня 2009 р., п. 2.7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення № 272/5463 від 26.03.2001 р., суд ,-
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 140 КУпАП - повернути для належного дооформлення у ВДАІ м. Тернополя УМВС України в Тернопільській області.
Головуючий суддяОСОБА_2