Ухвала від 12.06.2012 по справі 0311/6518/2012

Справа № 0311/6518/2012

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2012 року Суддя Маневицького районного суду Волинської області

Невар О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Маневицької райдержадміністрації про зобов'язання провести перерахунок і виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Маневицької райдержадміністрації про зобов'язання провести перерахунок і виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік. Свої вимоги обґрунтувала тим, що вона є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії, а також являється інвалідом ІІІ групи. Інвалідність пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. Згідно вимог ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" їй щорічно повинна виплачуватись допомога на оздоровлення в розмірі 4 мінімальних заробітних плат, встановлених на момент виплати, як інваліду ІІІ групи. Вважає, що відповідачем у 2011 році їй виплачувалась щорічна допомога на оздоровлення в розмірі, що не відповідає вимогам вказаного Закону. Посилаючись на зазначені обставини, просила суд зобов'язати управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Маневицької райдержадміністрації провести перерахунок та виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік відповідно до вимог ст. 48 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". В позовній заяві позивачем клопотання про поновлення строку на звернення до суду з вказаним позовом, як пропущеного з поважних причин, не заявлялось, поважність причин пропуску строку звернення до суду не обґрунтовано.

Проаналізувавши матеріали справи, вважаю, що позовні вимоги ОСОБА_2 до управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Маневицької райдержадміністрації про зобов'язання провести перерахунок і виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік слід залишити без розгляду з наступних підстав.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску звернення до суду поважними).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

ОСОБА_2 подано до суду адміністративний позов до управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Маневицької райдержадміністрації про зобов'язання провести перерахунок і виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік лише 11 червня 2012 року. Будь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом позивачем в поданій до суду позовній заяві не вказано, клопотання про поновлення строку звернення до суду не заявлялось, а тому вважаю, що під час вирішення даного спору слід застосовувати шестимісячний строк звернення до суду.

З матеріалів справи не вбачається, що позивачем пропущено строк звернення до суду з поважних причин. Про порушення її прав ОСОБА_2 було відомо вже в червні 2011 року, оскільки саме тоді їй було виплачено щорічну допомогу на оздоровлення за 2011 рік, що підтверджується довідкою управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Маневицької райдержадміністрації № 1537 від 12 липня 2011 року, будь-яких перешкод для звернення до суду з відповідним позовом у передбачений законом строк у ОСОБА_2 не було, такі обставини нею в позовній заяві не наведено, поважність причин пропуску строку звернення з позовом до суду в позовній заяві не обґрунтовано, а тому поданий нею адміністративний позов до управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Маневицької райдержадміністрації про зобов'язання провести перерахунок і виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік слід залишити без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_3 до управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Маневицької райдержадміністрації про зобов'язання провести перерахунок і виплату щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік залишити без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Маневицький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: