Рішення від 08.01.2013 по справі 5011-45/18280-2012

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-45/18280-2012 08.01.13

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівці-СПБТ", м. Чернівці

до 1. Дочірньої компанії «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії

«Нафтогаз України», м. Київ

2. Української аграрної біржі, м. Київ

про укладення договору № А148-1/сг-369

Суддя Курдельчук І.Д.

Представники:

Від позивача Хамлов В.В. -пред. по довір.

Від відповідача 1. Скопич Ю.В. -пред. по довір.

Від відповідача 2. Луцюк З.М. - пред. по довір.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач (Товариство з обмеженою відповідальністю «Чернівці-СПБТ») звернувся з позовом до відповідача-1 (Дочірня компанія "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України") та відповідача-2 (Українська аграрна біржа) про укладення сторонами договору купівлі-продажу скрапленого газу для потреб населення № А148-1/сг-369 та зобов'язання відповідача-2 зареєструвати цей договір.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказував на те, що відповідачі всупереч приписам ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України та п. 67 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1064 від 03.10.2011р. ухиляються від укладення договору купівлі-продажу скрапленого газу за результатами спеціалізованого аукціону № 148-1 з продажу скрапленого газу для потреб населення на 2013 рік, який відбувся 06.04.2012р. При цьому, як зазначає позивач, відповідач-2 також відмовляється реєструвати вказаний договір.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.12.2012р. було порушено провадження у справі № 5011-45/18280-2012 та призначено судове засідання на 08.01.2013р.

28.12.2012 р. від відповідача-1 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва надійшли додаткові документи у справі та відзив на позовну заяву, в якому він проти позову заперечує та зазначає про те, що протокол аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля № 451 УАБ-СГ від 30.03.2012р. суперечить чинному законодавству, оскільки прийнятий аукціонним комітетом, який не відповідає вимогам п. 24 Постанови Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011р. Також, відповідач-1 вказав на відсутність у нього обов'язку виставляти річний обсяг скрапленого газу на спеціалізований аукціон з продажу скрапленого газу для потреб населення та зазначив, що відповідач-2 не уповноважений проводити спеціалізовані аукціони з продажу скрапленого газу для потреб населення, оскільки Міненерговугілля не проведено конкурс з визначення бірж, які мають право на організацію та проведення відповідних аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу. Крім того, відповідач-1 наголосив на тому, що в силу п. 67 Постанови Кабінету Міністрів України № 1064 від 03.10.2011р. результати спірного аукціону є анульованими, так як протягом 3-х днів після видачі аукціонного свідоцтва не було укладено відповідних договорів купівлі-продажу між сторонами.

Також, 28.12.2012 р. від представника відповідача-1 надійшло клопотання, яким він просить замінити Дочірню компанію "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" її правонаступником Публічним акціонерним товариством "Укргазвидобування". Клопотання обґрунтоване тим, що на виконання розпорядження Кабінету міністрів України від 13.06.2012р. № 360-р "Про реорганізацію дочірніх компаній Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "Про реорганізацію дочірніх компаній Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" від 18.07.2012р. № 529, створено Публічне акціонерне товариство "Укргазвидобування", яке є правонаступником майнових та немайнових прав і обов'язків ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України".

28.12.2012р. через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від позивача надійшли додаткові документи у справі та відзив на відзиви відповідачів, в якому він стверджує, що спеціалізований аукціон № 148-1 з продажу скрапленого газу для потреб населення на 2013 рік проведений з дотриманням норм чинного законодавства.

04.01.2013р. від відповідача-2 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва надійшов відзив на позовну заяву, в якому він проти позову не заперечує та підтверджує готовність виконати обов'язок щодо підписання та реєстрації договорів купівлі-продажу за результатами спеціалізованого аукціону № 148-1 від 06.04.2012 р. При цьому, зазначає, що недотримання триденного терміну укладання договорів купівлі-продажу не є підставою для звільнення продавця від обов'язку їх укладення та підписання.

Розпорядженням від 08.01.2013р. Голови господарського суду міста Києва Князькова В.В., у зв'язку зі знаходженням судді Балаца С.В. у відпустці, справу №5011-45/18280-2012 було передано для розгляду судді Курдельчуку І.Д.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.01.2013р. суддя Курдельчук І.Д. прийняв справу № 5011-45/18280-2012 до свого провадження.

В судовому засіданні 08.01.2013р. судом розглянуто клопотання представника відповідача-1 про заміну сторони.

У відповідності до ч. 1 статті 25 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Процесуальне правонаступництво -це перехід процесуальних прав і обов'язків сторони у справі до іншої особи у зв'язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.

Процесуальне правонаступництво випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником) і відображає зв'язок матеріального і процесуального права.

У кожному конкретному випадку для вирішення питань можливості правонаступництва господарському суду слід аналізувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права.

Судом враховано, що відповідно до ст. 104 ЦК України особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам.

Стаття 59 ГК України визначає, що реорганізація може проводитися шляхом: злиття; приєднання; поділу; перетворення.

У разі перетворення одного суб'єкта господарювання в інший до новоутвореного суб'єкта господарювання переходять усі майнові права і обов'язки попереднього суб'єкта господарювання.

Відповідно до п. 2 розпорядження Кабінету міністрів України від 13.06.2012р. № 360-р "Про реорганізацію дочірніх компаній Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" вирішено погодитися з пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо реорганізації Дочірньої компанії "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" шляхом перетворення в публічне акціонерне товариство "Укргазвидобування".

Слід зазначити, що моментом переходу прав до правонаступника юридичної особи слід вважати дату внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців в порядку, передбаченому ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців".

Судом на підставі даних веб-ресурсу ЄДРЮОФОП (http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html), технічним адміністратором якого є Державне підприємство "Інформаційно-ресурсний центр", встановлено, що 27.12.2012р. проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи -ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" (04053, м. Київ, Шевченківський район, вулиця Кудрявська, будинок 26/28, код ЄДРПОУ 30019775) та того ж дня проведено реєстрацію юридичної особи -ПАТ "Укргазвидобування" (04053, м. Київ, Шевченківський район, вулиця Кудрявська, будинок 26/28, код ЄДРПОУ 30019775).

Також, 27.12.2012р. Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією проведено реєстрацію Статуту ПАТ "Укргазвидобування" (номер запису 10741030001044263), відповідно до п. 1.2. якого Товариство є правонаступником усіх майнових та немайнових прав і обов'язків ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України".

Враховуючи зазначене, суд задовольняє подане представником відповідача-1 клопотання про здійснення заміни сторони правонаступником.

Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача-1 проти задоволення позовних вимог заперечував та просив суд у позові відмовити.

Представник відповідача-2 проти задоволення позовних вимог не заперечував та підтримав позицію викладену у відзиві на позов.

В судовому засіданні 08.01.2013р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення, відповідно до ст. 85 ГПК України.

Судом, у відповідності до вимог ст. 81-1 ГПК України, складався протокол судового засідання, який долучено до матеріалів справи.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля від 09.04.2012р., оформленого Протоколом № 451 УАБ-СГ від 30.03.2012р. вирішено: доручити ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" подати Аукціонному комітету пропозиції на участь у спеціалізованому аукціоні з продажу скрапленого газу (увесь прогнозний обсяг виробництва) для потреб населення ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2013 року; затвердити графіки проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення на 2013 рік згідно з додатком; доручити ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" виставити на реалізацію на спеціалізованому аукціоні № 148-1, який проводиться Українською аграрною біржею, увесь прогнозний обсяг скрапленого газу з ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2013 року згідно з наданими пропозиціями; доручити ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" скорегувати прогнозні обсяги скрапленого газу у січні-грудні 2013 року -реалізованого на Спеціалізованому аукціоні № 148-1 з реалізації скрапленого газу для потреб населення відповідно до планових обсягів виробництва скрапленого газу і надавати Аукціонному комітету пропозиції на реалізацію виявленої у обсягах виробництва різниці обсягів скрапленого газу на спеціалізованому аукціоні у січні-грудні 2013 року та проводити реалізацію виявленої різниці обсягів скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах, які проводяться на Українській аграрній біржі.

Так, відповідно до п. 1.2. Угоди про організаційне забезпечення проведення аукціонів з продажу скрапленого газу на базі Української аграрної біржі від 10.05.2000р., укладеної між Міністерством економіки України та Українською аграрною біржею, останню визначено як переможця конкурсу з організації та проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення.

Вказана Угода укладена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2000р. № 599 та Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, затвердженого цією постановою, та відповідно до Протоколу № 2 засідання конкурсної комісії від 05.05.2000р. з визначення бірж, на базі яких проводитимуться аукціони з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля (п. 1.1. Угоди).

Як вбачається з матеріалів справи, Листом від 30.03.2012р. за № 21-8299-1 відповідач-1 звернувся до відповідача-2 з проханням провести черговий спеціалізований аукціон з продажу скрапленого газу для комунально-побутових потреб населення виробництва січня-грудня 2012 року 06 квітня о 10-00 год.

При цьому, Листом від 30.03.2012р. за № 21-8300-1 відповідач-1 повідомив Аукціонний комітет, що обсяг скрапленого газу, який відповідач-1 планує виробити, реалізувати протягом 2013 року складає 183 746 тонн.

06.04.2012р. Українською аграрною біржею було проведено спеціалізований аукціон №148-1 з продажу скрапленого газу для потреб населення на 2013 рік, на якому відповідач-1 виставив на продаж прогнозні обсяги скрапленого газу марки СПБТ виробництва січня-грудня 2013 року.

Для участі в спеціалізованому аукціоні, позивач подав відповідачу-2 аукціонну документацію та перерахував на його рахунок гарантійний внесок в розмірі 5 відсотків заявленого обсягу закупівлі, який становить 3 292 660,50 грн., що підтверджується платіжними дорученнями № 129 від 05.04.2012р. та № 130 від 06.04.2012р.

Відповідно до Аукціонного свідоцтва № 148-1/1-365, що підписано уповноваженими особами покупця, продавця, біржі та затверджене уповноваженою особою аукціонного комітету, позивач прийняв участь в спеціалізованому аукціоні № 148-1 та був визнаний переможцем цього аукціону.

В аукціонному свідоцтві було визначено основні умови договору купівлі-продажу, який відповідно до п. 3 мав бути укладений протягом 3-х днів, а саме предмет, кількість, ціна, загальна вартість товару, порядок транспортування, базис поставки, строк поставки, якісні характеристики товару.

Всього на спеціалізованому аукціоні позивач придбав скрапленого газу для потреб населення у загальному обсязі 30 910,000 тонн, при цьому відповідно до Аукціонного свідоцтва № 148-1/1-365 продавець №1 ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" продав, а покупець № 84 ТОВ "ЧЕРНІВЦІ-СПБТ", що визнаний переможцем аукціону, купив скраплений газ для потреб населення: загальним обсягом 1 295 тонн, загальною вартістю 2 758 350,00 грн. з ПДВ, на умовах постачання: транспортування -залізниця; базис поставки -Яблунівське ВПГ філії «Управління з переробки газу та газового конденсату»; строк поставки -травень 2013р.; якісні характеристики -суміш пропану та бутану технічних; № Угоди -369.

Рішенням Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля від 09.04.2012 р., оформленого Протоколом № 453 УАБ-СГ від 09.04.2012р., вирішено затвердити результати Спеціалізованого аукціону № 148-1, який відбувся 06.04.2012р. та доручено ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" відповідно до вимог Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженою Постановою №1064, підписати договори купівлі-продажу на поставку скрапленого газу з покупцями-переможцями спеціалізованого аукціону № 148-1, в тому числі, з ТОВ "ЧЕРНІВЦІ-СПБТ" у загальному обсязі 30 910,000 тонн скрапленого газу.

Як зазначає позивач, він сподівався, що відповідач-1 або відповідач-2 надішле йому для підписання договір купівлі-продажу, оформлений відповідно до аукціонного свідоцтва.

Оскільки таких дій відповідачами вчинено не було, позивач листом від 27.11.2012 р. за вих. № 27/29 самостійно надіслав відповідачу-1 пропозицію укласти договір, у відповідності до затвердженого відповідачем-1 проекту договору купівлі-продажу, на умовах визначених Аукціонним свідоцтвом.

Листом від 29.11.2012 р. за вих. № ЧСПБТ-1 позивач звернувся до відповідача-2 з проханням повідомити чи анульовані аукціонним комітетом з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля результати спеціалізованого аукціону № 148-1 з продажу скрапленого газу для потреб населення на 2013 рік, що відбувся 06.04.2012р.

У відповідь на вказаний лист відповідач-2 листом від 30.11.2012 р. за № 062.06/644 повідомив, що станом на 30.11.2012р. рішень Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля щодо анулювання результатів спеціалізованого аукціону з продажу скрапленого газу для потреб населення, що відбувся 06.04.2012р. № 148-1 на Українську аграрну біржу не надходило.

У свою чергу, у відповідь на пропозицію позивача укласти договір купівлі-продажу на підставі Аукціонного свідоцтва, відповідач-1 у своєму Листі від 10.12.2012 р за № 2/2-01/1-6350 вказав, що у нього відсутні правові підстави для укладення договору купівлі-продажу, оскільки, на думку відповідача-1, договори купівлі-продажу не були укладені в 3-х денний строк, тобто до 09.04.2012, а отже результати спеціалізованого аукціону №148-1 з продажу скрапленого газу для потреб населення на 2013 рік є анульованими в силу п. 67 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1064 від 03.10.2011 р. "Деякі питання організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу".

Враховуючи вказані обставини, позивач вирішив звернутись за захистом своїх прав та законних інтересів до суду з даним позовом.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Статтею 16 Цивільного кодексу України встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов'язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Відповідно до статті 20 ГК України держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів. Кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів.

Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом: установлення, зміни і припинення господарських правовідносин; іншими способами, передбаченими законом.

Статтею 627 ЦК України закріплено свободу договору, зокрема, зазначено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Водночас, свобода договору не є безмежною, оскільки відповідно до абзацу 2 частини третьої статті 6 та статті 627 цього Кодексу при укладенні договору, виборі контрагентів, визначенні умов договору сторони не можуть діяти всупереч положенням цього кодексу та інших актів цивільного законодавства.

При цьому, частиною 3 статті 179 ГК України встановлено, що укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

У свою чергу, статтею 187 ГК України встановлено можливість укладення господарських договорів за рішенням суду, а саме: передбачено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 Закону України "Про нафту і газ" підприємства, частка держави у статутному капіталі яких 50 відсотків та більше, господарські товариства, 50 відсотків та більше акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах інших господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств, учасники договорів про спільну діяльність, та/або особи, уповноважені договорами про спільну діяльність, укладеними за участю зазначених підприємств, щомісячно здійснюють продаж нафти сирої і газового конденсату власного видобутку, видобутих на підставі спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами (крім обсягів, що використовуються на власні технологічні потреби), а також скрапленого газу - виключно на біржових аукціонах.

Як встановлено судом, відповідач-1 станом на момент проведення спірного аукціону був дочірнім підприємством підприємства, частка держави у статутному капіталі якого складає 100 відсотків, та є правонаступником такого дочірнього підприємства на момент розгляду даного спору по суті.

Згідно з ч. 3 ст. 41 Закону України "Про нафту і газ" порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої і газового конденсату власного видобутку, скрапленого газу, визначення стартових цін на таких аукціонах, надбавок за якість для нафти сирої і газового конденсату, а також порядок визначення обсягів реалізації на біржових аукціонах скрапленого газу для потреб населення встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1064 від 03.10.2011р. "Деякі питання організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу", яка набрала чинності 28.10.2011р., затверджено Порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу (далі -Порядок №1064).

Відповідно до п. 1 Порядку № 1064 цей порядок визначає механізм організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу на внутрішньому ринку, в тому числі спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення. Дія цього порядку поширюється на підприємства, частка держави у статутному капіталі яких становить 50 відсотків і більше, господарські товариства, 50 відсотків і більше акцій (часток, паїв) яких належить до статутного капіталу інших господарських товариств, акціонером яких є держава, що володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств, учасники договорів про спільну діяльність, відповідно до яких вартість вкладу зазначених підприємств, товариств, дочірніх підприємств, представництв та філій становить 50 відсотків і більше загальної вартості вкладів учасників договорів, та/або особи, уповноважені договорами про спільну діяльність, укладеними за участю таких підприємств.

Згідно з п. 24 Порядку № 1064 для організації та проведення аукціону утворюється аукціонний комітет, який здійснює загальне керівництво та контроль за дотриманням умов проведення аукціонів. До складу аукціонного комітету включаються по три представники Мінекономрозвитку і Міненерговугілля та чотири представники Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". Персональний склад аукціонного комітету затверджується спільним наказом Мінекономрозвитку та Міненерговугілля.

Судом встановлено, що до складу Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, який прийняв рішення, оформлене протоколом №451 УАБ-СГ від 30.03.2012р., входять три представники Мінекономрозвитку, три представники Міненерговугілля та чотири представники Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", персональний склад зазначеного Аукціонного комітету затверджений спільним наказом Міністерства економіки України, правонаступником якого є Мінекономрозвитку, та Міністерства палива та енергетики України, правонаступником якого є Міненерговугілля, що повністю відповідає вимогам п. 24 Порядку №1064.

Виходячи з системного аналізу положень постанови Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011р. "Деякі питання організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу", суд звертає увагу на те, що доводи представника відповідача-1 про те, що аукціонний комітет повинен бути утворений після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011р. є необґрунтованими, оскільки зазначена постанова встановлює вимоги щодо складу аукціонного комітету, однак не встановлює вимог створення нового аукціонного комітету після набрання чинності цією постановою.

Відповідно до п. 72 Порядку № 1064 спеціалізовані аукціони проводяться окремо згідно із затвердженим аукціонним комітетом графіком. Продавці скрапленого газу для потреб населення заявляють увесь обсяг продукції, який планується виробити, реалізувати після закінчення попереднього спеціалізованого аукціону, в якому вони брали участь та який проводився на умовах, визначених цим Порядком.

Згідно з п. 73 Порядку № 1064 покупці скрапленого газу для потреб населення подають біржі до 15 числа місяця, в якому проводиться спеціалізований аукціон, інформацію про планові обсяги потреби регіону в скрапленому газі для потреб населення та планові обсяги закупівлі такого газу. Біржа узагальнює зазначену інформацію та подає її протягом двох робочих днів аукціонному комітетові для визначення обсягу реалізації скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах. Продавці скрапленого газу для потреб населення подають аукціонному комітетові до 15 числа місяця, в якому проводиться спеціалізований аукціон, інформацію про весь обсяг продукції, який планується виробити, реалізувати після закінчення попереднього спеціалізованого аукціону, в якому вони брали участь та який проводився на умовах, визначених цим Порядком. Аукціонний комітет на підставі отриманої інформації протягом двох днів після надходження останньої інформації передає продавцям дані, на підставі яких вони формують пропозицію з продажу скрапленого газу на спеціалізованому аукціоні, та подають її аукціонному комітетові.

Відповідно до п. 25 Порядку № 1064 Аукціонний комітет: 1) установлює форму заявки на участь в аукціоні; 2) затверджує регламент організації та проведення аукціону; 3) затверджує графік проведення аукціонів; 4) розглядає та схвалює або відхиляє заявки на участь в аукціоні та подані пропозиції; 5) затверджує стартову ціну кожного лота; 6) приймає рішення про проведення аукціону, визначає день і час його проведення з урахуванням поданих пропозицій і графіка проведення аукціонів; 7) затверджує секретаря на кожний вид аукціону; 8) контролює виконання біржею договору про організацію та проведення аукціонів; 9) затверджує аукціонні свідоцтва.

Згідно з п. 30 Порядку № 1064 рішення аукціонного комітету оформляється протоколом, який підписують усі члени комітету, присутні на засіданні. Рішення комітету є обов'язковими для виконання всіма учасниками аукціону, а також біржею, на якій проводиться аукціон.

Вищезазначені норми встановлюють наступний механізм проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення:

1. Обсяг скрапленого газу для потреб населення, який повинні виставляти на спеціалізований аукціон продавці скрапленого газу, формується виходячи з потреб покупців скрапленого газу для потреб населення.

2. Суб'єктом, уповноваженим визначати обсяги скрапленого газу для потреб населення, який повинні виставляти на спеціалізований аукціон продавці скрапленого газу та надавати дані продавцям скрапленого газу щодо формування останніми пропозицій з продажу скрапленого газу на спеціалізованому аукціоні є Аукціонний комітет з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля.

3. Продавці скрапленого газу зобов'язані формувати пропозиції з продажу скрапленого газу на спеціалізованому аукціоні виключно на підставі даних Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля.

Українській аграрній біржі було подано інформацію про планові обсяги потреби регіону в скрапленому газі для потреб населення та планові обсяги закупівлі такого газу на 2013 рік.

Відповідно, Українська аграрна біржа узагальнила інформацію, подану її покупцями скрапленого газу для потреб населення, надала її Аукціонному комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля. Аукціонний комітет з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля на підставі отриманої від Української аграрної біржі інформації, визначив обсяги реалізації скрапленого газу для потреб населення.

В подальшому Аукціонний комітет з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля звернувся до відповідача-1 з вимогою повідомити про обсяги скрапленого газу, який відповідач-1 планує виробити, реалізувати протягом 2013 року.

У відповідь на звернення Аукціонного комітету, відповідач-1 листом № 21-8300-1 від 30.03.2012р. повідомив Аукціонний комітет, що обсяг скрапленого газу, який відповідач-1 планує виробити, реалізувати протягом 2013 року складає 183 746 тонн.

На підставі отриманої інформації Аукціонний комітет протоколом № 451 УАБ-СГ від 30.03.2012р. вирішив:

1. ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" подати Аукціонному комітету пропозиції на участь у спеціалізованому аукціоні з продажу скрапленого газу (увесь прогнозний обсяг виробництва) для потреб населення ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2013 року.

2. Затвердити графіки проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення на 2013 рік згідно з додатком.

3. ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" виставити на реалізацію на спеціалізованому аукціоні №148-1, який проводиться Українською аграрною біржею, увесь прогнозний обсяг скрапленого газу з ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2013 року згідно з наданими пропозиціями.

4. ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" скорегувати прогнозні обсяги скрапленого газу у січні-грудні 2013 року - реалізованого на Спеціалізованому аукціоні №148-1 з реалізації скрапленого газу для потреб населення відповідно до планових обсягів виробництва скрапленого газу і надавати Аукціонному комітету пропозиції на реалізацію виявленої у обсягах виробництва різниці обсягів скрапленого газу на спеціалізованому аукціоні у січні-грудні 2013 року та проводити реалізацію виявленої різниці обсягів скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах, які проводяться на Українській аграрній біржі.

Протокол Аукціонного комітету №453 УАБ-СГ від 09.04.2012р. є чинним та не скасований.

Таким чином, вимоги Аукціонного комітету, викладені в протоколі № 451 УАБ-СГ від 30.03.2012р., повністю відповідають нормам чинного законодавства України та є обов'язковими для відповідача-1, який є правонаступником ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України", а тому твердження відповідача-1 про незаконність протоколу аукціонного комітету № 453 УАБ-СГ від 09.04.2012р. та, як наслідок, незаконність результатів спеціалізованого аукціону №148-1 є безпідставними.

Твердження ж відповідача-1 про відсутність у нього обов'язку виставити на спеціалізованому аукціоні №148-1, який проводився Українською аграрною біржею, на реалізацію увесь прогнозний обсяг скрапленого газу з ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2013 року не відповідають п. 72 Порядку № 1064, згідно з яким відповідач-1 зобов'язаний заявити на спеціалізований аукціон увесь обсяг продукції, який планується виробити, реалізувати після закінчення попереднього спеціалізованого аукціону, в якому відповідач-1 брав участь та який проводився на умовах, визначених цим Порядком.

Суд також не погоджується з доводами відповідача-1 про відсутність у Української аграрної біржі повноважень щодо проведення спеціалізованих аукціонів з реалізації скрапленого газу для потреб населення, виходячи з наступного.

Підпунктом 1) пункту 2 постанови № 1064 від 03.10.2011 року Кабінет Міністрів України доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості України провести у місячний строк конкурс з визначення бірж, на яких проводяться біржові аукціони з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу.

Порядок визначення бірж, на яких проводяться біржові аукціони з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, встановлений пунктами 4-23 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011 року.

Станом на час виникнення спору та розгляду справи судом, біржі, на яких проводяться біржові аукціони з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу в порядку, встановленому постановою кабінету Міністрів України № 1064 від 03.10.2011 року, не визначені.

Як встановлено судом, на час подання покупцями скрапленого газу для потреб населення інформації про планові обсяги потреби регіону в скрапленому газі для потреб населення та планові обсяги закупівлі такого газу на 2013 рік і формування Аукціонним комітетом обсягів реалізації скрапленого газу для потреб населення біржею, яка уповноважена проводити спеціалізовані аукціони для потреб населення була Українська аграрна біржа.

Так, як зазначалось вище, саме остання була визначена переможцем конкурсу з організації та проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення та з нею у відповідності до приписів постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2000р. № 599 та Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, затвердженого цією постановою, та відповідно до Протоколу № 2 засідання конкурсної комісії від 05.05.2000р. з визначення бірж, на базі яких проводитимуться аукціони з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, -Міністерством економіки України було укладено Угоду про організаційне забезпечення проведення аукціонів з продажу скрапленого газу на базі Української аграрної біржі від 10.05.2000р.

Беручи до уваги вищезазначені обставини та враховуючи вимоги ст. 41 Закону України "Про нафту і газ", відповідно до якої біржові аукціони з продажу скрапленого газу повинні проводитись щомісячно, угоду про організаційне забезпечення проведення аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення, укладену між Українською аграрною біржею та Міністерством економіки України, суд приходить до висновку, що оскільки угода від 05.05.2000р. про організаційне забезпечення проведення аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення, укладена між Українською аграрною біржею та Міністерством економіки України, є чинною, а біржі, на яких проводяться біржові аукціони з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України № 1064 від 03.10.2011р., не визначені, до визначення таких бірж у встановленому порядку біржею, уповноваженою проводити спеціалізовані аукціони з продажу скрапленого газу для потреб населення, є Українська аграрна біржа.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що спеціалізований аукціон № 148-1 з продажу скрапленого газу для потреб населення на 2013 рік проведений з дотриманням норм чинного законодавства, а тому результати зазначеного спеціалізованого аукціону є законними та обов'язковими для позивача та відповідачів.

Наведені вище висновки відповідають правовим висновкам Вищого господарського суду України, наведеним у постанові від 02.03.2012р. у справі № 35/401 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Запорожгаз-2000" до Дочірньої компанії "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" про зобов'язання вчинити дії (№ ЄДРСР 21778095).

Як вже зазначено судом вище, згідно з ч. 1 ст. 41 Закону України "Про нафту і газ" підприємства, частка держави у статутному капіталі яких 50 відсотків та більше, господарські товариства, 50 відсотків та більше акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах інших господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств, учасники договорів про спільну діяльність, та/або особи, уповноважені договорами про спільну діяльність, укладеними за участю зазначених підприємств, щомісячно здійснюють продаж нафти сирої і газового конденсату власного видобутку, видобутих на підставі спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами (крім обсягів, що використовуються на власні технологічні потреби), а також скрапленого газу - виключно на біржових аукціонах.

Згідно з абз. 1 п. 67 Порядку №1064 на підставі аукціонного свідоцтва покупець -переможець аукціону і продавець протягом трьох днів зобов'язані підписати договір купівлі-продажу, згідно з умовами якого продавець зобов'язаний поставити нафту сиру, газовий конденсат і скраплений газ відповідно до визначеного базису поставки та якісної характеристики, а покупець - прийняти та оплатити їх.

З системного аналізу вищезазначених норм чинного законодавства України, суд приходить до висновку, що укладення договору купівлі-продажу скрапленого газу для потреб населення № А148-1/сг-369 від 27.11.2012 р. є обов'язковим для відповідача-1, а відтак відповідач-1 був зобов'язаний підписати договір купівлі-продажу скрапленого газу для потреб населення № А148-1/сг-369 від 27.11.2012 р., направлений йому позивачем.

Твердження відповідача-1 про відсутність у нього правових підстав для укладення договору купівлі-продажу скрапленого газу для потреб населення № А148-1/сг-369 від 27.11.2012 р., у зв'язку з анулюванням результатів спеціалізованого аукціону № 148-1, є необґрунтованими, оскільки відповідно до абз. 3 п. 67 Порядку № 1064, на який посилається відповідач-1, результати аукціону щодо відповідних лотів анулюються лише за рішенням аукціонного комітету, однак суду не надано доказів щодо прийняття аукціонним комітетом рішення про анулювання результатів спеціалізованого аукціону №148-1.

Відповідно до ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Згідно з ч. 3 ст. 509 ЦК України зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Вказані принципи віднесені до загальних засад цивільного законодавства (п. 6 ч. 1 ст. 3 ЦК України) і під ними слід розуміти фактичну чесність суб'єктів господарювання, усвідомлення ними правомірності своєї поведінки та її відповідність моральним нормам, що панують у суспільстві.

На підставі зазначеного, суд вважає неправомірною відмову від укладення спірного договору купівлі-продажу за обставин визнання позивача переможцем аукціону від 06.04.2012 р. у відповідній частині, а також зважаючи на наведені вище норми чинного законодавства.

Таким чином, позовна вимога про укладення договору купівлі-продажу скрапленого газу для потреб населення № А148-1/сг-369 від 27.11.2012 р. ґрунтується на нормах чинного законодавства та підлягає задоволенню.

При цьому, суд зазначає, що в силу ч. 2 ст. 187 Господарського кодексу України днем укладення договору купівлі-продажу скрапленого газу для потреб населення № А148-1/сг-369 від 27.11.2012 р. є день набрання цим рішенням законної сили та зазначений договір не потребує підписання його сторонами.

Відповідно до п.п. 34, 35 Порядку № 1064 продавці відповідно до графіків проведення аукціонів подають не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дня проведення аукціону аукціонному комітетові пропозиції, які ним схвалюються або відхиляються. До пропозиції додаються: 1) документи, що засвідчують наявність заявлених обсягів нафти сирої, газового конденсату і скрапленого газу, або розрахунки, які підтверджують наявність технологічних та інших можливостей продавця для забезпечення постачання заявлених товарів на відповідну дату; 2) проект договору купівлі-продажу; 3) відомості про умови транспортування нафти сирої, газового конденсату і скрапленого газу з використанням трубопровідної системи, залізничного та автомобільного транспорту відповідно до визначеного базису поставки, який повинен передбачати наявність гарантованої можливості для подальшого транспортування нафти до всіх вітчизняних нафтопереробних заводів, що функціонують на час подання пропозиції, та рівних умов доступу для всіх покупців до ресурсу нафти сирої, газового конденсату і скрапленого газу. Спосіб відвантаження та напрямок транспортування визначаються покупцем у відповідних договорах купівлі-продажу; 4) документи, що підтверджують якісні характеристики товару, в тому числі сертифікат відповідності на кожну партію нафти сирої і газового конденсату.

Згідно з п. 44 Порядку № 1064 умови аукціону, оголошені перед його проведенням, під час укладення договору купівлі-продажу зміні не підлягають.

Відповідно до пп. 7) п. 32 Порядку № 1064 біржа, на якій проводиться аукціон реєструє укладені на аукціоні угоди, у зв'язку з чим позовна вимога позивача про зобов'язання відповідача-2 зареєструвати договір купівлі-продажу скрапленого газу для потреб населення № А148-1/сг-369 від 27.11.2012 р. також підлягає задоволенню, а відповідач-2 зобов'язаний зареєструвати цей договір в день його укладення, тобто день набрання цим рішенням законної сили.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставі своїх вимог чи заперечень.

Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідачі не надали суду належних та допустимих доказів, які б спростовували доводи позивача та підтверджували заперечення проти задоволення позовних вимог.

За таких обставин, позов визнається судом доведеним, обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача-1, оскільки з матеріалів справи вбачається, що саме у зв'язку з його діями (бездіяльністю) виник спір у даній справі.

Керуючись ст. ст. 25, 32, 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. Здійснити процесуальне правонаступництво відповідача-1 у справі № 5011-45/18280-2012 Дочірньої компанії "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", замінивши його правонаступником Публічним акціонерним товариством "Укргазвидобування".

2. Позов задовольнити.

3. Укласти Договір купівлі-продажу скрапленого газу для потреб населення № А148-1/сг-369 від 27.11.2012р. між Публічним акціонерним товариством "Укргазвидобування" (04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28, код ЄДРПОУ 30019775), Українською аграрною біржею (03028, м. Київ, пр. Науки, 25, код ЄДРПОУ 23389377) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЧЕРНІВЦІ-СПБТ»(58001, м. Чернівці, Першотравневий р-н, вулиця Тараса Шевченка, буд. 28, офіс 3, ЄДРПОУ 37830297) за результатами спеціалізованого аукціону №148-1 з продажу скрапленого газу для потреб населення на 2013 рік, який відбувся 06.04.2012р., з дня набрання цим рішенням законної сили в наступній редакції:

Д О Г О В І Р № А148-1/сг-369

купівлі-продажу скрапленого газу

м. Київ 27.11.2012 року

Публічне акціонерне товариство «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ»надалі -Продавець, в особі директора Борисова Юрія Сергійовича, який діє на підставі Статуту з однієї сторони і ТОВ "Чернівці - СПБТ, надалі Покупець, в особі директора Францева Костянтина Едуардовича, який діє на підставі Статуту, з іншої сторони, та Українська аграрна біржа, надалі -Біржа, в особі Виконавчого директора Протасової Марини Володимирівни, яка діє на підставі Статуту, з третьої сторони, разом іменовані Сторони, керуючись Порядком організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2011 року №1064, та на підставі аукціонних свідоцтв №148-1/1-365, згідно з якими Покупець визнаний переможцем спеціалізованого аукціону № 148-1 від 06.04.2012р., уклали даний Договір про наступне:

1.Предмет Договору

1.1. На спеціалізованому аукціоні № 148-1 з продажу скрапленого газу для потреб населення, що відбувся 08.12.2011р., за результатами проведення торгів Покупець купує у Продавця скраплений газ власного виробництва Продавця (надалі -скраплений газ).

1.2. Покупець зобов'язується оплатити та прийняти скраплений газ на умовах цього Договору, а Продавець зобов'язується передати Покупцю скраплений газ у травні 2013 р. відповідно до строку поставки, вказаного в п.5.2 цього Договору, в загальній кількості 1295 (Одна тисяча двісті дев'яносто п'ять ) тонн.

2. Ціна та якість скрапленого газу

2.1. Ціна за одну тонну скрапленого газу без врахування вартості його транспортування складає 2 130,00 (Дві тисячі сто тридцять ) грн. 00 коп., в т.ч. ПДВ 20 %.

2.2. У разі купівлі Покупцем скрапленого газу в обсязі, який складається з декількох лотів різної вартості, в Договорі купівлі-продажу зазначається ціна за одну тонну, визначена як середньозважена. При цьому округлення величини ціни за одну тонну скрапленого газу, визначеної таким шляхом, проводиться до другого значущого знака після коми.

2.3. Загальна сума даного Договору складає 2 758 350,00 (Два мільйона сімсот п'ятдесят вісім тисяч триста п'ятдесят) грн. 00 коп., у тому числі ПДВ складає 459 725,00 (чотириста п'ятдесят дев'ять тисяч сімсот двадцять п'ять) грн. 00 коп..

2.4. Якість скрапленого газу повинна відповідати ДСТУ 4047-2001, марка СПБТ.

3. 3.Порядок та умови постачання, приймання скрапленого газу

4.

3.1. Передача скрапленого газу здійснюється Продавцем залізничним транспортом на умовах EXW франко-завод Яблунівське ВПГ філії «Управління з переробки газу та газового конденсату» в строки, визначені в п.5.2 цього Договору.

3.2. Передача скрапленого газу здійснюється після отримання Продавцем оплати згідно з п.5.2 цього Договору.

3.3. Покупець самостійно забезпечує та оплачує послуги по наливу та транспортуванню скрапленого газу за окремо укладеними договорами.

3.4. Перехід права власності та усі ризики на скраплений газ у разі відвантаження залізницею переходять з моменту приймання завантаженої вагоно-цистерни до перевезення залізницею, при чому момент приймання визначається відміткою станції відправлення залізниці у квитанції про приймання вантажу.

3.5. Продавець не передає скраплений газ в разі відсутності попередньої оплати за скраплений газ.

3.6. Продавець має право в односторонньому порядку збільшувати або зменшувати обсяг відвантаження скрапленого газу в межах транзитної норми (до 3% від визначеного даним договором обсягу).

3.7. Фактичний обсяг скрапленого газу, переданого Продавцем Покупцю, оформляється актами приймання-передачі скрапленого газу до 15-го числа місяця наступного за звітним, на підставі наданих Покупцем Продавцю транспортних накладних, за якими здійснюється відвантаження скрапленого газу.

4. Обов'язки сторін

4.1. Продавець зобов'язаний:

4.1.1. Протягом 3 (трьох) робочих днів з дати проведення аукціону надати для реєстрації Біржі підписаний Сторонами Договір.

4.1.2. Здійснити передачу скрапленого газу Покупцю відповідно до графіку поставки, зазначеного у п.5.2. цього Договору, після оплати за скраплений газ

4.2. Покупець зобов'язаний:

4.2.1. Сплатити на рахунок Продавця вартість скрапленого газу відповідно до строків, зазначених в п.5.2 цього Договору.

4.2.2. Не здійснювати експорт скрапленого газу, що є предметом цього Договору.

4.3. Біржа зобов'язана:

4.3.1. Перерахувати Продавцю гарантійний внесок, який вона отримала від Покупця за участь в спеціалізованому аукціоні на підставі листів, наданих Продавцем із зазначенням суми, термінів/строків та реквізитів для перерахування гарантійного внеску.

5. Порядок та умови проведення розрахунків

5.1. Розрахунки за скраплений газ здійснюються Покупцем у національній грошовій одиниці -гривні після узгодження з Продавцем банківських платіжних реквізитів.

5.2. Покупець здійснює оплату скрапленого газу по цьому Договору шляхом перерахування коштів на рахунок Продавця за наступним графіком:

№ п/пСтрок відвантаженняСтроки оплатиСума до cплати, грн. в т.ч. ПДВ, грн.

1.01.05.2013 -31.05.2013До 01.05.2013р.2 758 350,00459 725,00

Всього 2 758 350,00459 725,00

5.3. Загальна сума гарантійного внеску 137 917,5 (Сто тридцять сім тисяч дев'ятсот сімнадцять) грн. 50 коп., перерахованого Покупцем Біржі, зараховується в загальну суму Договору як оплата Покупцем скрапленого газу.

Сума гарантійного внеску зараховується Продавцем як часткова оплата за скраплений газ в розмірі 5% від вартості обсягу скрапленого газу, що передається в кожному місяці. Гарантійний внесок не зараховується в загальну суму Договору як оплата Покупцем скрапленого газу у випадку, передбаченому п.6.2. цього Договору.

5.4. Продавець здійснює відвантаження скрапленого газу тільки в обсягах проведеної попередньої оплати відповідно до умов цього Договору.

5.5. Біржа перераховує Продавцю гарантійний внесок, який вона отримала від Покупця за участь в аукціоні, в терміни/строки та за реквізитами, вказаними в листах Продавця, що надаються біржі Продавцем.

5.6. У випадку, коли обсяг фактично відвантаженого та переданого скрапленого газу перевищив обсяг, оплачений Покупцем на умовах п.5.2. цього Договору, оплату обсягу перевантаженого скрапленого газу Покупець здійснює за ціною згідно з п.2.1 цього Договору протягом 3 (трьох) днів з дати відвантаження.

5.7. Остаточний розрахунок за фактично відвантажений та переданий скраплений газ проводиться на підставі акту приймання-передачі скрапленого газу протягом 3 (трьох) робочих днів з дати складання цього акту.

5.8. Не допускається оплата скрапленого газу за цим Договором третіми особами без письмової згоди Продавця.

6. Відповідальність сторін

6.1. Продавець звільняється від відповідальності за передачу меншої кількості скрапленого газу ніж це встановлено в цьому Договорі у випадках:

- зменшення обсягів купівлі скрапленого газу за ініціативою Покупця або відповідно до п.3.6. цього Договору;

- несплати Покупцем обсягів скрапленого газу, зазначених у п.п.1.2.,5.2 цього Договору;

- у разі вилучення та/або внесення (опису) у податкову заставу скрапленого газу Продавця Державними податковими органами.

6.2. У випадку відмови Покупця від цього Договору або несвоєчасної чи не в повному обсязі оплати Покупцем на рахунок Продавця суми, вказаної в п.5.2 цього Договору, гарантійний внесок не зараховується як оплата Покупцем скрапленого газу та залишається Продавцю як штраф за неналежне виконання Покупцем своїх зобов'язань.

6.3. У випадку порушення Покупцем термінів/строків оплати, вказаних в п.5.2. даного Договору, Покупець сплачує на користь Продавця пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період за який сплачується пеня, від суми прострочення платежу за кожний день прострочення платежу. Оплата пені не звільняє Покупця від виконання зобов'язань за даним Договором.

6.4. У випадку прострочення Біржею строків перерахування гарантійного внеску на рахунок Продавця, Біржа сплачує Продавцю пеню в розмірі 0,2% від суми не перерахованого гарантійного внеску за кожний день прострочення. Оплата пені не звільняє Біржу від виконання зобов'язань за цим Договором.

6.5. У випадку порушення Покупцем п.п. 1.2., 5.2 цього Договору в частині приймання обсягів скрапленого газу останній сплачує Продавцю штраф в розмірі 2% від загальної вартості скрапленого газу не відвантаженого з вини Покупця.

6.6. У випадку порушення строків передачі скрапленого газу, визначених в п.5.2. даного Договору з вини Продавця, останній сплачує Покупцю штраф в розмірах згідно з чинним законодавством України.

7. Обставини непереборної сили

7.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання обов'язків по даному Договору, якщо це невиконання є наслідком обставин непереборної сили.

7.2. Під обставинами непереборної сили розуміють обставини, які виникли після підписання даного Договору, внаслідок непередбачуваних сторонами подій надзвичайного характеру, включаючи пожежі, землетруси, повені, оповзні, інші стихійні лиха, вибухи, війну або військові дії.

Строк виконання зобов'язань відкладається відповідно на строк, протягом якого будуть діяти такі обставини.

7.3. Достатнім доказом дії обставин непереборної сили є документ, виданий Торгово-промисловою палатою України або іншими уповноваженими на це органами.

7.4. Про настання таких обставин Сторона, для якої вони наступили, повинна протягом 2 (двох) днів повідомити іншу Сторону даного Договору та Біржу у письмовому вигляді. У разі не повідомлення, Сторона, що не виконує свої зобов'язання, позбавляється права посилатися на такі обставини.

7.5. Виникнення зазначених обставин не є підставою для відмови Покупця від сплати Продавцю за скраплений газ, який переданий до їх виникнення.

8. Порядок вирішення спорів

8.1. Сторони прийшли до згоди, що всі спори (розбіжності), які можуть виникнути при виконанні умов даного Договору, повинні вирішуватися шляхом переговорів.

8.2. У випадках неможливості досягнення згоди шляхом переговорів, спір підлягає вирішенню в судовому порядку згідно з чинним законодавством України.

9. Інші умови

9.1. Сторони визнають, що інформація, якою вони будуть обмінюватись під час виконання даного Договору, є конфіденційною та зобов'язуються не передавати конфіденційну інформацію та не використовувати таку інформацію у відносинах з третьою особою, зберігати конфіденційність і не надавати третім особам інформацію, що є конфіденційною, крім випадків, передбачених чинним законодавством.

9.2. Взаємовідносини Сторін, не передбачені цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

9.3. Всі зміни та доповнення до даного Договору дійсні тільки при умові, якщо вони викладені в письмовій формі і підписані уповноваженими на це особами.

9.4. Даний Договір складений українською мовою у трьох примірниках (по примірнику для кожної із Сторін), які мають однакову юридичну силу.

9.5. Сторони зобов'язуються повідомляти у письмовій формі одна одну про зміни своїх платіжних реквізитів, адрес, номерів телефонів, телефаксів у 5-ти денний строк з дня виникнення відповідних змін.

10. Строк дії Договору

10.1. Даний Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє до 31.12.2013 року, а у частині розрахунків до їх повного виконання.

11. Місцезнаходження та реквізити Сторін

Продавець ПАТ «Укргазвидобування» Адреса: 04053, м. Київ вул. Кудрявська, 26/28, п/р 260063032608 в ПАТ «Промінвестбанк» м. Київ МФО 300012 Код ЄДРПОУ: 30019775 Індивідуальний податковий номер: 300197726657 Свідоцтво №35481203 Тел: 230-80-09 Факс: 461-25-69 Покупець ТОВ "Чернівці - СПБТ Адреса: 58001м. Чернівці, Першотравневий р-н, вулиця Тараса Шевченка, буд.28, офіс 3 розрахунковий рахунок: 2600230133407 в ПАТ "РЕАЛ Банк", МФО: 351588, Код ЄДРПОУ: 37830297, Індивідуальний податковий номер: 378302924126, Свідоцтво: 20074065 Тел: 0652-70-32-40Біржа Українська аграрна Біржа Юридична адреса: м. Київ вул. пр-т Науки, 25 Адреса поштова: 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,16-22 МСП 01601 п/р:2600200029536 в ПАТ КБ «Хрещатик» МФО: 300670 п/р 26007303114401 ПАТ «Сведбанк»МФО 300164 п/р 2600500019536 ПАТ КБ «Хрещатик»МФО 300670 Код ЄДРПОУ: 23389377 ІПН 233893726105 Свідоцтво № 37462334 Тел: 235-50-69

_________ Ю. С. Борисов__________ Францев К.Е.__________ Протасова М.В.

4. Зобов'язати Українську аграрну біржу (03028, м. Київ, пр. Науки, 25, ЄДРПОУ 23389377) зареєструвати Договір купівлі-продажу скрапленого газу для потреб населення № А148-1/сг-369 від 27 листопада 2012 року, укладений між Публічним акціонерним товариством «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ»(04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28, ЄДРПОУ 30019775), Українською аграрною біржею (03028, м. Київ, пр. Науки, 25, ЄДРПОУ 23389377) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЧЕРНІВЦІ-СПБТ»(58001м. Чернівці, Першотравневий р-н, вулиця Тараса Шевченка, буд.28, офіс 3, ЄДРПОУ 37830297) за результатами спеціалізованого аукціону № 148-1, який відбувся 06.04.2012 р.

5. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Укргазвидобування" (04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28; код ЄДРПОУ 30019775) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЧЕРНІВЦІ-СПБТ»(58001м. Чернівці, Першотравневий р-н, вулиця Тараса Шевченка, буд.28, офіс 3, ЄДРПОУ 37830297) 1 073 (одну тисячу сімдесят три) грн. судового збору.

6. Після вступу рішення в законну силу видати накази.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 08 січня 2013 року.

Суддя І.Д. Курдельчук