Ухвала від 28.11.2012 по справі 2а-4465/11

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-4465/11 Головуючий у 1-й інстанції: Скрипник О.Г.

Суддя-доповідач: Бєлова Л.В.

УХВАЛА

Іменем України

"28" листопада 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого: Бєлової Л.В.

суддів: Гром Л.М.,

Міщука М.С.

при секретарі: Салоїд І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляційною скаргою позивача -ОСОБА_3 на постанову Оболонського районного суду м. Києва від 08 грудня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва, Національної комісії регулювання електроенергетики України про визнання дій протиправними та зобов'язання провести перерахунок пенсії ,-

ВСТАНОВИВ:

У липні 2011 року позивач звернувся до Оболонського районного суду м. Києва з адміністративним позовом, в якому просив:

- визнати протиправними дії відповідачів щодо визначення пенсії;

- зобов'язати Національну комісію регулювання електроенергетики України видати довідку про заробітну плату працюючого члена НКРЕ з дотриманням вимог ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення»щодо включення до середнього заробітку всіх видів оплати праці (виплат, доходу), на які нараховується збір на державне пенсійне страхування;

- зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва здійснити перерахунок пенсії за віком з дати її призначення, а саме з 13.12.2010 року, відповідно до ст. 37 ЗУ «Про державну службу», виходячи із заробітної плати.

Постановою Оболонського районного суду м. Києва від 08 грудня 2011 року у задоволені адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеними рішеннями суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову від 08 грудня 2011 року та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги повністю.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, постановою Кабінету Міністрів України від 15 березня 2006 р. № 301 прийнято відставку члена Національної комісії регулювання електроенергетики України ОСОБА_3, відповідно до абзацу 2 ст.31 Закону України «Про державну службу».

Наказом НКРЕ від 27.03.2006 р. ОСОБА_3 було звільнено з посади члена НКРЕ, про що зроблено запис у трудовій книжці 27.03.2006р.

З 28.03.2006р. і до досягнення пенсійного віку (11.12.2011р.), позивач перебував у відставці та на час звернення за призначенням пенсії не був державним службовцем, проте відповідно до п. 2 ст.37 Закону України. «Про державну службу»має право на її отримання у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

З матеріалів справи вбачається, що позивач двічі звертався до НКРЕ з проханням надати для призначення пенсії довідку про заробітну плату працюючого члена НКРЕ, проте відповідачем було надано довідки про надбавки і премії, які позивач отримував за останні 24 місяці роботи з 01.04.2004р. по 27.03.2006р., тобто яку отримував перед припиненням державної служби у зв'язку з відставкою.

З досягнення пенсійного віку, а саме 13.12.2010 року ОСОБА_3 подав до Пенсійного Фонду Оболонського району м. Києва заяву про призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», проте відповідач листом від 31.01.2011 року № 1345/06/10-К-1761 повідомив позивача, що розрахунок пенсії проведено, виходячи з довідок про заробіток, наданих НКРЕ та відмовив ОСОБА_3 у визначенні розміру пенсії у порядку , встановленому ст.37 Закону України «Про державну службу».

Зокрема, позивач вважає, що Національна комісія регулювання електроенергетики України повинна надати йому довідку про заробітну плату працюючого члена НКРЕ з надбавками та преміями станом на час його виходу на пенсію, тобто за період з 13.12.2008 року по 13.12.2010 року, на підставі якої Управління пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва повинно провести перерахунок пенсії.

Даючи правову оцінку вищевикладеним обставинам справи, колегія суддів зазначає, що суд першої інстанції вірно виходив з наступного.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про державну службу», відставкою є припинення державної служби державним службовцем, який займає посаду першої або другої категорії, за його письмовою заявою.

Згідно ст. 37 цього Закону, на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців , а також особи, які мають не менше 20 років стажу на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які зараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно п.1 та п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. № 865 розмір виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, спеціальні звання, вислугу років) визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією; посадовий оклад, надбавка за ранг, спеціальні звання, вислугу років при призначенні пенсії враховуються в розмірах, що виплачуються на день звільнення з роботи.

Отже, колегія суддів вважає, що відповідач -Національна комісія регулювання електроенергетики України надала позивачу довідки від 13.12.2010 року № 07-18/234 та № 07-18-235, на підставі вимог чинного законодавства та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії»та постанови правління Пенсійного фонду України від 30.10.2008р. №19-1 «Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу»

Як вбачається з матеріалів справи та зазначалося вище, відповідач -Управління пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва призначив позивачу пенсію державного службовця виходячи із сум посадового окладу, надбавки за ранг, надбавки за вислугу років по відповідній посаді станом на 11.12.2010 року (довідка від 13.12.2010 року № 07-18-235) та на підставі середньомісячної суми інших виплат за 24 календарних місяців роботи на посаді (довідка від 13.12.2010 року № 07-18/234)

Виходячи з вищезазначеного, апеляційний суд дійшов висновку, що відмова Національної комісії регулювання електроенергетики України видати довідку про заробітну плату працюючого члена НКРЕ з дотриманням вимог ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення»та відмова Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва у здійснені перерахунку пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу»- є обґрунтованими, а розрахунок пенсії позивача проведено з дотриманням вимог діючого законодавства.

Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм процесуального та матеріального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у зв'язку з чим підстав для скасування постанови суду першої інстанції не вбачається.

Керуючись ст. ст. 160, 199, 202, 205, 206, КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційні скарги позивача -ОСОБА_3 на постанову Оболонського районного суду м. Києва від 08 грудня 2011 року - залишити без задоволення.

Постанову Оболонського районного суду м. Києва від 08 грудня 2011 року -залишити без змін.

Головуючий суддя Бєлова Л.В.

Судді: Гром Л.М.

Міщук М.С.