Ухвала від 19.12.2012 по справі 2а-/0370/378/12

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2012 р. Справа № 49158/12

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Дяковича В.П.,

суддів: Носа С.П., Рибачука А.І.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції у Волинській області на ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2012 року у справі за позовом Державної фінансової інспекції у Волинській області до Управління агропромислового розвитку Рожищенської районної державної адміністрації про зобовязання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

14.02.2012 року Державна фінансова інспекція у Волинській області звернулася до суду з позовом до Управління агропромислового розвитку Рожищенської районної державної адміністрації про зобовязання вчинити дії .

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2012 року адміністративний позов залишено без розгляду на підставі ст. 99, 100 КАС України.

Представник Державної фінансової інспекції у Волинській області подав апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана ухвала винесена з порушенням норм процесуального права, неповністю досліджені обставини справи, просить зазначену ухвалу скасувати та ухвалити нову, якою направити справу на продовження розгляду.

В апеляційній скарзі покликається, що 20.02.2012 року структурний підрозділ Державної фінансової інспекції у Волинській області- Ківерцівська міжрайонна державна фінансова інспекція дізналася про відмову відповідача виконувати пред'явленні вимоги, а тому з цього моменту слід відраховувати шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, а не з того часу, як вказано в ухвалі суду.

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, хоча належним чином були повідомленні про місце та час розгляду справи, а тому колегія суддів вважає можливим розглянути дану справу згідно з п.2 ч.1 ст. 197 КАС України.

Судова колегія перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає що вона не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Частинами 1 та 2 ст. 99 КАС України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Частиною 1 статті 100 КАС України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов в строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся з адміністративним позовом до суду 14.02.2012 року. В апеляційній скарзі зазначає, що про порушення своїх прав дізнався лише 20.02.2012 року, тобто після звернення до суду. Однак це не відповідає обставинам справи. Як видно з наданих доказів, з 27.04.2011 року до 07.06.2011 року позивач проводив ревізію фінансово-господарської діяльності відповідача. Після чого 07.06.2011 року був складений акт, на підставі якого була винесена вимога про усунення порушень законодавства. Надано строк для виконання вимоги до 04.08.2011 року. У встановлений термін відповідач подав відповідь з якої вбачається, що вимога КРУ виконана, за виключенням повернення коштів.

Отримавши дану відповідь, з якої видно, що частина вимог не виконана, позивач мав можливість пред'явити адміністративний позов про зобов'язання відповідача виконати вимогу, однак він цього не зробив. Звернувся до суду після 14.02.2012 року, тобто з пропуском строку для звернення до суду. Поважних причин пропуску не навів. Відтак суд обґрунтовано залишив позов без розгляду.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, виніс ухвалу у відповідності до норм матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції.

Керуючись статтями ст. 160, 195, 196, 198 п.1, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції у Волинській області залишити без задоволення, а ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2012 року у справі № 2а-/0370/378/12 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя В.П. Дякович

Судді С.П. Нос

А.І. Рибачук