Постанова від 11.12.2012 по справі 2а-0770/3205/12

Cправа № 2a-0770/3205/12

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код - 04

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2012 р. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Рейті С.І

при секретарі судового засідання -Шмідзен І.Ю.

за участю: представники сторін в судове засідання не з'явились

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області до Дочірнього підприємства "Винагросервіс" закритого акціонерного товариства "Скілур" про стягнення податкового боргу у сумі 4350,70 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція Закарпатської області (далі -позивач, Ужгородська МДПІ) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом Дочірнього підприємства "Винагросервіс" закритого акціонерного товариства "Скілур", яким просить стягнути з відповідача податковий борг у сумі 4350,70 грн., в т.ч. з податку на додану вартість -430,61 грн., по орендній платі з юридичних осіб -3636,26 грн., фіксований сільськогосподарський податок, нарахований після 1 січня 2001р. -101,97 грн. та 181,86 грн. за рахунок коштів такого платника.

В судове засідання представник позивача не з'явився та 06.12.2012 року суду надано заяву представника позивача (лист Ужгородської МДПІ 05.12.2012 року № 3860/10/10-011, а.с.69) про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач письмові заперечення проти позову суду не надав, в судові засідання явку представника не забезпечив, про причини неявки суду не повідомив, хоча належним чином був повідомлений судом про дату, час і місце розгляду даної справи. Згідно поданого позивачем витягу з ЄДРПОУ від 29.11.2012р. № 04/3-07/5276 (а.с.70), Дочірнє підприємство "Винагросервіс" закритого акціонерного товариства "Скілур" знаходиться за адресою: 89415, Ужгородський район, с.Худльово, вул. Антонівська, 3, тобто, за адресою, яка вказана в позовній заяві та на яку направлялась кореспонденція суду. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та згідно ч. 4 ст.122 КАС України справу розглянуто за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного:

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та статті 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (набрав чинності з 01.01.2011 року, тобто, станом на час звернення з позовом до суду, далі -ПК України), кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.

15 березня 2011 року Ужгородською МДПІ проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість Дочірнього підприємства "Винагросервіс" закритого акціонерного товариства "Скілур". В ході перевірки виявлено порушення відповідачем пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 ПК України, а саме неподання податкової звітності за період жовтень-грудень 2010 року (акт Ужгородської МДПІ від 15.03.2011 року № 140/15-02). На підставі зазначеного акту, Ужгородською МДПІ прийнято податкове повідомлення -рішення від 20.05.2011 року за № 0000681502, яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 510 грн.

05 березня 2012 року Ужгородською МДПІ проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість Дочірнього підприємства "Винагросервіс" закритого акціонерного товариства "Скілур". В ході перевірки виявлено порушення відповідачем пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 ПК України, а саме неподання податкової звітності за період березень-травень 2011 року (акт Ужгородської МДПІ від 05.03.2012 року № 253/1502/30544879). На підставі зазначеного акту, Ужгородською МДПІ прийнято податкове повідомлення -рішення від 04.04.2012 року за № 0003011502, яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 3 грн.

Відповідачем подано податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (від 31.01.2011р. № 1871), в якій визначено податкове зобов'язання по земельному податку на 2011 рік у розмірі 4187,26 грн. із щомісячною розбивкою платежів по 348,94 грн.

Відповідно до п.п.49.18.2. п.49.18. ст.49 Податкового кодексу України -податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у т.ч. в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) -протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно п.54.1 ст.54 ПК України, самостійно визначені платником у поданій податковій декларації суми грошового зобов'язання є узгодженими. Такі суми грошового зобов'язання, відповідно до п.57.1 ст.57 ПК України, платник зобов'язаний самостійно сплатити протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Станом на день звернення до суду заборгованість відповідача по земельному податку не погашена за період березень (погашено частково у сумі 190,18 грн.) -грудень 2011 року.

Крім того, 26 травня 2011 року Ужгородською МДПІ проведено камеральну перевірку з питань дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати угодженого податкового зобов'язання з орендної плати за землю. За результатами перевірки виявлено порушення відповідачем п.57.1 ст.57 ПК України, а саме: платником сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання із запізненням від 91 до 183 календарних днів, що відображено в Акті № 452/20/15-03. На підставі зазначеного акту, Ужгородською МДПІ прийнято податкові повідомлення -рішення від 31.05.2011 року за № 000180/1503/10/30544879/15-014, яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 302,17 грн. та № 0001851503, яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 34,89 грн.

Пунктом 286.2 ст.286 Податкового кодексу визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою встановленою у порядку, передбаченому ст.46 ПК, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідно до п.287. ст.287 Податкового кодексу, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Крім того, за відповідачем рахується борг по платежу "фіксований сільськогосподарський податок, нарахований після 1 січня 2001 року" до Руськокомарівської та Худлівської сільських рад, що виник на підставі:

- самостійно поданої відповідачем декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2011 рік № 3845 від 31.01.2011 року, в якій визначено податкове зобов'язання у розмірі 161,27 грн. із щомісячною розбивкою платежів;

- самостійно поданої відповідачем декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2011 рік № 3846 від 31.01.2011 року, в якій визначено податкове зобов'язання у розмірі 318,56 грн. із щомісячною розбивкою платежів.

Однак, згідно даних облікової картки Дочірнього підприємства "Винагросервіс" закритого

акціонерного товариства "Скілур", станом на 12.10.2012 року наявна заборгованість не погашена.

Відповідно до п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 п.54.3 ст.54 ПК України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до пп.14.1.175 ст.14 ПК України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.59.1 ст.59 Податкового кодексу, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Враховуючи вищевикладене, Ужгородською МДПІ, на підставі ст.59 Податкового кодексу, на адресу відповідача направлено податкову вимогу від 10.05.2011 року № 173, яка повернута за закінченням терміну зберігання.

Відповідно до пп. 20.1.28 п. 20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності -шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.3 ст.95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області до Дочірнього підприємства "Винагросервіс" закритого акціонерного товариства "Скілур" про стягнення податкового боргу у сумі 4350,70 грн. -задовольнити повністю.

2. Стягнути з розрахункових рахунків:

- 25448017000755 АТ "КомІнвестБанк" (МФО 312248)

- 26002310044501 Філія АБ "ПІВДЕННИЙ" у м.Львів (МФО 385532)

- 2600530134779 "Банк національний кредит" (МФО 320702)

- 2604930134779 "Банк національний кредит" (МФО 320702)

- 2615730134779 "Банк національний кредит" (МФО 320702)

приватного Дочірнього підприємства "Винагросервіс" закритого акціонерного товариства "Скілур" (Закарпатська область, Ужгородський район, с.Худльово, вул. Антонівська, 3, код 30544879) кошти у сумі 4350,70 грн. (чотири тисячі п'ятдесят гривень сімдесят коп.) на погашення податкового боргу.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя С. І. Рейті