Постанова від 07.11.2012 по справі 2а/0470/10162/12

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2012 р. Справа № 2а/0470/10162/12

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Парненко В.С., розглянувши у місті Дніпропетровську в порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська звернулося до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути заборгованість зі сплати штрафу в сумі 170грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська як страхувальник та платник внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та має заборгованість зі сплати штрафу згідно рішення про застосування фінансових санкцій № 226 від 15.04.2011 в сумі 170грн., яка станом на 15.06.2012 залишається несплаченою.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Відповідач заперечень на позовну заяву не надав. Ухвалу про відкриття провадження у справі направлено на адресу відповідача, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, рекомендованим поштовим відправленням, та отримано відповідачем 26.10.2012, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимоги Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про розгляд справи.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська.

15.04.2011 року головним спеціалістом відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж був складений акт № 108 про виявлення факту неподання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку в терміни установлені законодавством, а саме додаток №5 за 2010 рік необхідно надати до 01.04.2011 включно, звіт відповідачем не надано. З даним актом відповідач ознайомлений, що підтверджується підписом останнього на копії акту, наявного в матеріалах справи.

На підставі вказаного Акту 15.04.2012 року начальником управління Пенсійного фонду в Індустріальному районі м.Дніпропетровська було винесено рішення про застосування фінансових санкцій за неподання звітності № 226 до ОСОБА_1 в розмірі 170 грн., примірник якого відповідач отримав 15.04.12, що підтверджується підписом останнього на копії рішення, наявного в матеріалах справи.

Згідно з Довідкою заборгованості перед УПФУ в Індустріальному районі м.Дніпропетровська ФОП ОСОБА_1 станом на 15.06.2012 сума заборгованості зі сплати штрафу становить 170 грн.

Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058), відповідно до якого на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплаті в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 14 Закону №1058, страхувальниками відповідно до цього Закону є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Пунктом 10 статті 20 Закону №1058 передбачено застосування фінансових санкцій до страхувальників, які несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески.

Згідно із пунктом 2 частини 9 статті 106 Закону №1058, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції, зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська недоїмки зі сплати фінансових санкцій та пені у розмірі 170,00 грн., оскільки доказів оскарження рішень або добровільного погашення заборгованості відповідачем не надано.

Керуючись статтями 160-163,183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська заборгованість зі сплати штрафу в сумі 170,00 грн. (сто сімдесят гривень 00 коп.).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя В.С. Парненко