Постанова від 04.12.2012 по справі 2а-2365/12/2770

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА

Іменем України

04.12.12Справа №2а-2365/12/2770

Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Меркурій»до Інспекції з питань захисту прав споживачів в місті Севастополі про визнання постанови про накладення стягнення протиправним та його скасування,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Меркурій»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Інспекції з питань захисту прав споживачів в місті Севастополі про визнання постанови про накладення стягнення протиправним та його скасування. Вказує, що Інспекцією з питань захисту прав споживачів в місті Севастополі 03.09.2012 року було прийнято постанову про накладення штрафних санкцій № 100 за порушення законодавства про захист прав споживачів. Вважає, що вказана постанова прийнята з порушенням норм діючого законодавства України.

Просить визнати постанову про накладення стягнення протиправною та скасувати. З підстав того, що при проведенні перевірки ТОВ «ТД «Меркерій»посадові особи та/або уповноважені особи позивача до перевірки не долучались, акт перевірки не підписували та поштою акт перевірки не отримували.

Ухвалою від 10 жовтня 2012 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою суду від 10 жовтня 2012 року закінчено підготовче провадження і призначено адміністративну справу до судового розгляду.

До початку судового засідання від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує у повному обсязі (а.с.89).

До початку судового засідання від представника відповідача також надійшла заява про розгляд справи за її відсутності в порядку письмового провадження, проти позову заперечує (а.с.90).

В порядку статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності сторін за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам на підставі пункту 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Тому, з огляду на вказане, спір належить розглядати за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено наступне: 18 липня 2012 року начальником Державної інспекції з питань захисту прав споживачів м. Севастополя було прийнято повідомлення на проведення планової перевірки дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів, якості продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг ТОВ «ТД «Меркурій», магазин «Точка», вул. Щербака, 1 (Центральний ринок) в період з 30 липня 2012 року по 10 серпня 2012 року (а.с.27).

09 серпня 2012 року начальником Державної інспекції з питань захисту прав споживачів м. Севастополя було прийнято наказ № 224 «Про проведення планових заходів»про здійснення планового заходу на підставі плану перевірок суб'єктів господарювання на 3 квартал 2012 року ТОВ «ТД «Меркурій», маг. «Точка», розташованого за адресою: вул. Щербака, 1/2 (центральний ринок) (а.с.71).

09 серпня 2012 року начальником Державної інспекції з питань захисту прав споживачів м. Севастополя на підставі наказу № 224 «Про проведення планових заходів»від 09 серпня 2012 року було видано направлення на перевірку № 179 ТОВ «ТД «Меркурій», маг. «Точка», розташованого за адресою: вул. Щербака, 1/2 (центральний ринок) (а.с.73).

09 серпня 2012 року начальником Інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі було прийнято рішення про відбір зразків продукції № 15 в магазині «Точка», вул. Щербака, 1 (а.с.72).

19 липня 2012 року телефонограмою № 122 начальником Державної інспекції з питань захисту прав споживачів м. Севастополя було повідомлено ТОВ «ТД «Меркурій», магазин «Точка», вул. Щербака, 1 (Центральний ринок), що в період з 30 липня 2012 року по 10 серпня 2012 року буде проведена планова перевірка дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів, якості продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг (а.с.26).

10 серпня 2012 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі було проведено перевірку дотримання законодавства про захист прав споживачів Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Меркурій». За результатами перевірки було складено акт № 000178 від 10 серпня 2012 року (а.с.28-35). Вказаний акт перевірки було підписано управляючої магазином «Точка»(вул. Щербака, 1) Дідик Ганною Іванівною. Також 10 серпня 2012 року у магазині «Точка»по вул. Щербака, 1 в м. Севастополі було здійснено відбір зразків продукції, що підтверджується актом № 000026 від 10 серпня 2012 року (а.с.42-43).

Перевіркою було встановлено порушення з боку ТОВ «ТД «Меркурій» п.п. 12, 17, 22, 23 Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 року № 833, ст.ст. 7, 15 Закону України «Про захист прав споживачів», п. 6 розділу І, п. 16 Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 185 від 11.07.2003 року, а саме: на фасаді об'єкту відсутня інформація про суб'єкт господарювання та режим роботи, відсутні нормативно-правові акти; продаж товарів з терміном придатності, що минув; продаж товарів без повної доступної, своєчасної інформації для споживача; наявність товарів, які реалізуються з порушенням умов зберігання -температурний режим, на момент перевірки кондиціонер не працював; при контрольній перевірці правильності розрахунку із споживачами допущено прямий обрахунок в розмірі 0,02 грн.; відсутні цінники на деякі товари, що підтверджено контрольною перевіркою правильності розрахунків.

20 серпня 2012 року управляючою магазином «Точка»Дідик Г.І. на адресу Інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі було направлено пояснювальну записку щодо виявлених порушень (а.с.54).

20 серпня 2012 року за вих. № 136 директором ТОВ «ТД «Меркурій» на адресу Інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі було направлено лист, відповідно до якого позивач повідомив про усунення порушень виявлених в результатів перевірки 10 серпня 2012 року в магазині «Точка», що розташований за адресою: м. Севастополь, вул. Щербака, 1 (а.с.53).

23 серпня 2012 року директором ТОВ «ТД «Меркурій»на адресу Інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі було направлено доповнення № 2 до листа від 20 серпня 2012 року за вих. № 136 (а.с.59).

На підставі акту перевірки № 000026 від 10 серпня 2012 року, керівництвом Інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі було прийнято постанову про накладення стягнень № 100 від 03 вересня 2012 року про застосування до ТОВ «ТД «Меркурій»санкцій в розмірі 200 % вартості залишку отриманої для реалізації партії товару, що становить 13 257,80 грн.; за реалізацію продукції повної, необхідної, доступної інформації в розмірі 30 % вартості отриманої для реалізації партії товару, але не менше 5 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, що становить 989,20 грн., а разом 14 247,00 грн. (а.с.74-75). Постанова одержана управляючою магазином «Точка»Дідик Г.І. 03 вересня 2012 року.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 року № 1023-XII (далі -Закон № 1023) виробник (виконавець) забезпечує належну роботу (застосування, використання) продукції, в тому числі комплектуючих виробів, протягом гарантійного строку, встановленого нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором. Гарантійний строк на комплектуючі вироби повинен бути не менший, ніж гарантійний строк на основний виріб, якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором. Гарантійний строк зазначається в паспорті на продукцію або на етикетці чи в будь-якому іншому документі, що додається до продукції. Гарантійні зобов'язання у будь-якому випадку включають також будь-які зобов'язання виробника (виконавця) або продавця, передбачені рекламою. Для продукції, споживчі властивості якої можуть з часом погіршуватися і становити небезпеку для життя, здоров'я, майна споживачів і навколишнього природного середовища, встановлюється строк придатності, який зазначається на етикетках, упаковці або в інших документах, що додаються до неї при продажу, і який вважається гарантійним строком. Строк придатності обчислюється починаючи від дати виготовлення, яка також зазначається на етикетці або в інших документах, і визначається або часом, протягом якого товар є придатним для використання, або датою, до настання якої товар є придатним для використання. Продаж товарів, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, а також товарів, строк придатності яких минув, забороняється.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 15 Закону № 1023 споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію не вважається рекламою.

Інформація про продукцію повинна містити: 1) назву товару, найменування або відтворення знака для товарів і послуг, за якими вони реалізуються; 2) найменування нормативних документів, вимогам яких повинна відповідати вітчизняна продукція; 3) дані про основні властивості продукції, а щодо продуктів харчування - про склад (включаючи перелік використаної у процесі їх виготовлення сировини, в тому числі харчових добавок), номінальну кількість (масу, об'єм тощо), харчову та енергетичну цінність, умови використання та застереження щодо вживання їх окремими категоріями споживачів, а також іншу інформацію, що поширюється на конкретний продукт; 4) відомості про вміст шкідливих для здоров'я речовин, які встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами; 5) позначку про наявність або відсутність у складі продуктів харчування генетично модифікованих компонентів; 6) дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції; 6-1) виробник (продавець) у разі виявлення недостовірної інформації про продукцію (якщо вона не шкодить життю, здоров'ю або майну споживача) протягом тижня вилучає цю продукцію з продажу та приводить інформацію про неї до відповідності; 7) дату виготовлення; 8) відомості про умови зберігання; 9) гарантійні зобов'язання виробника (виконавця); 10) правила та умови ефективного і безпечного використання продукції; 11) строк придатності (строк служби) товару (наслідків роботи), відомості про необхідні дії споживача після їх закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій; 12) найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця) і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача, а також проводить ремонт і технічне обслуговування.

Інформація про послуги, пов'язані з концертною, гастрольно-концертною, конкурсною, фестивальною діяльністю, повинна містити дані про використання чи невикористання виконавцями музичних творів фонограм власного вокального, інструментального, вокально-інструментального виконання музичного твору з музичним супроводом або без нього чи фонограм музичного супроводу до власного вокального, інструментального, вокально-інструментального виконання музичного твору.

Стосовно продукції, яка підлягає обов'язковій сертифікації, споживачеві повинна надаватись інформація про її сертифікацію. Стосовно продукції, яка за певних умов може бути небезпечною для життя, здоров'я споживача та його майна, навколишнього природного середовища, виробник (виконавець, продавець) зобов'язаний довести до відома споживача інформацію про таку продукцію і можливі наслідки її споживання (використання). Інформація споживачеві повинна надаватися згідно із законодавством про мови.

Інформація, передбачена частиною першою цієї статті, доводиться до відома споживачів виробником (виконавцем, продавцем) у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), прийнятим для окремих видів продукції або в окремих сферах обслуговування. Інформація про продукцію може бути розміщена у місцях, де вона реалізується, а також за згодою споживача доводитися до нього за допомогою засобів дистанційного зв'язку. Продукти харчування, упаковані або розфасовані в Україні, повинні супроводжуватись інформацією про їх походження.

Згідно з п. 12 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 року № 833 (далі -Порядок № 833) на фасаді торговельного об'єкта розміщується вивіска із зазначенням найменування суб'єкта господарювання. Біля входу до торговельного об'єкта на видному місці розміщується інформація про режим роботи.

У разі здійснення виїзної (виносної) торгівлі, а також продажу товарів з використанням інших нестаціонарних засобів на робочому місці продавця встановлюється табличка із зазначенням прізвища, імені та по батькові продавця, а також відомості про суб'єкта господарювання, що організував торгівлю: для юридичної особи - найменування, адреси і номера телефону; для фізичної особи - підприємця - прізвища, імені та по батькові.

Усі відомості оформляються відповідно до законодавства про мови.

Пунктом 17 Порядку № 833 передбачено, що забороняється продаж товарів, що не мають відповідного маркування, належного товарного вигляду, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, строк придатності яких минув, а також тих, що надійшли без документів, передбачених законодавством, зокрема які засвідчують їх якість та безпеку.

Згідно з п. 22 Порядку № 833, розрахунки за продані товари та надані послуги можуть здійснюватися готівкою та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) відповідно до законодавства. Разом з товаром споживачеві в обов'язковому порядку видається розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції, який засвідчує факт купівлі товару та/або надання послуги.

Відповідно до п. 23 Порядку № 833 касир та інший працівник, з якими споживач розраховується за товар, під час проведення розрахунку повинен чітко назвати суму, що підлягає сплаті, суму, одержану від споживача, і покласти гроші окремо на видному місці, оформити розрахунковий документ на повну суму покупки, назвати споживачеві належну йому суму здачі та видати її разом з розрахунковим документом. Касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов'язані приймати без обмежень банкноти і монети Національного банку (у тому числі пам'ятні, ювілейні монети, зношені банкноти та монети), які є засобами платежу, за номінальною вартістю, а також забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі. Правильність розрахунку споживач перевіряє на місці, не відходячи від каси. Забороняється зберігання на місці проведення розрахунку (в касі, грошовому ящику, сейфі тощо) готівки, що не належить суб'єкту господарювання, а також особистих речей касира чи інших працівників.

Відповідно до п. 6 розділу І Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затверджених Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 11.07.2003 року № 185 (далі -Правила № 185) торговельно-технологічне обладнання, що використовується під час роздрібного продажу продовольчих товарів, повинно забезпечувати збереження їх якості й товарного вигляду протягом усього терміну їх реалізації. Забороняється приймати, зберігати та продавати продовольчі товари, що швидко псуються, без використання холодильного обладнання.

Згідно з п. 16 Правил № 185 суб'єкт господарської діяльності повинен забезпечити інформування споживачів про роздрібні ціни в грошовій одиниці України за допомогою ярликів цін (цінників) на зразках товарів, які оформляються відповідно до Інструкції про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства, затвердженої наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 04.01.97 N 2 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20.01.97 за N 4/1808.

Згідно з ч. 2 ст. 26 Закону № 1023 результати перевірок суб'єктів господарювання службовими особами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, оформлюються відповідними актами.

Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»від 05.04.2007 року № 877-V (далі -Закон № 877) визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Статтею 1 Закону № 877 встановлено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій; прийнятний ризик - соціально, економічно, технічно і політично обґрунтований ризик, який не перевищує гранично допустимого рівня; ризик - кількісна міра небезпеки, що враховує ймовірність виникнення негативних наслідків від здійснення господарської діяльності та можливий розмір втрат від них; спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом; треті особи - юридичні та фізичні особи (адвокати, аудитори, члени громадських організацій, уповноважені представники організації роботодавців, їх об'єднань та інші), які залучаються суб'єктами господарювання або органами державного нагляду (контролю) в ході здійснення заходів державного нагляду (контролю).

Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону № 877 дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Згідно з ч.ч. 1-4, 11 ст. 4 Закону № 877 державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом. Державний нагляд (контроль) може здійснюватися комплексно кількома органами державного нагляду (контролю), якщо їхні повноваження на здійснення чи участь у комплексних заходах передбачені законом. Такі заходи проводяться за спільним рішенням керівників відповідних органів державного нагляду (контролю). Планові та позапланові заходи здійснюються в робочий час суб'єкта господарювання, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку. Виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа. Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю). Плановий чи позаплановий захід повинен здійснюватися у присутності керівника або його заступника, або уповноваженої особи суб'єкта господарювання.

Згідно з ч. 4 ст. 5 Закону № 877 органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу. Повідомлення повинно містити: дату початку та дату закінчення здійснення планового заходу; найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід; найменування органу державного нагляду (контролю). Повідомлення надсилається рекомендованим листом чи телефонограмою за рахунок коштів органу державного нагляду (контролю) або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку.

Суб'єкт господарювання має право не допускати посадову особу органу державного нагляду (контролю) до здійснення планового заходу в разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу.

Відповідно до п. 36 Порядку № 833 контроль за дотриманням цих Порядку та правил здійснюють органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у межах їх компетенції відповідно до законодавства.

Згідно з п. 37 Порядку № 833 перевірка дотримання цих Порядку та правил проводиться посадовою особою відповідного органу пред'явленням службового посвідчення та направлення на перевірку в присутності особи, що здійснює продаж товарів, і представника суб'єкта господарювання, що перевіряється. Результати перевірки оформлюються актом, один примірник якого залишається у суб'єкта господарювання. Особа, що допустила порушення цих Порядку та правил, зобов'язана дати письмове пояснення, яке додається до акта. У разі відмови підписати акт чи дати пояснення в акті робиться запис про те, що зазначена особа ознайомлена із змістом акта і від його підписання відмовилася. Працівники суб'єкта господарювання зобов'язані створити умови для проведення перевірки та забезпечити здійснення заходів щодо усунення виявлених недоліків і порушень.

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «ТД «Меркурій»про проведення планової перевірки в період з 30 липня 2012 року по 10 серпня 2012 року було повідомлено з урахуванням вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»телефонограмою № 122 від 19 липня 2007 року, тобто за 10 днів до початку перевірки. Перевіряючих було допущено до проведення перевірки.

Судом встановлено, що відповідно до договору № 7 укладеного 01 жовтня 2011 року між ТОВ «Чистий дім Юг»та ТОВ «ТД «Меркурій»про оренду нежитлового приміщення площею 105 кв.м., розташованого за адресою: м. Севастополь, вул. Щербака, 1/2 (а.с.60-63) вбачається, що ТОВ «ТД «Меркурій»здійснює господарську діяльність за даною адресою та має торгівельний об'єкт «Точка».

Також суд зазначає, що проведення перевірки магазину «Точка»по вул. Щербака, 1 було здійснено у присутності керуючого магазином «Точка»Дідик Г.І., що належить «ТД «Меркурій». Дідик Г.І. в розумінні Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»є посадовою особою позивача та наділена правом підпису, що підтверджується поясненнями від 20 серпня 2012 року вх. № 1893 (а.с.54). Зокрема, наявність права підпису та представництва інтересів позивача в межах магазину «Точка» підтверджується актом списання від 11 серпня 2012 року № СП-0000009 (а.с.67), видатковими накладними від 13 серпня 2012 року № СП-0000830 та № СП-0000830 (а.с.68,69).

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд дійшов висновку про те, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень так у спосіб, передбачений Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, з урахуванням усіх обставин, що мають значення, та з дотриманням принципу рівності перед законом.

За таких обставин, суд вважає, що підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.І. Майсак