Ухвала від 17.12.2012 по справі 2а-17055/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601 м.Київ, вул. К. Каменєва, 8, корп. 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

місто Київ

17 грудня 2012 року №2а-17055/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пісоцька О.В., перевіривши матеріали

за позовною заявоюМіністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України

довідділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України

провизнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИЛА:

Міністерство екології та природних ресурсів України та Міністерство охорони навколишнього природного середовища України (далі -Міністерства, позивачі) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, в якій просить визнати протиправною та скасувати постанову від 26 листопада 2012 року про поновлення виконавчого провадження, постанову від 26 листопада 2012 року про зміну назви сторони виконавчого провадження та вимогу від 26 листопада 2012 року у виконавчому провадженні №3076282.

Позов та додані матеріалами обліковуються Окружним адміністративним судом міста Києва за №2а-17055/12/2670 і передані на розгляд судді 13 грудня 2012 року.

Однак дана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Так, відповідно до частини 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також - номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Проте даний позов не містить інформації про представника Міністерств, визначеної положеннями частини 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника (частина 4).

Відповідно до частин 3, 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону. Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.

Частиною 2 статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.

Як вбачається зі змісту позову, останній підписаний Прокопець М.Р. як представником, зокрема, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, яка діє на підставі довіреності, виданої 03 березня 2012 року за підписом Голови комісії з проведення реорганізації міністерства -першим заступником Міністра ОСОБА_2 від 19 січня 2012 року.

Водночас, позовний матеріал не містить жодного документу, який свідчив би про призначення першого заступника Міністра ОСОБА_2 Головою комісії з проведення реорганізації міністерства.

Крім того, відповідно до статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позові зазначаються, зокрема, ім'я, найменування відповідача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є (пункт 3 частини 1).

Статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби. Так, частина 3 вказаної статті Кодексу встановлює, що відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.

Разом з тим, всупереч зазначеній вимозі відповідачем за даним позовом визначено відділ примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, тоді як вказаний відділ є лише структурним підрозділом відповідного органу державної виконавчої служби.

Встановлене є недоліками даного позову, які підлягають усуненню.

Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виявлені вище недоліки є підставою для залишення даної позовної заяви без руху з наданням десятиденного строку з дня отримання копії даної ухвали суду для їх усунення шляхом направлення до Окружного адміністративного суду міста Києва:

- документу, який би свідчив про призначення першого заступника Міністра ОСОБА_2 Головою комісії з проведення реорганізації Міністерства охорони навколишнього природного середовища України;

- переведену у відповідність статтям 106, 181 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву в частині зазначення інформації про представника Міністерств та визначення відповідача (з копією -для надіслання відповідачу).

Керуючись статтями 106, 108, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України суддя Окружного адміністративного суду міста Києва

УХВАЛИЛА:

Залишити без руху позовну заяву Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України до відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України про визнання протиправною та скасування постанови, - встановивши десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали суду.

Попередити Міністерство екології та природних ресурсів України та Міністерство охорони навколишнього природного середовища України про наслідки недотримання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копії даної ухвали суду направити на адреси Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) О.В. Пісоцька

З оригіналом згідно.

Суддя (підпис) О.В. Пісоцька