ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
м. Київ
26 листопада 2012 року№ 2а-16108/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., ознайомившись з матеріалами позовної заяви
ОСОБА_1
доМіністерства оборони України
провизнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення грошової допомоги,
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом про: визнання протиправними дій Міністерства оборони України щодо виплати позивачу одноразової грошової допомоги з порушенням вимог Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"; зобов'язання Міністерства оборони України провести донарахування позивачу одноразової грошової допомоги у зв'язку з настанням інвалідності внаслідок проходження військової служби у розмірі 42-місячного грошового забезпечення, виходячи з грошового забезпечення, передбаченого частиною другою статті 9 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" з урахуванням виплачених сум; стягнення з Міністерства оборони України на користь позивача недоплаченого розміру грошової допомоги в сумі 47197,50 грн.
Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства (пункт 4) та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом (пункт 6).
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як убачається зі змісту позовної заяви, позивач звернувся з вимогами про визнання дій відповідача протиправними, зобов'язання вчинити дії щодо виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням йому інвалідності в результаті захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби, та стягнення суми такої допомоги, виплата якої передбачена статтею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 року 2011-XII (з наступними змінами та доповненнями), "Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року №499.
За висновком суду, одноразова грошова допомога в разі встановлення інвалідності військовослужбовцю звільненого з військової служби, виплата якої передбачена вказаними Законом України та Порядком, є соціальною допомогою в розумінні пункту 4 частини першої статті 18 КАС України. Відповідно, спори щодо виплати такої одноразової грошової допомоги, в тому числі визнання протиправними дій, бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які пов'язані з виплатою зазначеної одноразової грошової допомоги підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про непідсудність цієї адміністративної справи Окружному адміністративному суду міста Києва. Відтак позивачу слід звернутись до відповідного місцевого загального суду як адміністративного суду з урахуванням правил територіальної підсудності, встановлених статтею 19 КАС України.
З огляду на те, що позовні вимоги належить розглядати в місцевому загальному суді як адміністративному суді, позовна заява ОСОБА_1 підлягає поверненню відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 КАС України, за яким позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись статтями 18, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення грошової допомоги - повернути.
Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні, або проголошено в судовому засіданні вступну та резолютивну частини ухвали, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.А. Донець