про повернення позовної заяви
12.12.2012№ 2а/1270/9813/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І.,
розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом
ОСОБА_1
до Луганської митниці
про визнання дій незаконними,
10 грудня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Луганської митниці, в якому позивач просить визнати незаконними дії відповідача щодо внесення недостовірних даних до протоколу про порушення митних правил.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку про повернення позовної заяви позивачеві з таких підстав.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частина 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України регламентує, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги про оскарження дій суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за порушення митних правил (оформлення та складання протоколу від 07 грудня 2012 року № 673/70200/12 про порушення митних правил є складовим елементом процедури притягнення особи до адміністративної відповідальності)
Оскільки позовна заява стосується дій суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, суд дійшов висновку про те, що зазначений адміністративний позов у відповідності із пунктом 2 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України предметно підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи, що предметом спору у даній адміністративній справі є дії відповідача, вчинені при притягненні позивача до адміністративної відповідальності, позовна заява не може бути розглянута Луганським окружним адміністративним судом, так як вирішення такого спору є компетенцією місцевого загального суду як адміністративного суду, а тому позовна заява згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись статтями 18, 19, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Повернути адміністративний позов ОСОБА_1 до Луганської митниці про визнання дій незаконними, оскільки він не підсудний Луганському окружному адміністративному суду, роз'яснивши позивачеві право звернутися з даним позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду, з урахування територіальної підсудності, визначеної частиною 2 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію даної ухвали разом з адміністративним позовом та доданими до нього документами невідкладно надіслати ОСОБА_1.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяТ.І. Чернявська