Ухвала від 26.01.2012 по справі 0311/80/2012

Справа № 0311/80/2012

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2012 року Маневицький районний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді Невара О.В.,

при секретарі Долі О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маневичі позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії. Свої вимоги позивач обґрунтувала тим, що вона є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії, отримує пенсію по віку. Згідно вимог ст. 51 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" їй повинна виплачуватися додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком. Крім того, відповідно до вимог ст. 39 вказаного Закону їй, як особі, яка проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, має проводитись доплата в розмірі двох мінімальних заробітних плат. Вважає, що відповідачем їй виплачується додаткова пенсія та доплата до пенсії в розмірах, що не відповідають вимогам вказаного Закону. В позовній заяві та доданих до неї документах позивачем не заявлялось клопотання про поновлення строку для звернення до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії, хоча вимоги заявлено за період з 1 жовтня 2010 року по дату винесення рішення по справі, тобто понад встановлений КАС України шестимісячний строк звернення до суду.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, будучи завчасно у встановленому законом порядку повідомленою про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомила, проте її неявка не перешкоджає розгляду питання щодо залишення позову до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії за період з 1.10.2010 року по 9.07.2011 року без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

Представник відповідача - управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі в судове засідання не з'явився, хоча завчасно у встановленому законом порядку відповідач повідомлявся про час та місце проведення судового розгляду, про причини неявки суд не повідомили, проте неявка представника відповідача не перешкоджає розгляду питання про залишення позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії за період з 1.10.2010 року по 9.07.2011 року без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії за період з 1.10.2010 року по 9.07.2011 року слід залишити без розгляду з наступних підстав.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Згідно ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, -продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі. Питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання. Ухвала суду про відмову в поновленні чи продовженні пропущеного процесуального строку може бути оскаржена особами, які беруть участь у справі.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 подано до суду адміністративний позов до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії за період з 1 жовтня 2010 року по дату винесення рішення по справі лише 10 січня 2012 року. Будь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом позивачем в поданій до суду позовній заяві не вказано, клопотання про поновлення строку звернення до суду не заявлялось, а тому суд вважає, що під час вирішення даного спору слід застосовувати шестимісячний строк звернення до суду.

Враховуючи викладене, суд вважає, що в судовому засіданні не знайшло підтвердження, що позивачем пропущено строк звернення до суду за період з 1.10.2010 року по 9.07.2011 року з поважних причин, оскільки пенсія виплачувалася за цей період позивачу щомісячно, тобто вказана виплата не носила разовий характер. Крім того, суд бере до уваги, що позивачем подано до суду адміністративний позов лише 10 січня 2012 року, будь-яких перешкод для звернення до суду з відповідним позовом у передбачений законом строк у позивача не було, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії за період з 1.10.2010 року по 9.07.2011 року слід залишити без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 102, 107 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії за період з 1.10.2010 року по 9.07.2011 року залишити без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Маневицький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: