Постанова від 17.12.2012 по справі 1570/6306/2012

Справа № 1570/6306/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2012 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження позовну заяву Великомихайлівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Великомихайлівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 в якій позивач просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Великомихайлівського районного центру зайнятості кошти у розмірі 1953 гривні 07 копійок до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття: р/р37172300900175, одержувач: Великомихайлівський районний центр зайнятості, 20995752, Банк ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011.

В своєму позові позивач зазначив, що 04.02.2011 року відповідачу було надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю. Всього в період з 04.02.2011 року по 02.10.2011 року в якості безробітного відповідачем отримано 5773 гривні 76 копійок. 19.04.2012 року в ході розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, спеціалістами Великомихайлівського районного центру зайнятості було встановлено, що ОСОБА_1 в період перебування у статусі безробітного в 3 кварталі 2011 року працював та отримував дохід в КП «Міжнародний аеропорт Одеса». У зв'язку із зазначеним 19.04.2012 року директором Великомихайлівського районного центру зайнятості було прийнято наказ №НТ 120419 про повернення коштів безробітним ОСОБА_1, з яким відповідач був ознайомлений. Загальна сума несплаченої відповідачем заборгованості, станом на час звернення із даним позовом до суду складає 1953 гривні 07 копійок.

30.10.2012 року відповідач -ОСОБА_1 отримав копію ухвали про відкриття скороченого провадження у справі, що підтверджується повідомленням про вручення поштових відправлень, проте жодних заяв про визнання позовних вимог чи заперечень на адміністративний позов до суду не надходило.

Відтак, суддя прийшов до висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.

Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

04.02.2011 року ОСОБА_1 було складено заяву про надання йому статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю відповідно до законів України «Про зайнятість населення»та «Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття», в якій він зазначив, що не займається видами діяльності визначеними частиною третьою статті 1 Закону України «Про зайнятість населення»не отримує пенсії на пільгових умовах та не є членом особистого селянського господарства (копія а.с. 6). На підставі вказаної заяви відповідачу було надано статус безробітного з 04.02.2011 року та призначено допомогу по безробіттю, виплата якої розпочалась з 04.02.2011 року.

Відповідно до положень ст.2 Закону України «Про зайнятість населення»безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Судом встановлено, що відповідач був зареєстрований як безробітний у визначеному законом порядку.

Приписами ст.34 Закону України «Про зайнятість населення»встановлено, що контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад, відповідними державними органами, інспекціями служби зайнятості та профспілковими об'єднаннями.

Відповідно до положень ст.1 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 року №60/62 - цей Порядок визначає механізм проведення розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до пункту 5 частини другої статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", пункту 16 частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та частини третьої статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Розслідування згідно з цим Порядком здійснюється шляхом проведення перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих особою до державної служби зайнятості під час її реєстрації та протягом періоду її перебування на обліку як безробітної.

19.04.2012 року головним спеціалістом -бухгалтером відділу бухгалтерського обліку РЦЗ Єрсак Іриною Іванівною, за допомогою інформації обміну з ДПА України за 3 квартал 2011 року, листа КП «Міжнародний аеропорт Одеса»проведено перевірку підтвердження розбіжностей виявлених під час обміну з даними ДПА України. За результатами вказаної перевірки було складено акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 19.04.2012 року №75 (копія а.с.9).

Даним актом встановлено, що громадянин ОСОБА_1 під час відвідування районного центру зайнятості надав недостовірні відомості про доходи, а саме: не повідомив спеціалістів центру зайнятості щодо працевлаштування. В результаті чого особою було порушено п.2 ст.36 Закону України від 02.03.2000 р.№1533/111 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування па випадок безробіття» та незаконно отримано допомоги по безробіттю за період з 13.07.2011 року по 02.10.2011 року в сумі 1953,07 гривень.

Із висновками акту відповідач був ознайомлений 25.06.2012 року, що підтверджується його підписом.

Висновки акту базуються на результатах розслідування проведеного на підставі обміну даними з ДПА України за квартал 2011 року та згідно із якими виявлено, що громадянин ОСОБА_1 в 3 кварталу 2011 року отримував доходи в КП « Міжнародний аеропорт Одеса». Районним центром зайнятості направлено запит до вищезазначеного підприємства щодо підтвердження даної інформації. Згідно листа, КП « Міжнародний аеропорт Одеса » в 10.04.2012 р. №11-680 (вх. №914 від 18.04.2012р.) громадянин ОСОБА_1 працював на підприємстві у період з 13.07.2011 року по 15.10.2011 року за трудовою угодою від 13.07.2011 року №2 , та за трудовою угодою від 16.10.2011 року №7 у період з 16.10.2011р. по 31.12.2011 року. Надані послуги підтверджені актами про прийняття - передачі виконання робіт від 31.07.2011 р., від 30.09.2011 р.,15.10.2011р., 30.11.2011р, 31.12.2011р.). За надані послуги отримував дохід.

Судом встановлено, що висновки вказаного вище розслідування є обґрунтованими та підтвердженими дослідженими судом доказами (копії а.с. 11-16).

Згідно із положеннями частин 6, 7 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Рішення про повернення коштів особою чи роботодавцем оформлюється наказом.

Судом встановлено, що 19.04.2012 року директором Великомихайлівського районного центру зайнятості А.М. Дикуленко було прийнято Наказ №66 Про розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, повернення незаконно отриманих коштів в якості допомоги по безробіттю ОСОБА_1 та було наказано: забезпечити прийняття рішення про повернення ОСОБА_1 незаконно отриманих коштів, надіслати рекомендованим листом повідомлення та витяг з добового наказу та у разі відмови від добровільного відшкодування коштів або в результаті неповернення їх у встановлений термін, звернутись до суду про стягнення заборгованості (копія а.с.7).

Як вбачається із витягів про прийняття рішення по особі: ОСОБА_1, було наказано повернути кошти у встановленому порідку відповідно до п.6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Мінпраці та соціальної політики України від 20.11.2000 року №307 (копія а.с.8).

Відповідно до приписів ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Згідно вимог п.4 ч.1 та ч.2 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Положеннями ч.3 та 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Відповідно до ч. 3, п.2, ч.5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення десятиденного строку отримання відповідачем адміністративного позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Статтями 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладене та посилаючись на зазначені вище норми законодавства, суд вважає, що позовні вимоги Великомихайлівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.

На підставі зазначених норм законодавства та керуючись ст.ст. 2, 4, 6, 9, 11, 69 -71, 86, 94, 160-163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Великомихайлівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів -задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Великомихайлівського районного центру зайнятості кошти у розмірі 1953 (тисяча дев'ятсот п'ятдесят три) гривні 07 копійок до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття: р/р37172300900175, одержувач: Великомихайлівський районний центр зайнятості, 20995752, Банк ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011..

Постанова підлягає негайному виконанню.

Судові витрати розподілити відповідно до приписів ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя С.М.Корой