Ухвала від 12.12.2012 по справі 2а-1670/399/12

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

12 грудня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/399/12

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Гарника К.Ю.,

при секретарі - Онищенко С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про заміну сторони виконавчого провадження за заявою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна компанія "Полтавабудінвест" про стягнення штрафу,-

ВСТАНОВИВ:

23 січня 2012 року Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна компанія "Полтавабудінвест" про стягнення штрафу у розмірі 5100,00 грн.

29 лютого 2012 року постановою Полтавського окружного адміністративного суду позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна компанія "Полтавабудінвест" про стягнення податкового боргу задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна компанія "Полтавабудінвест" (36022, м. Полтава, вул. Панянки, 26, код ЄДРПОУ 34612470) до Державного бюджету України (код бюджетної класифікації за доходами 21081100 та символ звітності банку 100) штраф у сумі 5100,00 грн (п'ять тисяч сто гривень).

26 березня 2012 року Полтавським окружним адміністративним судом позивачу видано виконавчий лист.

27 листопада 2012 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України звернулась до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі.

У судове засідання з розгляду питання про заміну сторони виконавчого провадження, особи, які беруть участь у справі не з'явились, хоча належним чином повідомлялись про час та місце розгляду справи. Разом з тим, відповідно до частини другої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України (по тексту -КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Розглянувши питання про заміну сторони виконавчого провадження за Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг судом встановлено наступне.

Відповідно до положень частин першої та другої статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 № 606-XIV сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.

Указом Президента України від 23.11.2011 № 1069/2011 "Про ліквідацію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України" ліквідовано Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України.

Відповідно до Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 № 157 та Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України", у редакції, що діяла до набрання чинності Законом України від 07.07.2011 № 3610-VI, Держфінпослуг виступала спеціально уповноваженням органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2012 № 256, Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 № 157, втратило чинність.

Законом України від 07.07.2011 № 3610-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, у сфері зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг" внесені зміни до Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", згідно з якими органом, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг, крім ринку банківських послуг та ринку цінних паперів та похідних цінних паперів (деривативів), є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

23.11.2011 Указом Президента України № 1070/2011 утворено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг та затверджено Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі - Нацкомфінпослуг).

Так, відповідно до пункту 1 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1070/2011, Нацкомфінпослуг є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України.

Нацкомфінпослуг здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.

Таким чином, повноваження та функції щодо державного регулювання ринків фінансових послуг, що здійснювалися Держфінпослуг як спеціально уповноваженим органом державної влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, після набуття повноважень Нацкомфінпослуг, здійснюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Статтею 55 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадій адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Крім того, з метою забезпечення однакового та правильного застосування і роз'яснення окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України Пленумом Вищого адміністративного суду України 06.03.2008 ухвалено постанову "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" №2.

Частиною 9 вказаної Постанови визначено що відповідно до статті 55 КАС України в разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи правонаступником.

При визначенні процесуального правонаступництва суд виходить з того, хто є правонаступником у спірних правовідносинах, та враховуючи, що якщо під час розгляду адміністративної справи встановлено, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржуються, припинили свою діяльність, тому необхідно залучити до участі у справі їх правонаступників. У випадку ж відсутності правонаступників суду необхідно залучити до участі у справі орган, до компетенції якого належить вирішення питання про усунення порушень прав, свобод чи інтересів позивача. Виходячи з положення статті 55 КАС України, у будь - якому разі спірні правовідносини допускають правонаступництво, а тому суди повинні враховувати, що відмова у відкритті або закриття провадження у такій справі з підстав ліквідації (припинення діяльності, позбавлення частини повноважень, звільнення з посади, скорочення посади) суб'єкта владних повноважень є неприпустимими.

Відповідно до частини першої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до частини другої статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно із частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

З урахуванням наведеного та з метою забезпечення виконання судового рішення, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа № 2а-1670/399/12, виданого Полтавським окружним адміністративним судом 26.03.2012, а саме замінити стягувача - Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (ідентифікаційний код 38062828, вул. Б. Грінченка,3, м. Київ1,01001)

На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Заяву Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.

Замінити сторону у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа № 2а-1670/399/12, виданого Полтавським окружним адміністративним судом 26 березня 2012 року, а саме замінити стягувача - Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України (ідентифікаційний код 26297477 вул. Б. Грінченка,3, м. Київ1,01001) на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (ідентифікаційний код 38062828, вул. Б. Грінченка,3, м. Київ1,01001)

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або складення ухвали у повному обсязі відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя К.Ю. Гарник