Копія
Ухвала
Іменем України
Справа № 2а-10849/11/0109
06.08.12 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Кучерука О.В.,
суддів Курапової З.І. ,
Дадінської Т.В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м.Сімферополя на постанову Київського районного суду м. Сімферополя (суддя Тихопой О.О. ) від 05.12.11
за позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)
до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м.Сімферополя (бульвар Франка 25,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95034)
про зобов'язання провести перерахунок пенсії, -
Постановою Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим від 05.12.11 позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м. Сімферополя про зобов'язання до певних дій, задоволено частково.
Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м. Сімферополя перерахувати та виплатити на користь ОСОБА_2 щомісячну допомогу на дитину ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, передбачену п. 6 ст. 30 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.08.2009 р. по 09.12.2011 р. у розмірі 50 процентів мінімальної заробітної плати за відповідний час.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Не погодившись з даним рішенням суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим від 05.12.11 та прийняти нове рішення по справі.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 05.03.2012 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м.Сімферополя.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
У судове засідання 06.08.2012 сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку.
Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі.
При апеляційному перегляді справи встановлено, що згідно свідоцтва НОМЕР_1 про народження (а.с. 8) - ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 та має посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (а.с.7). ЇЇ батько ОСОБА_2 - є інвалідом другої категорії, потерпівшим від аварії на ЧАЕС, що підтверджується посвідченням НОМЕР_2.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 30 Закону України "Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" потерпілим дітям, зазначеним у пунктах 1 - 6 статті 27 цього Закону, та їх батькам надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги: щомісячна виплата 50 процентів мінімальної заробітної плати незалежно від інших виплат на кожну дитину шкільного віку, яка евакуйована із зони відчуження або народилася після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері, має підстави належати до категорії 1 або 2, або матері, яка на час настання вагітності або під час вагітності має підстави належати до категорії 1 або 2, а також на кожну дитину, яка проживала у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.
Відповідно до статті 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, соціальний захист потерпілого населення, визначені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Статтею 63 Закону передбачено, що фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок Державного бюджету України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 року N 256, якою затверджений Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, встановлено, що головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, до компетенції яких належить питання праці та соціального захисту населення.
Таким чином, відповідач є головним розпорядником коштів місцевого бюджету за рахунок субвенцій з державного бюджету та на нього покладений обов'язок щодо реалізації механізму фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення, зокрема, пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
За таких обставин, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивач підпадає під дію статті 30 Закону України "Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", на підставі чого має право на нарахування державою компенсації: щомісячної виплати 50 процентів мінімальної заробітної плати незалежно від інших виплат на кожну дитину шкільного віку, у зв'язку з чим правомірним є зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м. Сімферополя провести нарахування та виплату зазначеної компенсації.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись статтями п.10 ст.183-2, 195, 197, п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, - Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м. Сімферополя залишити без задоволення.
Постанову Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим від 05.12.2011 по справі №2а-10849/11/0109 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя підпис О.В.Кучерук
Судді підпис З.І.Курапова
підпис Т.В. Дадінська
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.В.Кучерук