29.11.2012
Справа № 212/7298/2012
Провадження 2/232/1123/12
212/7298/2012
2/232/1123/12
29.11.2012 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі : головуючого Овсюк Є.М.
при секретарі Олійник І.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Вінницької міської ради до ОСОБА_1 про знесення самочинно збудованої двоповерхової прибудови та приведення земельної ділянки у первинний стан,-
Вінницька міська рада звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про знесення самочинно збудованої двоповерхової прибудови та приведення земельної ділянки у первинний стан.
Позов мотивовано тим, що при перевірці звернення ОСОБА_2, який проживає по АДРЕСА_1 щодо будівництва прибудови до будинку ОСОБА_1 в м. Вінниці встановлено, що ОСОБА_1 самовільно, без дозволу на виконання будівельних робіт, побудовано прибудову до будівлі по АДРЕСА_2. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області по центральному регіону під час перевірки 08.09.2009р. головним державним інспектором управління інспекції ДАБК встановлено, що ОСОБА_1 без належного дозволу прибудувала прибудову до частини житлового будинку АДРЕСА_1. За самочинне виконання будівельних робіт управлінням інспекції згідно зі ст.96 ч. З КУпАП в присутності забудовника складено протокол про адміністративне правопорушення, а постановою №301-ЦР від 10.09.2009р. ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. Комісійною перевіркою в складі головного спеціаліста УМіА міської ради, архітектора Ленінського району УМіА міської ради та інженера з питань контролю за містобудівною діяльністю встановлено, що ОСОБА_1 самочинно побудувала двоповерхову цегляну прибудову розміром 5,2x4,6x1,3х2,2м до своєї квартири в житловому будинку АДРЕСА_1. За самочинне будівництво двоповерхової прибудови УМіА відповідачу було направлено попередження від 11.03.2010р. вих.Т-2-455/01-20 з вимогою самочинно збудовану двоповерхову прибудову в строк до 04.04.2010р демонтував, а земельну ділянку привести у первинний стан. Проте, згідно акту комісійного обстеження від 04.03.2011р. відповідач виконання вимог попередження УМіА не виконав, самочинно збудований гараж не демонтував. Правовстановлюючі документи або документи, що посвідчують право на земельну ділянку по АДРЕСА_1 в м. Вінниці на якій розташована самовільна прибудова у відповідача відсутні. Наведене змусило позивача звернутись до суду з даним позовом.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позові та просив суд винести рішення про знесення самочинно збудованої прибудови розміром 5,2x4,6x1,3х2,2м, що розташована по АДРЕСА_1 в м. Вінниці, звільнення та приведення земельної ділянки до первинного стану за рахунок ОСОБА_1, яка проживає по АДРЕСА_2
Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні позов не визнав та не заперечував проти його задоволення.
Заслухавши представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 83 ЗК України землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю.
Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області по центральному регіону під час перевірки 08.09.2009р. головним державним інспектором управління інспекції ДАБК встановлено, що ОСОБА_1 без належного дозволу прибудувала прибудову до частини житлового будинку АДРЕСА_1.
Згідно ст.96 ч. З КУпАП за самочинне виконання будівельних робіт управлінням інспекції в присутності забудовника складено протокол про адміністративне правопорушення, а постановою №301-ЦР від 10.09.2009р. ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.
Комісійною перевіркою в складі головного спеціаліста УМіА міської ради, архітектора Ленініського району УМіА міської ради та інженера з питань контролю за містобудівною діяльністю встановлено, що ОСОБА_1 самочинно побудувала двоповерхову цегляну прибудову розміром 5,2x4,6x1,3х2,2м до своєї квартири в житловому будинку АДРЕСА_1.
За самочинне будівництво двоповерхової прибудови УМіА відповідачу було направлено попередження від 11.03.2010р. вих.Т-2-455/01-20 з вимогою самочинно збудовану двоповерхову прибудову в строк до 04.04.2010р демонтував, а земельну ділянку привести у первинний стан, яке відповідачем виконано не було.
Згідно листа Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Вінницькій області від 20.11.2009р. було встановлено, що ОСОБА_1 використовує земельну ділянку з прибудинкової території по АДРЕСА_1 в м.Вінниці площею 0,0054 га - земель житлової та громадської забудови міської ради. На даній земельній ділянці зведено капітальну споруду (добудову) до існуючого жилого приміщення та вбиральню.
Як було встановлено в судовому засіданні правовстановлюючі документи або документи, що посвідчують право на земельну ділянку по АДРЕСА_1 в м. Вінниці на якій розташована самовільна прибудова у відповідача ОСОБА_1 відсутні.
Згідно ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»до повноважень міської ради у сфері благоустрою населених пунктів належить надання дозволу на розміщення на території об'єктів благоустрою споруд.
Згідно ст. 12 ЗК України розпоряджатись землями територіальної громади, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності належить до повноважень міської ради.
Згідно ст. 40 ЗК України земельні ділянки для гаражного будівництва надаються у власність або в оренду тільки за рішенням органу місцевого самоврядування.
Відповідач до Вінницької міської ради та її виконавчих органів з питань проведення забудови не звертався, проектна документація на будівництво не погоджувалась. Дозвіл на виконання будівельних робіт відповідачу не надавався.
Згідно п. 1 ст. 376 ЦК України споруда вважається самочинним будівництвом, якщо вона збудована на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належного проекту, або з порушеннями будівельних норм і правил.
Згідно п 1.4. рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 27.05.1999р. ОСОБА_1, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 надано додатково за рахунок міськземфонду земельну ділянку по АДРЕСА_1 площею 54 кв.м. в тимчасове довгострокове спільне користування строком на 5 років для обслуговування житлового будинку.
Земельний кодекс України (в ред. 1990р.) регулював правовідносини пов'язані з наданням земельних ділянок в тимчасове користування. Так, ст.24 вказаного земельного кодексу України визначено, що право тимчасового користування землею, в тому числі на умовах оренди, оформляється договором. Термін на який надавалась земельна ділянка згідно рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 27.05.1999р. закінчився 27.05.2004р.
Згідно ст. 212 ЗК України самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ним. Приведення земельних ділянок у придатний для користування стан, включаючи знесення споруд, здійснюється за рахунок громадян, які самовільно зайняли ділянки.
На підставі викладеного, керуючись ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ст. 12, 40, 83, 212 ЗК України, ст. 376 ЦК України, ст.ст. 60, 88, 212-215, 218 ЦПК України, суд,-
Позов задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_1 знести самочинно збудовану прибудову розміром 5,2x4,6x1,3х2,2м, що розташована по АДРЕСА_1 в м. Вінниці, звільнити та привести земельну ділянку до первинного стану за рахунок ОСОБА_1, яка проживає по АДРЕСА_2
Стягнути з ОСОБА_1 107,30 гривень судового збору на користь Вінницької міської ради.
Рішення набирає законної сили, якщо протягом 10 днів з дня його проголошення не була подана апеляційна скарга.