Справа № 1570/7119/2012
23.11.12 м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Прокуратури Одеської області, Державної казначейської служби України, Управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання бездіяльності Прокуратури Одеської області та відшкодування на користь ОСОБА_1 матеріальної шкоди в розмірі 800 000 гривень та моральної шкоди в розмірі 50 000 гривень, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов зазначений адміністративний позов.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Проте, даний адміністративний позов зазначеним вимогам ст.ст. 105, 106 КАС України не відповідає.
В даному адміністративному позові позивач зазначає відповідачами Прокуратуру Одеської області, Державну казначейську службу України, Управління Державної казначейської служби України в Одеській області, проте позовні вимоги викладені лише щодо Прокуратури Одеської області.
Даний адміністративний позов, крім іншого, містить вимоги, які не відповідають за своїм змістом ч. 4 ст. 105 КАС України. Крім цього, в позовних вимогах позивач не зазначає, якою саме суд має визнати бездіяльність Прокуратури Одеської області правомірною чи протиправною, а також не зазначає в чому саме полягає бездіяльність Прокуратури Одеської області.
Крім цього, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно до п. 13 ч.2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір»судовий збір не справляється за подання: позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір»за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно до п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0, 03 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»від 22.12.2011 року № 4282-VI з 1 січня 2012 року мінімальний розмір заробітної плати в місячному розмірі становить - 1073 гривні.
Даний адміністративний позов має одночасно як майновий так і не майновий характер.
В частині позовних вимог майнового характеру про відшкодування на користь ОСОБА_1 матеріальної шкоди в розмірі 800 000 гривень та моральної шкоди в розмірі 50 000 гривень позивач згідно до п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір»звільняється від сплати судового збору.
Проте даний адміністративний позов також містить вимоги немайнового характеру, а саме в частині визнання бездіяльності Прокуратури Одеської області, за звернення з якими Закон України «Про судовий збір»не звільняє від сплати судового збору.
Згідно до п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за звернення до суду з такими позовними вимогами становить 32, 19 грн.
Але відповідачем не додано до даної позовної заяви документ про сплату судового збору за подання до адміністративного суду даного адміністративного позову та не зазначено причин, за яких позивач може бути звільнений від його сплати.
Також, частиною 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В даному адміністративному позові позивач також просить суд відшкодувати на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду в розмірі 800 000 гривень та моральну шкоду в розмірі 50 000 гривень, проте не зазначає та не додає до позовної заяви доказів на підтвердження понесення ним матеріальної шкоди в розмірі 800 000 гривень та моральної шкоди в розмірі 50 000 гривень, а також не зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Таким чином, згідно ч. 1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом зазначення змісту позовних вимог у відповідності до вимог ч. 4 ст. 105 КАС України; зазначення позовних вимог щодо кожного з відповідачів; надання суду документу про сплату судового збору в розмірі 32, 19 грн. або зазначення причин, за яких позивач звільнений від сплати судового збору;надання доказів на підтвердження понесення ОСОБА_1 матеріальної шкоди в розмірі 800 000 гривень та моральної шкоди в розмірі 50 000 гривень, або зазначеннядоказів, які позивач не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Керуючись ст. ст. 105, 106, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Прокуратури Одеської області, Державної казначейської служби України, Управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання бездіяльності Прокуратури Одеської області та відшкодування на користь ОСОБА_1 матеріальної шкоди в розмірі 800 000 гривень та моральної шкоди в розмірі 50 000 гривень, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 06.12.12 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Левчук