29 грудня 2012 року м. Київ К/9991/81655/12
Суддя Вищого адміністративного суду України Харченко В.В., перевіривши можливість розгляду касаційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 20 листопада 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Брилівської селищної ради Цюрупинського району про визнання незаконним та скасування рішення про накладення адміністративного стягнення та протоколу про адміністративне правопорушення,-
встановив:
Ухвалою Цюрупинського районного суду Херсонської області від 05 вересня 2012 року від 05 вересня 2012 року адміністративний позов залишено без руху.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 20 листопада 2012 року апеляційну скаргу залишено без руху.
Не погоджуючись з судовими рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій ОСОБА_1 звернулася з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, у якій ставить питання про їх скасування.
Залишаючи апеляційну скаргу без руху, суд апеляційної інстанції обгрунтовував своє рішення тим, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст. 187 КАС України, а саме не сплачено судовий збір.
У відкритті касаційного провадження у справі належить відмовити.
Відповідно до частини першої статті 32 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" від 07 липня 2010 року № 2453-VI та частини третьої статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року № 2747-IV (КАС України) Вищий адміністративний суд України переглядає судові рішення місцевих та апеляційних адміністративних судів у касаційному порядку як суд касаційної інстанції.
Згідно з частиною третьою статті 211 КАС України підставами касаційного оскарження є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
За змістом пункту 4 частини другої статті 213 КАС України касаційна скарга повинна бути обґрунтованою, тобто містити посилання на помилкове застосування судами норм матеріального права, які не підлягають застосуванню до спірних відносин; та/або неправильне застосування норм матеріального права, які хоч і підлягають застосуванню, проте неправильно витлумачені судами; та/або порушення судами норм процесуального права (та пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи, у випадку, якщо оскаржується судове рішення по суті).
Законом України від 17.11.2011 № 4054-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень адміністративного судочинства", частину 5 ст. 214 КАС України доповнено пунктом 5, відповідно до вимог якого суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Наведені обґрунтування касаційної скарги позбавлені правового забезпечення відповідними правовими нормами.
За таких обставин у відкритті касаційного провадження за даною касаційною скаргою слід відмовити.
Керуючись ч.5. ст. 214 КАС України, -
ухвалив:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 20 листопада 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Брилівської селищної ради Цюрупинського району про визнання незаконним та скасування рішення про накладення адміністративного стягнення та протоколу про адміністративне правопорушення.
Матеріали касаційної скарги повернути до скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Харченко