Ухвала від 22.11.2012 по справі 2а/2370/4477/2012

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

м. Черкаси

22 листопада 2012 року Справа № 2а/2370/4477/2012

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Бабич А.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області (Управління Державної автомобільної інспекції) про скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

21.11.2012 ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області (Управління Державної автомобільної інспекції), в якому просить: 1) скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення від 27.10.2012 серії СА1 № 007047; 2) стягнути з відповідача на користь позивача понесені судові витрати.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що позов не підсудний Черкаському окружному адміністративному суду з наступних підстав.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов -це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно -правових відносинах.

Згідно з ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Частиною 2 ст. 17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Як вбачається з адміністративного позову на підставі протоколу про адміністративне правопорушення від 23.09.2012 серії СА1 № 239483 інспектором ВДАІ Соснівського РВ м. Черкаси Бойко Р.О. винесено постанову від 27.10.2012 серії СА1 № 007047 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 №8073-X (далі - КУпАП).

Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Оскільки позивач фактично оспорює рішення (постанову) про притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, враховуючи приписи вказаних правових норм, цей спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному, що виключає можливість розгляду цієї справи Черкаським окружним адміністративним судом.

Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Враховуючи наведене, суд вважає, що дана справа не підсудна Черкаському окружному адміністративному суду, а тому позовна заява з доданими до неї матеріалами підлягає поверненню позивачеві.

Керуючись ст. ст. 17, 18, п. 6 ч. 3 ст. 108, ст. ст. 160-165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, управління Державної автомобільної інспекції про скасування постанови -повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

2. Роз'яснити позивачу, що спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному.

3. Повернути з Державного бюджету України судовий збір, сплачений позивачем відповідно до квитанції від 19.11.2012 № 991940035 в сумі 0 (нуль) грн. 32 (тридцять дві) коп.

4. Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з моменту отримання копії ухвали в порядку, передбаченому статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

5. Копію ухвали направити позивачу.

Суддя А.М. Бабич