Ухвала від 24.02.2012 по справі 5010/1202/2011-з-14/61

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

24 лютого 2012 р. № 5010/1202/2011-з-14/61

Вищий господарський суд України у складі судді Владимиренко С.В.

розглянувши заяву Івано-Франківської міської ради

про перегляд Верховним Судом України

постановиВищого господарського суду України від 28.12.2011

у справі№ 5010/1202/2011-з-14/61

за позовом Івано-Франківської міської ради

доВідкритого акціонерного товариства "Івано-франківськгаз"

простягнення збитків у розмірі 44 792,07 грн.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 22.07.2011 у справі № 5010/1202/2011-з-14/61, залишеним без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 19.10.2011, відмовлено у задоволенні позову Івано-Франківської міської ради про стягнення з Відкритого акціонерного товариства "Івано-франківськгаз" 44 792,07 грн. збитків, завданих внаслідок фактичного використання відповідачем земельної ділянки площею 0,1274 га., для обслуговування адміністративно-складських будівель без правовстановлюючого документу (договору оренди).

Постановою Вищого господарського суду України від 28.12.2011 у справі № 5010/1202/2011-з-14/61 постанову Львівського апеляційного господарського суду від 20.10.2011 та рішення господарського суду Івано-Франківської області залишено без змін.

Івано-Франківською міською радою подано заяву про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 28.12.2011 у справі № 5010/1213/2011 з 18/44, в якій заявник просить вказану постанову Вищого господарського суду України скасувати, справу передати на новий розгляд до суду касаційної інстанції.

Згідно з положеннями статті 11114 ГПК України Верховний Суд України переглядає рішення господарських судів виключно на підставі і в порядку, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 1 статті 11116 ГПК України заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана виключно на підставах неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, внаслідок чого ухвалено різні за змістом судові рішення у подібних правовідносинах.

Відповідно до частини другої статті 11119 ГПК України до заяви додається документ про сплату судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України "Про судовий збір", пунктом 1 статті 3 та абзацом першим пункту 1 статті 6 якого передбачено, що судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України; за видачу судами документів та перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.

Статтею 5 вказаного Закону встановлений перелік підстав звільнення деяких платників судового збору від виконання даного обов'язку. Однак даною нормою органи місцевого самоврядування не звільняються від сплати судового збору при зверненні з позовами про відшкодування збитків, завданих внаслідок фактичного використання відповідачем земельної ділянки без правовстановлюючого документу (договору оренди).

Так частиною першою статті 4 вказаного Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі, а підпунктами першим та сьомим пункту 2 частини другої цієї ж статті встановлені розміри ставок за подання позовів майнового характеру, якими є позови у даній справі, та за подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у справах, що вирішуються господарськими судами. Так, за подання до господарського суду позову майнового характеру має бути сплачено 2 % ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат, тобто в даному випадку 1 609,50 грн., а за подання заяви про перегляд постанови Вищого господарського суду України у разі подання позовної заяви майнового характеру -50 % ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми, тобто -804,75 грн.

Проте, до заяви про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 28.12.2011 у справі № 5010/1202/2011-з-14/61 не додано доказів сплати судового збору, тобто у суду є підстави вважати, що зазначену заяву подано без додержання вимог частини другої статті 11119 ГПК України, в зв'язку з чим виникла необхідність зобов'язання заявника у певний строк усунути вказані недоліки, що передбачено частиною другою статті 11120 ГПК України.

У зв'язку з наведеним та керуючись статтями 86, 11119, 11120 ГПК України, Вищий господарський суд України

ухвалив:

1. Надати Івано-Франківській міській раді строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків до 12.03.2012 року.

2. Попередити Івано-Франківську міську раду про те, що неусунення недоліків заяви протягом установленого строку є підставою для її повернення заявникові.

Суддя:С.Владимиренко

KAСАЦІЯ до ВСУ (03.14.04 - розгляд)