Постанова від 13.12.2012 по справі 4862/12/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" грудня 2012 р. Справа № 2-а-4862/12/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Кусик Г.С.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу,

встановив:

Державна податкова інспекція у м.Херсоні Херсонської області Державної податкової служби (далі - позивач, ДПІ у м.Херсоні) звернулася з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача податкову заборгованість з орендної плати за землю з фізичних осіб в сумі 12045,61 грн.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що податковий борг з орендної плати за землю виник за рахунок несплати узгоджених платником податків зобов'язань згідно податкового повідомлення-рішення форми "Ф" від 25.04.2012 р. № 0015131703, яким ФОП ОСОБА_2 визначено податкове зобов'язання по орендній платі за землю з фізичних осіб у розмірі 12045,61 грн. У зв'язку із несплатою відповідачем добровільно податкової заборгованості просить стягнути борг у розмірі 12045,61 грн. у судовому порядку.

У судовому представник позивача підтримала позовні вимоги. Вказала, що відповідачем податковий борг не сплачено та просила задовольнити позовні вимоги.

04 грудня 2012 року до суду від ФОП ОСОБА_2 надійшла заява про відкладення розгляду справи на 1 місяць для сплати заборгованості.

Суд вважає, що ФОП ОСОБА_2, яка була належним чином повідомлена про дату, час та місце судового розгляду, не прибула в судове засідання без поважних причин, оскільки вона мала достатньо часу для сплати податкової заборгованості.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа-підприємець рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 20.04.2004 р. та перебуває на обліку в ДПІ у м.Херсоні Херсонської області ДПС.

Між Херсонською міською радою (орендодавець) та ФОП ОСОБА_2 (орендар) 30.05.2011 р. укладено договір оренди земельної ділянки, загальною площею 0,0350 га. Строк дії договору до 29.04.2016 р.

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на 2011 рік становить 162281 грн.

Положеннями підпункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідно до ст.269 Податкового кодекс України відповідач є платником земельного податку.

Згідно ст.286 Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу (п.186.5 ст.186 Податкового кодексу України).

Відповідно до пп.54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

На виконання вимог податкового законодавства ДПІ у м.Херсоні винесено податкове повідомлення-рішення від 25.04.2012 р. № 0015131703, яким ФОП ОСОБА_2 визначено податкове зобов'язання по орендній платі за землю з фізичних осіб у розмірі 12045,61 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення відповідач отримала 09.07.2012 р., про що свідчить копія рекомендованого повідомлення про отримання поштового відправлення.

Згідно із положеннями п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Таким чином ДПІ у м.Херсоні на адресу відповідача надіслано податкову вимогу форми "Ф" від 04.09.2012 р. № 5439 на суму 12045,61 грн., однак поштова кореспонденція повернулась до відправника з відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Не зважаючи на вжиті позивачем заходи згідно із особовою карткою платника податку станом на 26.10.2012 р. за ФОП ОСОБА_2 рахується заборгованість з орендної плати у розмірі 12045,61 грн.

Відповідно до п.41.5 ст.41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є органами стягнення та уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позов Державної податкової інспекції у м.Херсоні Херсонської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості по орендній платі з фізичних осіб в сумі 12045,61 грн. підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 122, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) до державного бюджету (код платежу 13050500, р/р 33212815700002, отримувач: УДКСУ у м.Херсоні, Херсонської області, код 37959779, банк ГУДКСУ МФО 852010) податковий борг по орендній платі з фізичних осіб у сумі 12045 (дванадцять тисяч сорок п"ять) грн. 61 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 17 грудня 2012 р.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 8.1.5