Вирок від 27.12.2012 по справі 2207/2955/2012

Справа № 2207/2955/2012

Провадження № 1-кп/2207/4/2012

ВИРОК

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

"27" грудня 2012 р. Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі:

головуючої судді -Матвійця Я.С.

при секретарі Самборській Л.А.

за участю прокурора Семенюка Р.О.,

захисника адвоката ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізяславі Хмельницької області справу по обвинуваченню:

ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Октеберян республіки Вірменія, до засудження проживав за адресою: АДРЕСА_1, за національністю вірмен, без громадянства, освіта середня, не одруженого, раніше судимого:

- 17.12.2004 Скадовським районним судом Херсонської області за ст. ст. 187 ч. 4, 353, 357 ч. 3 КК України 2001 року, ст. ст. 142 ч. 2, 215-3 ч. 3, 42 КК України 1960 року, до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна (на день постановлення вироку невідбутий строк покарання становить 2 роки 7 місяців 10 днів);

в скоєнні злочину передбаченого ст. 391 КК України. -

ВСТАНОВИВ:

Будучи засудженим Скадовським районним судом Херсонської області за ст.ст. 187 ч.4, 353, 357 ч.3 КК України до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна ОСОБА_2 в період відбування покарання у вигляді позбавлення волі на шлях виправлення і перевиховання не став. Відбуваючи з 11.04.2011 року покарання у Замковій виправній колонії № 58 Хмельницької області, розташованої в м. Ізяслав, вул. Гагаріна, 4, ОСОБА_2 злісно порушував режим утримання, за що має 30 незнятих і непогашених дисциплінарних стягнень.

Так, підсудний ОСОБА_2 28.08.2012, за злісне порушення, що виразилось в порушенні вимог режиму відбування покарання, а саме 26.08.2012 біля 23 год. 50 хв., під час обходу камер ПКТ молодшим інспектором ВНіБ прапорщиком внутрішньої служби Бутузовим О.А., було виявлено, що засуджений ОСОБА_2, порушив розпорядок дня, а саме не виконав команди «відбій». На законні вимоги припинити правопорушення не відреагував, чим негативно впливав на інших засуджених, за що постановою в.о. начальника ЗВК № 58 полковника внутрішньої служби Василюка В.В., був підданий стягненню у вигляді переведення до одиночної камери (ОК) терміном на один місяць.

Після відбуття дисциплінарного стягнення в одиночній камері, засуджений ОСОБА_2, належних висновків для себе не зробив і, не бажаючи ставати на шлях виправлення продовжив порушувати вимоги режиму утримання.

Так 10.10.2012 допустив порушення розпорядку дня, а саме о 06 год. 15 хв., не виконав команди «підйом», знаходився на своєму спальному місці під ковдрою. На законну вимогу молодшого інспектора ВНіБ Бутузова О.А., припинити порушення не відреагував, вступив в словесну суперечку, за що 12.10.2012 був підданий стягненню у виді оголошення догани правами начальника відділення.

Крім того, 10.10.2012 допустив чергове порушення режиму утримання, а саме о 10 год. 00 хв., безпідставно в категоричній формі відмовився виконати законну вимогу начальника відділення СПС Дехтюка М.В., - вийти на роботу по благоустрою території колонії (прибирати прогулянкові дворики), змінним взуттям та одягом був забезпечений повністю, за що постановою начальника Замкової виправної колонії в Хмельницькій області № 58 полковника внутрішньої служби Хомякова В.М., був підданий стягненню у виді оголошення суворої догани.

13.10.2012 засуджений ОСОБА_2, в черговий раз допустив порушення вимог режиму утримання, а саме о 22 год. 20 хв., не виконав команди «відбій», ходив по камері та палив цигарку. На законну вимогу молодшого інспектора ВНіБ Бутузова О.А., припинити порушення не відреагував, вступив в словесну суперечку, за що 15.10.2012 року був підданий стягненню у вигляді оголошення догани правами начальника відділення.

15.10.2012 знову допустив порушення вимог режиму утримання, а саме о 06 год. 20 хв., порушив розпорядок дня не виконав команди «підйом»знаходився на своєму спальному місці під ковдрою. На законну вимогу молодшого інспектора ВНіБ Бутузова О.А., припинити порушення не відреагував, вступив в словесну суперечку, за що 15.10.2012 був підданий стягненню у виді оголошення догани правами начальника відділення.

Незважаючи на попередження порушити кримінальну справу, 23.10.2012 засуджений ОСОБА_2, вкотре допустив порушення вимог режиму утримання, а саме о 09 год. 00 хв., не виконав законної вимоги начальника відділення СПС Дехтюка М.В., що виразилось в категоричній відмові приступити до 2 годинної роботи по благоустрою території колонії (носити тирсу), інвентарем та спецодягом був забезпечений. Йому було додатково роз'яснено, що це являється невиконанням законних вимог представника адміністрації та попереджено про відповідальність за вказане правопорушення, а також поставлена вимога припинити його, на що він не відреагував і до роботи не приступив.

У судовому засіданні підсудний ОСОБА_2, винним себе визнав повністю і не заперечував фактичні обставини вчиненого ним, як це встановив орган досудового слідства. Щиро розкаявся.

Враховуючи, що між підсудним ОСОБА_2 та прокурором Ізяславського району під час досудового провадження досягли угоди про визнання винуватості, а саме: Сторони погоджуються на призначення покарання ОСОБА_2 за ст. 391 КК Украї ни у виді 1 року позбавлення волі, на підставі ст. 71 ч.1 КК України до призначеного покарання частково приєднати невідбуту частину покарання за вироком Скадовського районного суду від 17.12.2004 та остаточно призначити покарання у вигляді 3 років 2 місяці позбавлення волі.

Тому суд розглянув справу відповідно положень ст. 473, п. 5 ст. 474 КПК України.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 заявив, що цілком розуміє наслідки угоди.

Суд в судовому засіданні переконався у добровільності складеної угоди і що угода не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, обіцянок, дії будь-яких інших обставин ніж ті, які передбачені в угоді.

Узгоджені сторонами вид і міра покарання не є такими, що не відповідають ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі підсудного.

За таких обставин, угоду слід затвердити, а підсудного ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст. 391 КК України, тобто у злісній непокорі законним вимогам адміністрації виправної установи особою, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, яка за порушення вимог режиму відбування покарання була піддана протягом року стягненню у виді переведення до приміщення до приміщення камерного типу (одиночної камери).

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 368, 474, 475 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Угоду про визнання винуватості від 20 грудня 2012 року між прокурором Ізяславського району та обвинуваченим ОСОБА_2 -затвердити.

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст. 391 КК України, і призначити йому покарання за цим законом у вигляді 1 (одного) року позбавлення волі.

На підставі ст. 71 КК України до призначеного покарання частково приєднати частину покарання, не відбутого ним за вироком Скадовського районного суду Херсонської області від 17.12.2004 року -два роки і два місяці позбавлення волі, і остаточне покарання за сукупністю вироків ОСОБА_2 призначити у вигляді 3 (трьох) років і 2 (двох) місяців позбавлення волі з відбуванням покарання в кримінально-виправній установі.

Запобіжний захід ОСОБА_2 обрати у вигляді тримання під вартою, у зв'язку з чим термін покарання обчислювати з дня проголошення вироку, тобто з 27 грудня 2012 року.

Речові докази -особову справу ОСОБА_2 -повернути адміністрації ЗВК № 58.

Вирок може бути оскаржений учасниками до апеляційного суду Хмельницької області через Ізяславський районний суд в строк 30 діб з дня його проголошення, а засудженим ОСОБА_2 - в той же строк та в тому ж порядку, з дня отримання ним копії даного вироку.

Суддя: Я.С. Матвієць.

Попередній документ
28589653
Наступний документ
28589655
Інформація про рішення:
№ рішення: 28589654
№ справи: 2207/2955/2012
Дата рішення: 27.12.2012
Дата публікації: 16.01.2013
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Ізяславський районний суд Хмельницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); Злочини проти правосуддя; Злісна непокора вимогам адміністрації установи виконання покарань