Ухвала від 09.11.2012 по справі 2270/6967/12

Копія

Справа № 2270/6967/12

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

09 листопада 2012 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Салюк П.І. ознайомившись з позовною заявою Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та скасування рішення про застосування фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та скасування рішення про застосування фінансових санкцій.

Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно п.5 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Строки звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом мають за мету досягнення юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними. Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Частина 5 статті 99 КАС України зазначає, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах. Вона дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням і можливості регулярно погрожувати зверненням до суду, сприяє стабільності діяльності суб'єктів владних повноважень щодо виконання своїх функцій.

В результаті вивчення позовної заяви, суд встановив, що предметом спору є рішення про застосування фінансових санкцій від 30.07.2012 року, яке отримано позивачем 28 серпня 2012 року, що підтверджується копією конверту з поштовою відміткою на ньому.

Адміністративний позов до Хмельницького окружного адміністративного суду було подано 08.11.2012 р., а отже позивачем порушено місячний строк звернення до суду встановлений частиною п'ятою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Посилання позивача на норми пункту 56.18 Податкового Кодексу України судом до уваги не береться, оскільки вказана норма Кодексу не стосується предмету даного позову.

Згідно ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Згідно п.9 ч.1 ст.155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважним.

Оскільки позивачем пропущено строк звернення до суду, заяви про поновлення строку не подавалося, позовну заяву слід залишити без розгляду.

Керуючись ст. 100, 107 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та скасування рішення про застосування фінансових санкцій залишити без розгляду .

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя

"Згідно з оригіналом" Суддя П.І. Салюк