Ухвала від 08.02.2012 по справі 1624/406/2012

Справа № 1624/406/2012

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

8 лютого 2012 року м. Пирятин

Суддя Пирятинського районного суду Сімонова С.Г., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі Полтавської області про поновлення пропущеного строку звернення до суду, визнання діянь протиправними та зобов'язання суб'єкта владних повноважень нарахувати і виплатити 30% надбавку до пенсії, як дитині війни,

УСТАНОВИЛА:

27.10.2010 позивач до суду звернувся з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі Полтавської області про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги дитині війни за період з 1 січня 2006 року по 30 вересня 2010 року; поновити пропущений за поважних причин строк для звернення до суду за захистом її права на 30% надбавку до пенсії за період з 01.01.2006; визнати діяння (бездіяльність та відмову) Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі Полтавської області щодо нарахування і виплати їй щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни (30% надбавки до пенсії) з 01.01.2006 по 30 09.2010 -протиправними; зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі здійснити нарахування та виплату доплати, передбаченої ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та сплатити їй недоплачену суму доплати за період з 01.01.2006 по 30.09.2010; витребувати довідку з Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі про нараховані та виплачені їй як дитині війни суми щомісячної доплати до пенсії з 01.01.2006 по 30.09.2010 із зазначенням нормативно-правового акту на підставі якого було здійснено такі виплати; усі її витрати за подання даного позову і розгляд справи стягнути з відповідача на її користь.

Ухвалою Пирятинського районного суду Полтавської області від 12.11.2010 вимоги позивача за період з 01.01.2006 по 30.03.2010 залишено без розгляду.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду ухвала Пирятинського районного суду Полтавської області від 12.11.2010 скасована в частині залишення позову без розгляду з 27.09.2009 року та направлена для продовження розгляду справи.

Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України, строк звернення до суду може бути поновлений, якщо він пропущений з поважних причин.

Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України (в редакції, яка діяла до 30.07.2010 року) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлювався річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З набуттям чинності 30.07.2010 року Законом України “Про судоустрій і статус суддів” від 07.07.2010 № 2453-VI зазначений строк звернення до адміністративного суду з позовом скорочено до 6 місяців.

Оскільки до 30.07.2010 року для звернення до суду встановлювався річний строк, то на час звернення до суду з позовом позивач не міг бути обізнаний про його скорочення до 6 місяців і міг обґрунтовано очікувати на захист свого права в судовому порядку відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України (в редакції, яка діяла до 30.07.2010 року).

За таких обставин необхідно поновити позивачу строк звернення до адміністративного суду за період з 27.09.2009 року по 30.03.2010 року

Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, заява відповідає вимогам ст.ст. 105 -106 КАС України.

Заяву належить розглянути в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 183-2 КАС України ,-

УХВАЛИЛА:

Поновити ОСОБА_1 строк звернення до адміністративного суду за період з 27 вересня 2009 року по 30 березня 2010 року.

Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі Полтавської області про поновлення пропущеного строку звернення до суду, визнання діянь протиправними та зобов'язання суб'єкта владних повноважень нарахувати і виплатити 30% надбавку до пенсії, як дитині війни за період з 27 вересня 2009 року по 30 березня 2010 року.

Копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, копію адміністративного позову направити особам, які беруть участь у справі, а також роз'яснити, що відповідно до ст. 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.

Відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів необхідно надати до Пирятинського районного суду заяву про визнання позову, або у разі невизнання позову -письмові заперечення проти позову та необхідні документи.

Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки, а також мають право у відповідності до ст. 49 КАС України.

Особи, які беруть участь у справі мають рівні процесуальні права і обов'язки.

Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів:

- знайомитись з матеріалам і справи; заявляти клопотання та відмовити ;

- давати усні та письмові пояснення, доводи, заперечення; подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;

- висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть

- участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; подавати заперечення проти клопотань, доводів, міркувань інших осіб;

- знайомитись з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові;

- робити з матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;

- оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;

- користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим кодексом.

Відповідно до ст. 51 КАС України крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково. Подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підстава для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя - С.Г. Сімонова