19 грудня 2012 р. Справа № 106223/12
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Дяковича В.П.,
суддів: Носа С.П., Рибачука А.І.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Коломийської районної державної адміністрації на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 7 травня 2012 року по справі за позовом Коломийської районної державної адміністрації до Відділу примусового виконання рішення управління державної виконавчої служби головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення штрафу,-
04.05.2012 року представник Коломийської районної державної адміністрації звернувся в суд з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішення управління державної виконавчої служби головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення штрафу.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 7 травня 2012 року позовну заяву повернуто позивачу.
Позивач не погодившись із зазначеним судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана ухвала винесена з порушенням норм процесуального права, неповністю досліджені обставини справи, просить зазначену ухвалу скасувати та на направити справу для розгляду в суд першої інстанції.
В апеляційній скарзі покликається на те, що скаржник звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду у відповідності до чинного законодавства України а саме відповідно до п.2,3 ст. 18 КАС України, відповідно до якої окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки. Справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцеві, органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, хоча належним чином були повідомленні про місце та час розгляду справи, а тому колегія суддів вважає можливим розглянути дану справу згідно з п.2 ч.1 ст. 197 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали цієї справи, перевіривши доводи апелянта у їх сукупності, приходить до переконання, що апеляційну скаргу необхідно відхилити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу чи постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції дійшов до правильного висновку про те, що відповідно до ч. 4 ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження», в якому передбачено, що скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ, необхідно постановити ухвалу про повернення позовної заяви позивачу.
Згідно зі статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Законом встановлено інший порядок оскарження дій державного виконавця у спірних правовідносинах, адже відповідно до ч. 4 ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, виніс ухвалу у відповідності до норм матеріального та процесуального права.
Керуючись статтями 195, 197, 199 п.1, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Апеляційну скаргу Коломийської районної державної адміністрації залишити без задоволення, а ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 7 травня 2012 року у справі справу № 2а-1231/12 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя В.П. Дякович
Судді С. П. Нос
А. І. Рибачук