Ухвала від 28.11.2012 по справі 2а-16689/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

28 листопада 2012 року № 2а-16689/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії судді: головуючий суддя Келеберда В.І., судді Качур І.А., Данилишин В.М. при секретарі судового засідання Віруцькій О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позовних вимог в частині у справі

за позовомСпільного підприємства "Вітмарк-Україна" в формі Товариства з обмеженою відповідальністю Іноземного підприємства "Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед" Товариства з обмеженою відповідальністю "Тетра Пак"

до Кабінету Міністрів України, треті особи без самостійних вимог на предмет спору: Державне підприємство з питань поводження з відходами як вторинною сировиною, Українська пакувально-екологічна коаліція

провизнання незаконними та нечинними нормативно-правових актів

ВСТАНОВИВ:

Позивачі -товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Тетра Пак», Іноземне підприємство «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед», спільне підприємство «Вітмарк-Україна»в формі товариства з обмеженою відповідальністю - звернулись до суду з вимогами, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, про визнання незаконними та нечинними абзац 2 пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 «Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини», абзац 4 пункту 2 змін, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №508 від 20.05.2009 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 №915», пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 «Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини».

26.11.2012 в судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про залишення без розгляду позовних вимог щодо визнання незаконним та нечинним пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 «Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини», що стосується встановлення фіксованих тарифів, оскільки зазначена позовна вимога заявлена в жовтні 20012 року, тобто з пропуском встановленого строку на звернення до суду. Подання позовної заяви щодо оскарження інших пунктів оскаржуваних постанов в 2009 року не зупиняє сплив встановленого строку на звернення до суду з вимогою щодо визнання незаконним пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001.

Представник позивачів в судовому засіданні заперечувала щодо залишення без розгляду позовних вимог в частині та зазначила, що позивачем не подано в жовтні 2012 року нову позовну заяву, а просто уточнено, а саме збільшено попередні позовні вимоги. Також, представник позивачів зазначила, що право на уточнення (збільшення) позовних вимог позивач має протягом всього розгляду справи, а відтак позивачем не пропущено строк на звернення до суду з вимогою щодо визнання незаконним та нечинним пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001. Крім того, представник позивача зазначила, що вимога щодо визнання незаконним та нечинним пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 є нерозривно пов'язаною з іншими позовними вимогами та ніяких додаткових вимог, не пов'язаних з вимогами, заявленими в 2009 році позивачами не заявлено.

Представник третьої особи в судовому засіданні підтримав клопотання представника відповідача щодо залишення без розгляду п. 3 позовних вимог, а саме, щодо визнання незаконним та нечинним пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001, у зв'язку з пропуском строку на звернення до суду.

Колегія суддів, заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі, вважає, що клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позовних вимог щодо визнання незаконним та нечинним пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановлено цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 ст. 99 КАС України).

Як вбачається з матеріалів справи, 09.12.2009 позивачі звернулись до суду з вимогами про визнання незаконними та невинними абзац 2 пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 «Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини», абзацу 4 пункту 3 змін, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №508 від 20.05.2009, спільного наказу Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державної митної служби України від 30.07.2009 №789/414/709 «Про затвердження Порядку здійснення митного оформлення імпортних товарів у тарі і пакувальних матеріалів».

Вимогу щодо визнання незаконним та нечинним пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 заявлено позивачами 23.10.2012 (т. 2 а.с.176-178).

Оскільки Постанова Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 (в редакції від 20.05.2009) була прийнята та опублікована в 2009 році і з того часу застосовувалась, враховуючи, що позивачі звернулись до суду з вимогою про скасування п. 2 зазначеної постанови саме 23.10.2012 та позивачами не зазначено поважних причин пропуску строку звернення до суду з зазначеною вище вимогою, суд вбачає за доцільне застосувати наслідки пропуску строку звернення до суду.

Частиною першою статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Частиною другою статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовки чи судового розгляду справи.

Згідно з пунктом дев'ятим частини першої ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо її подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Оскільки позивачами не наведено обґрунтованих поважних причин пропуску строку звернення до суду з вимогою про визнання незаконним та нечинним пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 (в редакції від 20.05.2009), адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду в частині вказаної позовної вимоги.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 99, 100, 155 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Тетра Пак", Іноземного підприємства "Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед", спільного підприємства "Вітмарк-Україна"в формі товариства з обмеженою відповідальністю до Кабінету Міністрів України, треті особи без самостійних вимог на предмет спору: Державне підприємство з питань поводження з відходами як вторинноб сировиною, Українська пакувально-екологічна коаліція в частині позовних вимог щодо визнання незаконним та нечинним пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 "Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини"( в редакції від 20.05.2009).

2. Залишити без розгляду позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Тетра Пак", Іноземного підприємства "Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед", спільного підприємства "Вітмарк-Україна"в формі товариства з обмеженою відповідальністю до Кабінету Міністрів України, терті особи: Державне підприємство з питань поводження з відходами як вторинною сировиною, Українська пакувально-екологічна коаліція в частині позовних вимог щодо визнання незаконним та нечинним пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України №915 від 26.07.2001 "Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини"( в редакції від 20.05.2009).

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України

Головуючий суддя В.І. Келеберда

Судді І.А. Качур

В.М. Данилишин

Повний текст ухвали виготовлено 03.12.2012.