Ухвала від 21.11.2012 по справі 2а/2370/4466/2012

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

м. Черкаси

21 листопада 2012 року Справа № 2а/2370/4466/2012

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Бабич А.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Незалежної первинної профспілки центрального регіону до департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

20.11.2012 Незалежна первинна профспілка центрального регіону (далі-позивач) звернулась до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради (далі-відповідач), в якому просить: 1) скасувати рішення комітету з конкурсних торгів департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради в частині акцепту пропозиції конкурсних торгів на закупівлю будинків житлових (квартир) від 05.11.2012 за лотом №5 та визначення переможцем торгів за лотом №5 ФОП ОСОБА_2; 2) зобов'язати комітет з конкурсних торгів департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради акцептувати пропозицію конкурсних торгів на закупівлю будинків житлових (квартир) за лотом №5 та визначити переможця за лотом №5 Незалежну первинну профспілку центрального регіону; 3) стягнути з відповідача на користь позивача понесені судові витрати.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що позов не підсудний Черкаському окружному адміністративному суду з наступних підстав.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов -це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно -правових відносинах.

Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Як вбачається з адміністративного позову відповідачем є департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради, який є структурним підрозділом Черкаської міської ради.

Відповідно до ч. 2 статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»від 21.05.1997 №280/97-ВР місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Частиною 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»від 21.05.1997 № 280/97-ВР передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Таким чином, враховуючи приписи вказаних правових норм, цей спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному, що виключає можливість розгляду цієї справи Черкаським окружним адміністративним судом.

Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Враховуючи наведене, суд вважає, що дана справа не підсудна Черкаському окружному адміністративному суду, а тому позовна заява з доданими до неї матеріалами підлягає поверненню позивачеві.

Керуючись ст. ст. 17, 18, п. 6 ч. 3 ст. 108, ст. ст. 160-165 КАС України, Черкаський окружний адміністративний суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Незалежної первинної профспілки центрального регіону до департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії -повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

2. Роз'яснити позивачу, що спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному.

3. Повернути з Державного бюджету України судовий збір, сплачений позивачем відповідно до квитанції від 20.11.2012 № 174 в сумі 32 (тридцять дві) грн. 19 коп.

4. Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з моменту отримання копії ухвали в порядку, передбаченому статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

5. Копію ухвали направити сторонам у справі.

Суддя А.М. Бабич