ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД м. Львів, вул. Чоловського, 2
про повернення позовної заяви
07 грудня 2012 р.2а-10206/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р., одержав позовну заяву ТзОВ «ВКФ «ПРОСПЕРІТЕТ»до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Львівської області ДПС про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення, -
встановив:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «ВКФ «ПРОСПЕРІТЕТ», звернувся 04.12.2012 року до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:
- визнати дії Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова щодо проведення перевірки та складання акту від 06.04.2012 року № 39/23-2/32639003 «Про результати позапланової невиїзної перевірки ТзОВ «ВКФ «ПРОСПЕРІТЕТ» (ЄДРПОУ 32639003) з питань взаємовідносин та взаєморозрахунків з ПП «Ново-ком»(ЄДРПОУ 36917481) за період з 01.02.2011 р. по 28.02.2011 р.»протиправними;
- скасувати податкове повідомлення-рішення № 0001452320/2604 від 23.04.12 р.
Право на звернення до адміністративного суду з позовом є складовою права на судовий захист, яке передбачено статтею 55 Конституції України, відповідно до якої, права і свободи людини і громадянина захищаються судом і кожному гарантується право на оскарження в суді рішень дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до ст. 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України повинні відповідати їй.
Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Із наведеними нормами Конституції України кореспондуються норми, закріплені у ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України), відповідно до якої, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. При цьому у відповідності до ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя, відповідно до ч. 4 ст. 107 КАС України, вирішує протягом трьох днів з дня надходження позовної заяви до адміністративного суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків позовної заяви, у разі залишення позовної заяви без руху.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі згідно із ч. 2 ст. 107 КАС України, на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду; 5) немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Послідовність вирішення питань, визначених частиною першою ст. 107 КАС України, не має принципового значення, оскільки суддя, ознайомлюючись із позовною заявою, повинен звернути увагу на всі зазначені моменти одночасно для прийняття рішення щодо відкриття провадження у справі з урахуванням положень статей 108-109 КАС України, а саме: 1) чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 2) чи немає у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав таких, що набрали законної сили: постанови суду чи ухвали суду про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі, про закриття провадження в такій справі у зв'язку з відмовою позивача від адміністративного позову або примиренням сторін; 3) настала смерть фізичної особи чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред'явлено адміністративний позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва; 4) чи не подав позивач заяву про відкликання своєї позовної заяви чи має особа, яка подала позовну заяву, адміністративну процесуальну дієздатність; 5) чи має представник належні повноваження; 6) чи немає у провадженні цього або іншого адміністративного суду справи про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав; 7) чи підсудна позовна заява цьому адміністративному суду; 8) чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, наявність хоча б однієї підстави для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі виключає необхідність перевірки підстав щодо повернення позовної заяви, а наявність хоча б однієї підстави для повернення позовної заяви за відсутності підстав для відмови у відкритті провадження у справі виключає необхідність перевірки позовної заяви на відповідність вимогам статті 106 КАС України.
Зважаючи на необхідність дотримання прав позивача, зокрема, в частині подання ним адміністративного позову, суддею, з використанням Єдиного державного реєстру судових рішень (який функціонує відповідно до Закону України «Про доступ до судових рішень») та автоматизованої інформаційної системи діловодства, запровадженої у Львівському окружному адміністративному суді, з'ясовано, що Ухвалами судді Львівського окружного суду Кухар Н.А. від 04 грудня 2012 р. у справі № 2а-10187/12/1370 відкрито провадження та призначено до судового розгляду справу за позовом ТзОВ «ВКФ «ПРОСПЕРІТЕТ»до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Львівської області ДПС про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення № 0001452320/2604 від 23.04.12 року.
У вказаній справі ті ж самі сторони, той самий предмет і ті самі підстави.
З'ясовані суддею вищенаведені фактичні обставини унеможливлюють відкриття провадження у справі, оскільки в силу імперативної норми закріпленої у п. 5 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо у провадженні цього або іншого адміністративного суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Враховуючи наведене, а також те, що відповідно до ч. 6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви, не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом, а отже суддя за відсутності перешкод вирішуватиме питання щодо відкриття провадження в адміністративній справі як за новою позовною заявою, позовну заяву слід повернути позивачеві.
Керуючись ст. ст. 2, 106-108, 160, 165 КАС України, суддя -
1. Позовну заяву ТзОВ «ВКФ «ПРОСПЕРІТЕТ»до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення № 0001452320/2604 від 23.04.12 року разом з усіма доданими до неї матеріалами -повернути позивачеві.
2. Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Кравців О.Р.