11.5
Ухвала
про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі
"17" грудня 2012 р.№ 2а/1270/9933/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ковальова Т.І., перевіривши матеріали за адміністративним позовом державного підприємства «Донбасантрацит» до відділу державної виконавчої служби Краснолуцького міського управління юстиції про скасування акту опису та арешту майна серії ВП № 12719715 від 05.12.2012 року, -
13 грудня 2012 року державне підприємство «Донбасантрацит» звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відділу державної виконавчої служби Краснолуцького міського управління юстиції про скасування акту опису та арешту майна серії ВП № 12719715 від 05.12.2012 року, в якому просить суд:
- скасувати акт опису та арешту майна Державного підприємства «Донбасантрацит» серії ВП № 12719715 від 05.12.2012 року, як незаконний.
Розглянувши матеріали за вищезазначеним адміністративним позовом, суд прийшов до висновку, що підстав для відкриття провадження не вбачається.
Згідно ч.ч. 1,2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст. 3 Кодексу адміністартивного судочинства України справа адміністартивної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністартвиного суду публічно - правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Таким чином, для того, щоб спір міг бути віднесений до публічно - правового спору, який підлягає розгляду в порядку адміністартвиного судочинства, має бути, щоб спори фізичниї чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень, щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності виконаних чи невиконаних суб'єктом владних повноважень при здійсненні ними саме владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень, а не з інших підстав.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд прийшов до висновку, що позов поданий не на дії, які повязані зі сферою управлінської діяльності.
На підставі ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач просить скасувати акт опису та арешту майна Державного підприємства «Донбасантрацит».
Скасування арешту не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства та повинно розглядатися в порядку цивільного судочинства, а саме відповідно до ст. 114 Цивільно - процесуального кодексу України.
У випадку, коли суб'єкти владних повноважень не здійснюють у спірних правовідносинах владних управлінських функцій щодо іншого суб'єкта, з яких виник спір, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції та не повинен вирішуватись адміністративним судом.
За своєю правовою природою вказаний спір є спором про право, правовідносини між сторонами якого засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності учасників. Отже спір, який виник між сторонами не є адміністративним і не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Згідно зі ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, у відкритті провадження по справі за адміністративним позовом державного підприємства «Донбасантрацит» до відділу державної виконавчої служби Краснолуцького міського управління юстиції про скасування акту опису та арешту майна серії ВП № 12719715 від 05.12.2012 року, позивачу слід відмовити.
Керуючись ст. 109 ч.1 п.1 КАС України, суддя,-
Відмовити державному підприємству «Донбасантрацит» у відкритті провадженні в адміністративній справі за позовом державного підприємства «Донбасантрацит» до відділу державної виконавчої служби Краснолуцького міського управління юстиції про скасування акту опису та арешту майна серії ВП № 12719715 від 05.12.2012 року, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала про відмову в відкритті провадження у справі може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.
Суддя Т.І. Ковальова