Постанова від 27.11.2012 по справі 2а-13769/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

27 листопада 2012 року 10 год. 44 хв. № 2а-13769/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: Головуючого - судді Дегтярьової О.В., при секретарі судового засідання Безсчасній Я.С., за участю представників: позивача -Каленіченко Л.С. (довіреність від 01.10.2012р. б/н), відповідача -Заверухи О.О. (довіреність від 21.06.2012р. № 3537/21-8018), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомПриватного акціонерного товариства «Чернігівський лікеро-горілчаний завод «Чернігівська горілка»

до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України

про скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 19 липня 2012 року № 000173, -

ВСТАНОВИВ:

Приватним акціонерним товариством «Чернігівський лікеро-горілчаний завод «Чернігівська горілка»(далі -ПрАТ «ЧЛГЗ «Чернігівська горілка», позивач) заявлені позовні вимоги до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України (далі -Департамент, відповідач) про скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 19 липня 2012 року № 000173.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на протиправність та невідповідність нормативно-правовим актам висновків працівників Департаменту про допущення позивачем порушення норм ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, ячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. № 481/95-ВР (далі -Закон № 481/95-ВР), а саме: зберігання ПрАТ «ЧЛГЗ «Чернігівська горілка»алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка. Зокрема, позивач наголошує на тому, що алкогольні напої (а саме: коньяк «Гремі») в кількості 841 пляшка, міцністю 40%, ємністю 0, 25 л, які були виявлені під час проведення фактичної перевірки складу Товариства були марковані марками акцизного збору, запровадженими постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів і Порядку реалізації або знищення конфіскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 24.10.1996р. № 1284, що, в свою чергу, не є порушенням вимог ст. 11 Закону № 481/95-ВР та підставою для застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 цього ж Закону. Сам по собі факт відсутності додаткових маркувань цих алкогольних напоїв, як того вимагала постанова Кабінету Міністрів України «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 23.04.2003р. № 567 (яка втратила чинність 01 січня 2011 року) не підпадає під визначення цих алкогольних напоїв як немаркованих у розумінні Податкового кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів»від 27.12.2010р. № 1251.

Крім того, на час проведення фактичної перевірки і застосування фінансових санкцій у вигляд штрафу на суму 17 635, 77 грн. згідно спірного Рішення від 19.07.2012р. № 000173, термін для застосування таких фінансових санкцій, передбачений ст. 250 Господарського кодексу України, сплив.

Відповідач проти позову заперечував, надавши суду письмові заперечення проти позову від 05.11.2012р. за № 6543/21-8016, додаткові пояснення від 20.11.2012р. за № 6974/21-8016. В обґрунтування своїх заперечень Департамент посилався на те, що в ході проведення фактичної перевірки складу ПрАТ «ЧЛГЗ «Чернігівська горілка»перевіряючими встановлено, що в складському приміщення знаходився коньяк «Гремі» в кількості 12 497 пляшок, місткістю 0,25 л, міцністю 40% (дата розливу на етикетках не зазначена), витримка 8 років, вироблений на потужностях концерну «Укрспирт»об'єднання «Чернігівспиртгорілка», ціна за одиницю продукції складає 20, 97 грн., з яких:

- 11 656 пляшок, які марковані 2-ма марками акцизного збору (навхрест) відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів і Порядку реалізації або знищення конфіскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 24.10.1996р. № 1284 та «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 23.04.2003р. № 567 (далі -Постанова № 567);

- 841 пляшка без марок акцизного податку встановленого зразка, а саме: маркованих акцизними марками попереднього зразка без голографічного захисного елемента (тобто в порушення вимог Постанови № 567 позивачем не було забезпечено наклеєння на цю частину алкогольних напоїв навхрест ще однієї акцизної марки нового зразка з голографічним захисним елементом на кожну пляшку).

За результатами проведеної перевірки керівником Департаменту до ПрАТ «ЧЛГЗ «Чернігівська горілка»за вказані порушення та на підставі норм ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР спірним рішенням від 19.07.2012р. № 000173 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 17 635,77 грн. (розрахунок фінансових санкцій наявний в матеріалах справи).

В судових засіданнях представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судових засіданнях заперечував проти позовних вимог та просив відмовити в їх задоволенні.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення справи по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з таких підстав.

В ході судового розгляду судом встановлено, що ПрАТ «ЧЛГЗ «Чернігівська горілка»(ідентифікаційний код 31597869) має ліцензію серії АВ № 340897 на право оптової торгівлі алкогольними напоями (крім сидру та перрі без додання спирту) вітчизняного та імпортного виробництва (строк дії з 01.11.2010р. по 01.11.2015р., реєстраційний номер 005161, дата переоформлення 31 травня 2011 року).

Також відповідно до Довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру серії АП № 222700 позивач має місце зберігання оптових партій алкогольних напоїв площею 750 м2, що знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Котляревського, 38 (запис за № 2516011110654 від 15 червня 2011 року про внесення відомостей до Єдиного державного реєстру).

Протягом періоду з 30.05.2012р. по 13.06.2012р. працівниками Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Чернігівській області на підставі наказів «Про проведення фактичних перевірок»від 30.05.2012р. № 47-0 та «Про продовження фактичних перевірок»від 07.06.2012р. № 53-0, направлень від 30.05.2012р. № 50 і від 07.06.2012р. № 51 була проведена фактична перевірка складу (місця оптового складу алкогольних напоїв) ПрАТ «ЧЛГЗ «Чернігівська горілка»(код ЄДРПОУ 31597869), що розташований за адресою: м. Чернігів, вул. Котляревського, 38, - з питань дотримання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, за результатами якої складено Акт від 31.05.2012р. № 050/21/31597869.

Зокрема, в тексті вказаного Акта фактичної перевірки, зазначене наступне: «В ході перевірки прийнято участь у проведенні інвентаризації спирту, спиртовмісної суміші, готової продукції та марок акцизного податку згідно наказу на проведення інвентаризації від 31.05.2012р. № 102 (копії наказу та акту додаються).

В ході перевірки перевірено марки акцизного податку, якими марковано алкогольні напої… Також в складському приміщенні знаходився коньяк «Гремі»групи КВВЯ (0, 25 л, 40%), дата розливу на етикетці не зазначена, витримки 8 років, розлито на виробничих потужностях концерну «Укрспирт»об'єднання «Чернігівспиртгорілка», в кількості 11 656 пляшок, маркованих 2 марками акцизного збору (навхрест) згідно Постанови КМУ від 24.10.96р. № 1284 «Про затвердження Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів і Порядку реалізації або знищення конфіскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів»та від 23.04.03р. № 567 «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Крім того коньяк «Гремі»(0,25 л, 40%), групи КВВЯ, дата розливу на етикетці не зазначена, витримки 8 років, розлито на виробничих потужностях концерну «Укрспирт»об'єднання «Чернігівспиртгорілка», в кількості 841 пляшка, маркованих 1 маркою акцизного податку згідно Постанови КМУ від 24.10.96р. № 1284 «Про затвердження Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів і Порядку реалізації або знищення конфіскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Зазначений в цьому абзаці коньяк «Гремі»згідно п. 7 Постанови КМУ «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів»перебуває в обігу до 01.11.2003р., інвентаризаційні залишки такої продукції до 01.12.2003р. Тобто, зазначений коньяк є не маркованим, чим порушено ст. 11 ЗУ від 19.12.95р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, ячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»із змінами та доповненнями, п. 20 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.10р. № 1251. Опис марок, якими марковано зазначений коньяк додається (вкладний аркуш № 1 і № 2).

Про проведення перевірки зроблено запис в журналі перевірок. Ціна коньяку «Гремі»становить 20,97 грн. за пляшку…».

За результатами проведення інвентаризації спирту, спиртовмісної суміші, готової продукції, підакцизних товарів та марок акцизного податку на складі готової продукції позивача, призначеної відповідно до наказу Товариства від 31.05.2012р. № 102 «Про проведення інвентаризації», був складений акт інвентаризації цінностей від 01.06.2012р. за підписом уповноважених посадових осіб ПрАТ «ЧЛГЗ «Чернігівська горілка»і в присутності працівників податкових органів. Всього за наслідками інвентаризації виявлено наявність на складі позивача 12 497 пляшок коньяку «Гремі», об'ємом 0,25 л, на загальну суму 262 058, 65 грн. (по 20,97 грн. кожна пляшка).

Судом встановлено, що ні накази та направлення Регіонального управління на проведення (продовження проведення) фактичної перевірки складу ПрАТ «ЧЛГЗ «Чернігівська горілка»(код ЄДРПОУ 31597869), розташованого за адресою: м. Чернігів, вул. Котляревського, 38, - ні дії працівників цього Регіонального управління щодо порядку проведення фактичної перевірки та інвентаризації цінностей, позивачем в досудовому і судовому порядку не оскаржувалися, що не заперечується представниками сторін.

Крім того, відповідно до довідки ПрАТ «ЧЛГЗ «Чернігівська горілка»від 24.11.2003р., адресованої Регіональному управлінню Департаменту САТ ДПС України у Чернігівській області, позивачем підтверджено наявність на складі готової продукції та магазині підприємства продукції маркованої марками акцизного збору старого зразку (в тому числі виноробної продукції (коньяк) 0,25 л в кількості 31 305 пляшок).

19 липня 2012 року директором Департаменту на підставі зазначеного Акта перевірки від 31.05.2012р. № 050/21/31597869 було прийняте спірне рішення про застосування фінансових санкцій за № 000173, яким згідно з абз. 15 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»за порушення ст. 11 цього Закону, відповідно до якого «Алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством», а саме: зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, до позивача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 17 635, 77 грн. Дане Рішення було отримано відповідною уповноваженою особою позивача 23 липня 2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке наявне в матеріалах даної справи.

При вирішенні даного спору суд виходить з наступного.

Законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. № 481/95-ВР (далі -Закон № 481/95-ВР).

Статтею 11 цього Закону передбачено маркування алкогольних і тютюнових напоїв. Зокрема, абзацом третім ч. 4 вказаної статті Закону № 481/95-ВР встановлено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

При цьому у відповідності до абз. 4 ст. 1 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби»від 15.09.1995р. № 329/95-ВР (що діяв до 01 січня 2011 року, тобто до вступу в силу норм Податкового кодексу України) (далі -Закон № 329/95-ВР) під «маркуванням алкогольних напоїв та тютюнових виробів»розуміється наклеювання марки акцизного збору в порядку, передбаченому Положенням про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

Згідно з абзацом другим ч. 2 ст. 7 цього Закону забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Аналогічні норми містяться у пп. 14.1.109 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, згідно якого маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою чи пачку (упаковку) тютюнового виробу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.

Пунктом 226.2 ст. 226 цього Кодексу встановлено, що наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

В силу норм абзаців першого і третього ч. 1 ст. 7 Закону № 329/95-ВР (що діяв до 01 січня 2011 року) марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Маркування алкогольних напоїв здійснюється марками акцизного збору, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць. Кожна марка акцизного збору на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного збору за одиницю маркованої продукції. Порядок запровадження марок акцизного збору нового зразка встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Так само починаючи з 01 січня 2011 року відповідно до п. 226.3, 226.6 і 226.5 ст. 226 ПК України виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об'ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць не здійснюється.

Маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється марками акцизного податку, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Такий порядок маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів в період до 01 липня 2003 року був визначений в Положенні про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.1996р. № 1284 (далі -Положення).

Відповідно до п. 2 і 3 цього Положення для маркування алкогольних напоїв запроваджено марки акцизного збору, що виготовляються з паперу вагою 70 г/кв. м +- 3 г/кв. м і мають розміри: довжина 160 мм +- 0,25 мм, ширина 20 мм +- 0,25 мм. Зразки марок акцизного збору затверджуються Державною податковою адміністрацією.

Разом з тим, 01 липня 2003 року вказана вище постанова Кабінету Міністрів України від 24.10.1996р. № 1284 «Про затвердження Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів і Порядку реалізації або знищення конфіскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів»втратила чинність на підставі п. 6 постанови Кабінету Міністрів України «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 23.04.2003р. № 567 (далі -Постанова № 567).

Зокрема, згідно п. 1 цієї Постанови № 567 (що діяла до 27 грудня 2010 року) починаючи з 1 липня 2003 року було запроваджено марки акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Згідно п. 2 Постанови № 567 Державну податкову адміністрацію зобов'язано вчинити наступні дії: забезпечити продаж марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів починаючи з 25 червня 2003 року; забезпечити проведення станом на 1 листопада 2003 р. інвентаризації марок акцизного збору попереднього зразка у продавця марок, на підприємствах-виробниках, в імпортерів алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також залишків алкогольної та тютюнової продукції, маркованої акцизними марками попереднього зразка, на підприємствах-виробниках, в імпортерів та у суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють оптову і роздрібну торгівлю ними; на підставі актів інвентаризації прийняти рішення про знищення залишків марок акцизного збору попереднього зразка; узагальнити результати інвентаризації та подати до 5 листопада 2003 р. державному спеціалізованому підприємству Міністерства фінансів окрему рознарядку на виготовлення марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування залишків алкогольних напоїв та тютюнових виробів, маркованих акцизними марками попереднього зразка, та для обміну невикористаних марок акцизного збору попереднього зразка; забезпечити до 30 листопада 2003р. видачу та/або обмін марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами підприємствам-виробникам, імпортерам, суб'єктам підприємницької діяльності, що здійснюють оптову і роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Також, установлено, що залишки марок акцизного збору попереднього зразка для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також марковані ними алкогольні напої та тютюнові вироби перебувають в обігу до 1 листопада 2003 р., крім зберігання інвентаризаційних залишків такої продукції, яке дозволяється до 1 грудня 2003 року (п. 7 Постанови № 567 (в редакції постанов Кабінету Міністрів України від 15.10.2003р. № 1636 та від 29.10.2003р. № 1703).

У відповідності до п. 19, 20 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010р. № 1251 (далі -Положення № 1251), яке набрало чинності з 01 січня 2011 року, наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати акцизного податку та легальності ввезення товарів.

В силу норм абз. 4 цього ж пункту Положення (а також п. 226.9 ст. 226 Податкового кодексу України), вважаються такими, що немарковані, зокрема, алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції.

З системного аналізу вищенаведених норм податкового права вбачається, що законодавцем чітко сформульована вимога щодо маркування алкогольних напоїв (із вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць), які підлягають реалізації безпосередньому споживачу, марками акцизного податку (а до 01 січня 2012 року -марками акцизного збору) саме встановленого зразка, що в свою чергу затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання (абз. 4 ч. 4 ст. 11 Закону № 481/95-ВР).

Проте судом не приймаються до уваги доводи позивача щодо того, що відсутність додаткових маркувань на 841 пляшці коньяку «Гремі», як того вимагала Постанова № 567 не являється порушенням норм чинного на даний час Положення № 1251, оскільки вказані доводи спростовуються фактичними обставинами справи (наявність на складі позивача на момент проведення фактичної перевірки 11 656 пляшок аналогічного алкогольного напою, які марковані 2-ма зразками марок акцизного збору (навхрест) відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів № 1284 та № 567 (тобто без будь-яких ідентифікаційних відмінностей від решти пляшок цього алкогольного напою, які були марковані лише марками акцизного збору 1-го зразка), та зберігання алкогольних напоїв без марки акцизного збору встановленого зразка є підставою для застосування штрафних санкцій, визначених з абз. 15 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР.

Одночасно будь-яких належних доказів звернення ПрАТ «ЧЛГЗ «Чернігівська горілка»до Державної податкової адміністрації України або іншого уповноваженого державного територіального органу з питань придбання марок акцизного збору нового зразку на всю партію коньяку «Гремі», наявної на складі позивача наприкінці 2003 року, позивач суду не надав.

З огляду на вищевикладене, та те, що доводи позивача нормативно та документально не підтверджуються, суд дійшов висновку про правомірність застосування Департаментом позивачу відповідної суми фінансових санкцій спірним рішенням про застосування фінансових санкцій.

Щодо посилань позивача на порушення відповідачем при прийнятті спірного рішення передбаченого ст. 250 Господарського кодексу України строку для застосування адміністративно-господарських санкцій суд зазначає наступне.

Нормами частини другої ст. 250 Господарського кодексу України (що набрала чинності з 01 січня 2011 року) передбачено, що дія цієї статті не поширюється на штрафні санкції, розмір і порядок стягнення яких визначені Податковим кодексом України та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби та митні органи.

В даному випадку відповідач по даній справі, згідно п. 1 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України, затвердженого Міністерством фінансів України від 13.10.2011р. № 1289, є одним із функціональних підрозділів з правами юридичної особи у складі Державної податкової служби України та застосував штрафні (фінансові) санкції за порушення закону, який відповідає застереженням визначених ч. 2 ст. 250 Господарського кодексу України.

Згідно з ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України).

За таких обставин, виходячи з системного аналізу положень законодавства України та наданих сторонами доказів, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 2, ст. 9, ст. ст. 69 - 71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні адміністративного позову Приватного акціонерного товариства «Чернігівський лікеро-горілчаний завод «Чернігівська горілка»відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими в ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя О.В. Дегтярьова