Постанова від 18.12.2012 по справі 1203/9794/12

Справа №1203\9794\2012

2а1203\434\2012

ПО С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2012 року

Артемівський районний суд м. Луганська в складі головуючого -судді Космініна С.О., при секретарі Калашніковій Н.О., розглянувши в судовому засіданні в м. Луганську цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Артемівської районної в м. Луганську Ради про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок розміру щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд визнати неправомірними дії УПСЗН Артемівської районної в м. Луганську Ради по нарахуванню йому одноразової грошової допомоги до 5 травня у 2012 р. у заниженому розмірі, ніж встановлено ЗУ „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (надалі Закон), зобовязати відповідача нарахувати і виплатити недоотриману щорічну одноразову грошову допомогу до 5 травня за вказаний час та стягнути з відповідача перераховану щорічну допомогу за 2012 рік, мотивуючи тим, що як інвалід війни 3 групи за Законом має право на отримання щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня у розмірі 7 мінімальних пенсій за віком, але вказана допомога безпідставно зменшена і виплачена йому в меншому розмірі.

В судове засідання сторони не з'явилися.

Позивач просив справу розглядати за його відсутністю, вимоги позову просив задовольнити.

Відповідач також просив справу розглядати за його відсутністю, згідно письмових заперечень, позов не визнав, мотивуючи тим, що УПСЗН при нарахуванні позивачеві допомоги, діяло у межах своїх повноважень. Виплату позивачеві проведено у відповідності до ЗУ «Про державний бюджет на 2012р.»та постанови КМУ від 28.12.11р. №1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш важливих верств населення».

Дослідивши і оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку:

позивач є інвалідом війни 3 групи, має право на пільги і компенсації, що передбачені Законом України для даної категорії громадян. Перебуває на обліку у відповідача за місцем проживання. В 2012 році Управління нарахувало позивачу разову грошову допомогу до дня перемоги у розмірі 1720,00 грн., визначеному постановою КМУ від 28.12.11р. №1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш важливих верств населення».

Позивач звернувся до відповідача про перерахунок даної допомоги, проте йому було відмовлено. Відповідно до ст.13 Закону, щорічно до 5 травня інвалідам війни 3 групи передбачена грошова допомога у розмірі 7 мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до ст. 17 Закону, фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

Одноразова грошова допомога до 5 травня у 2012 році виплачена позивачу згідно із ЗУ «Про державний бюджет на 2012 рік»у розмірі встановленому ч.5 п.1 постанови КМУ від 28.12.11р. №1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш важливих верств населення».

Дана постанова КМУ та ЗУ «Про державний бюджет на 2012 рік»не визнані неконституційними.

Згідно рішення Конституційного суду від 25.01.12р. № 3-рп/2012, Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат і допоміг, які фінансуються за рахунок коштів державного бюджету України. Суди загальної юрисдикції під час вирішення справ щодо соціального захисту прав громадян повинні застосовувати нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконання Бюджетного кодексу України, інших Законів України, в тому числі закону про Державний бюджет України на відповідний рік.

Відповідно до ст.8, ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування та посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З огляду на викладене, у даному спорі підлягає застосуванню ЗУ «Про державний бюджет на 2012 рік»і прийнята на його виконання постанова КМУ від 28.12.11р. №1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш важливих верств населення».

Порушення прав позивача не встановлено. Відповідач діяв правомірно, у межах наданих повноважень, з підпорядкуванням діючому законодавству.

За таких підстав не підлягають задоволенню вимоги позивача щодо стягнення з відповідача на користь позивача такої допомоги за 2012 р., крім того, призначення і розрахунок допомоги законом віднесено до компетенції відповідних відділень УПСЗН, тому суд не має права перебирати на себе функції даного державного органу по здійсненню конкретних розрахунків.

Позов не обґрунтований задоволенню не підлягає.

На підставі ст.22, 8 Конституції України, ст.13 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", ЗУ «Про державний бюджет на 2012 рік», Постанови КМУ від 28.12.11р. №1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш важливих верств населення», керуючись ст. ст. 8, 9, 161-163, 167 КАС України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У позові ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Артемівської районної в м. Луганську Ради про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок розміру щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2012 р. -відмовити за необґрунтованістю.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови шляхом подачі скарги через Артемівський районний суд м. Луганська.

Суддя: С.О. Космінін