Постанова від 27.06.2012 по справі 1170/2а-1559/12

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(в порядку скороченого провадження)

27 червня 2012 року Справа № 1170/2а-1559/12

Суддя Кіровоградський окружний адміністративний суд Л.І. Хилько, розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора м. Олександрії в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої дії Територіальне управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Олександрії в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої діє територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, в якому просить стягнути на користь Державного бюджету України фінансові санкції в розмірі 510,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за результатами проведеної перевірки дотримання законодавства про автомобільний транспорт, за порушення відповідачем ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" відносно нього було винесено постанову від 08.12.2011 року №017202 про застосування фінансових санкцій у розмірі 510,00 грн..

Відповідачем в установлені строки штраф в розмірі 510,00 грн. в добровільному порядку не сплачено.

Копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримано відповідачем 09.06.2012 року /а.с.21/.

На день розгляду справи заперечень чи пояснень о суті позовних вимог від відповідача до суду не надійшло.

Суд, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Пунктом 2 статті 121 Конституції України, частиною 2 статті 60 КАС України передбачено, що прокурор забезпечує представництво інтересів держави в суді у випадках передбачених законом.

Статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.

Судом встановлено, на підставі завдання на перевірку від 01.12.2011 р. №037060 /а.с.18/, державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області була проведено планову перевірка щодо додержання суб'єктами господарювання, вимог законодавства України про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів на автомобільному транспорті. В ході перевірки виявлено, що водій ОСОБА_2, який є приватним підприємцем /а.с.6/, здійснював експлуатацію належного йому легкового автомобіля, облаштованого рід таксі, без наявності ліцензійної картки, тобто порушив вимоги ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт".

За вказаним фактом складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів на автомобільному транспорті від 02.12.2011 р. №066035 /а.с.7/, в якому зафіксовано порушення, допущені відповідачем.

08.12.2011 р. начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області винесено постанову №017202, якою до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 510,00 грн. /а.с.4/.

Згідно ст.9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" № 1775-III від 01.06.2000 р. надання послуг з перевезення пасажирів підлягає обов'язковому ліцензуванню.

Відповідно до ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Зокрема, документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф.

Згідно п.п.28, 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Копію постанови від 08.12.2011 р. №017202 отримано відповідачем 12.12.2011 р.. Доказів оскарження вказаної постанову чи сплати штрафних санкцій відповідачем до суду не надано, отже, сума штрафних санкцій в розмірі 510,00 грн. є узгодженою та підлягає примусовому стягненню до Державного бюджету України.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.69-72, 86, 94, 159 -163, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 /ід. номер - НОМЕР_1/ на користь Держаного бюджету України на р/р 31118106700006, УДК у м. Олександрії, ГУДК у Кіровоградській області, код одержувача: 24146085, код бюджетної класифікації: 21081100, МФО: 823016, нараховані та не сплачені добровільно фінансові санкції в розмірі 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп..

3. Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст.254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Л.І. Хилько