вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
Іменем України
29 листопада 2012 р. (12:07) Справа №2а-12957/12/0170/2
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.
за участю секретаря Проніна Є.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі,
Сектору містобудування та архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим,
Відділу аналітичного і екологічного контролю по Східно-Кримському регіону Рескомприроди АР Крим
про визнання протиправними та скасування висновків та зобов'язання вчинити певні дії,за участю представників:
від позивача - ОСОБА_2 - представник, довіреність від 08.05.2012 року, паспорт серії ЕЕ № НОМЕР_1
від відповідачів - не з'явились
Суть спору: ОСОБА_1 (далі позивачі) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою, в Ленінському районі; Сектору містобудування та архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим; Відділу аналітичного і екологічного контролю по Східно-Кримському регіону Рескомприроди АР Крим про визнання протиправним та скасування висновку Сектору містобудування та архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим від 17.08.2012 року про відхилення погодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення у власність земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1; визнання протиправним та скасування висновку Відділу аналітичного і екологічного контролю по Східно-Кримському регіону Рескомприроди АР Крим №16-9\102 від 16.08.2012 року про неузгодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення у власність земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1; визнання протиправним та скасування висновку Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою, в Ленінському районі АР Крим № 114\7в від 17.08.2012 року про неузгодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення у власність земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1; зобов'язання Сектору містобудування та архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим, Відділу аналітичного і екологічного контролю по Східно-Кримському регіону Рескомприроди АР Крим, Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі АР Крим повторно розглянути та погодити проект землеустрою з відведення ОСОБА_1 у власність земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1, про що оформити відповідний висновок з урахуванням вищевказаних обставин.
Позовні вимоги мотивовані тим, що незважаючи на скасовані постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 31.07.2012 року у справі № 2а-5952/12/0170/8 з аналогічних підстав висновки відповідачів, висновком Сектору містобудування та архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим від 17.08.2012 року та висновком Відділу аналітичного і екологічного контролю по Східно-Кримському регіону Рескомприроди АР Крим в Ленінському районі АР Крим від 16.08.2012 року позивачу відмовлено у погодженні проекту землеустрою з відведення у власність земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1. У зв'язку з чим на підставі зазначених висновків, Комісією з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі не погоджено проект землеустрою ОСОБА_3
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 29.11.2012 року, наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у адміністративному позові.
Відповідачі явку своїх представників у судове засідання не забезпечили, про час та день розгляду справи повідомлені належним чином, 26.11.2012 року від Сектору містобудування та архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим надійшло заперечення, в якому він зазначив, що по с. Золоте Бєлінської сільської ради є лише Схема генерального плану, що розроблена у 1999 році ХППАПУ і Коректування схеми забудови північної частини с. Золоте, що розроблене у 2008 році ПФ «Керчпроект». Детальний план території с. Золоте не розроблявся. У зв'язку з чим, проект землеустрою з передачі у власність земельної ділянки по АДРЕСА_1 Ленінського району відхилений від погодження. За таких обставин другий відповідач просить у задоволенні позовних вимог відмовити та розглянути справу за його відсутності.
Суд, враховуючи належним чином повідомлення відповідачів про час, день та місце судового розгляду, клопотання другого відповідача про розгляд справи за його відсутності та надання ним заперечення на позов, керуючись ст. 128 КАС України, ухвалив розглянути справу на підставі залучених до неї документів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази, суд
Позивачем 01.12.2009 року до Бєлінської сільської ради Ленінського району АР Крим подано заяву про виділ земельної ділянки в с. Золоте Ленінського району АР Крим для дачного будівництва.
Рішенням 39 сесії 5 скликання від 24.12.2009 року «Про дозвіл на складання проекту землеустрою з передачі у власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва гр. ОСОБА_1» Бєлінська сільська рада Ленінського району АР Крим надала дозвіл громадянці України ОСОБА_1 на складання проекту землеустрою з передачі земельної ділянки у власність для індивідуального дачного будівництва орієнтовною площею 0,0800 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 Ленінського району АР Крим.
На виконання зазначеної норми позивачем був укладений договір з ПП «Землеупорядник» на складання проекту землеустрою з відведення земельної ділянки у власність для індивідуального дачного будівництва орієнтовною площею 0,0800 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 Ленінського району АР Крим, в рамках складання якого отримані:
- висновок відділу містобудування і архітектури Ленінської РДА АРК № 152 про можливість цільового використання земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, затверджений 09.03.2010 року, у якому вказано, що призначення земельної ділянки не суперечить містобудівній документації с. Золоте, у зв'язку з чим Ленінський відділ містобудування і архітектури вважає можливим погодити надання земельної ділянки площею 0,0800 га гр. ОСОБА_1 у власність для індивідуального дачного будівництва в АДРЕСА_1 Ленінського району АР Крим;
- висновок Ленінської райСЕС № 53 від 30.03.2010 року щодо погодження вибору (відведення) земельної ділянки під забудову, у якому зазначено, що земельна ділянка, що розташована: АР Крим, Ленінський район, АДРЕСА_1 придатна без зміни цільового призначення для проекту землеустрою з відведення земельної ділянки для дачного будівництва гр. ОСОБА_1;
- висновок Управління екологічної інспекції Керченського регіону від 19.04.2010 року № 93 про погодження матеріалів проекту землеустрою з відведення земельної ділянки.
Розроблений проект землеустрою з відведення земельної ділянки площею 0,0800 га для індивідуального дачного будівництва в АДРЕСА_1 Ленінського району АР Крим гр. ОСОБА_1 був поданий на розгляд Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі АРК.
Висновком № 114 від 03.05.2010 року Відділ Держкомзему у Ленінському районі АР Крим не погодив проект землеустрою з відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва за адресою: АР Крим, Ленінський район, АДРЕСА_2 з посиланням на відсутність матеріалів дослідження земельної ділянки, складених управлінням Держземінспекції Рескомзему АР Крим (вказівка Рескомзему АР Крим від 29.03.2010 року № 14); відсутність погодження вихідної земельно-кадастрової інформації начальником відділу Держкомзему в Ленінському районі АР Крим (п. 2 вказівки Рескомзему АР Крим від 07.07.2006 року № 18); необхідністю приведення інформації в Експлікації земельних угідь в Пояснювальній записці, у Відомості розрахування площ контурів угідь, Поконтурній відомості і Експлікації у відповідності до матеріалів проекту.
Листом № 2769-п від 30.04.2010 року Республіканського комітету АРК з охорони культурної спадщини не погоджено проект землеустрою з відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва за адресою: АР Крим, Ленінський район, АДРЕСА_2 у зв'язку з тим, що на підставі ст. 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та ст. 7 Закону України «Про охорону археологічної спадщини» вимагається проведення археологічного дослідження даної земельної ділянки.
Висновком № 114/7 від 13.05.2010 року Комісія з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі не погодила спірний проект землеустрою з посиланням на те, що у відповідності до ст. 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та ст. 7 Закону України «Про охорону археологічної спадщини» вимагається проведення археологічного дослідження даної земельної ділянки, відсутні матеріали з дослідження земельної ділянки, складені управлінням Держземінспекції Рескомзему АР Крим (вказівка від 29.03.2010 року № 14).
Для усунення встановлених недоліків позивачем були отримані висновок про погодження проекту відведення земельної ділянки від 28.09.2010 року № 5870 Республіканського комітету АРК з охорони культурної спадщини та висновок наукової археологічної експертизи № 125/01-10-803 від 25.08.2010 року, відповідно до якого Інститутом археології НАН України проведено археологічне обстеження земельної ділянки площею 0,08 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, на землях Белінської сільської ради АРК. Дана територія повністю задернована і вкрита степовим різнотрав'ям, ділянка піддана візуальному огляду, в ході якого будь-яких археологічних, архітектурних або будівельних об'єктів, виходів культурного шару та окремих фрагментів кераміки не встановлено. На підставі викладеного Інститут археології НАН України не заперечує проти виділення земельної ділянки за вказаною адресою.
Після доопрацювання проект землеустрою з відведення земельної ділянки площею 0,0800 га для індивідуального дачного будівництва в АДРЕСА_1 Ленінського району АР Крим гр. ОСОБА_1 був повторно направлений на розгляд Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі.
Висновком від 02.09.2011 року № 16-9/67 Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з охорони навколишнього природного середовища не погоджено проект землеустрою з відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва за адресою: АР Крим, Ленінський район, АДРЕСА_1 та направлено матеріали на доопрацювання у зв'язку з ненаданням документів, а саме проект доповнити
- інформацією про відношення до об'єктів природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, землям, що зарезервовані для заповідання;
- інформацією про якісну характеристику ґрунтового покрову;
- інформацією про наявність порушених земель, що потребують рекультивації; деградованих, техногенно-забруднених і малопродуктивних земель, що потребують консервації;
- провести інвентаризацію зелених насаджень;
- додати заяву громадянина до Бєлінської сільської ради про дозвіл на розробку проекту землеустрою, договір з проектною організацією про розробку проекту відведення земельної ділянки.
Висновком Сектору містобудування і архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим з розгляду на комісії від 16.09.2011 року питань, пов'язаних з погодженням документації з землеустрою, проект землеустрою з відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва за адресою: АР Крим, Ленінський район, АДРЕСА_1 відхилений від погодження у зв'язку з відсутністю проекту детального планування проектованого кварталу.
Висновком № 114/7 б від 16.09.2011 року Комісія з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі АРК не погодила проект землеустрою із зазначенням таких зауважень:
1. Проект доповнити інформацією:
- про якісну характеристику ґрунтового покрову;
- про відношення до об'єктів природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, землям, що зарезервовані для заповідання;
- про наявність порушених земель, що потребують рекультивації; деградованих, техногенно-забруднених і малопродуктивних земель, що потребують консервації;
- провести інвентаризацію зелених насаджень;
- додати заяву громадянина до Бєлінської сільської ради про дозвіл на розробку проекту землеустрою, договір з проектною організацією про розробку проекту відведення земельної ділянки.
2. Відсутній проект детального планування проектованого кварталу.
Не погодившись із зазначеними висновками, ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 31.07.2012 року у справі № 2а-5952/12/0170/8 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково: визнаний протиправним та скасований висновок Сектору містобудування та архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим від 16.09.2011 року про неузгодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення у власність для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1; визнаний протиправним та скасований висновок Відділу аналітичного і екологічного контролю по Східно-Кримському регіону Рескомприроди АР Крим №16-9\07 від 02.09.2011 року про неузгодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення у власність для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1; визнаний протиправним та скасований висновок Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою, в Ленінському районі АР Крим № 114\7б від 16.09.2011 року про неузгодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення у власність для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1; Комісія з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі АР Крим зобов'язана повторно розглянути проект землеустрою з відведення у власність ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1; в іншій частині позовних вимог - відмовлено.
Під час розгляду справи № 2а-5952/12/0170/8 суд дійшов висновку про наявність в матеріалах проекту землеустрою з відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва за адресою: АР Крим, Ленінський район, АДРЕСА_1 документів, які спростовують зауваження, викладені у висновку Відділу аналітичного і екологічного контролю по Східно-Кримському регіону Рескомприроди АРК №16-9/07 від 02.09.11 та висновку № 114/7 б від 16.09.2011 року Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі АРК.
Також, зважаючи на те, що детальний план території с. Золоте не розроблявся, а його розроблення та затвердження визначаються центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури, суд встановив неправомірність посилання Комісією з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі у висновку № 114/7 б від 16.09.2011 року як на підставу для непогодження проекту землеустрою з відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва за адресою: АР Крим, Ленінський район, АДРЕСА_1 на відсутність проекту детального планування проектуємого кварталу.
Враховуючи факти, встановлені під час розгляду справи № 2а-5952/12/0170/8 позивач повторно надав на розгляд Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі проект землеустрою з відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 у власність для індивідуального дачного будівництва за адресою: АР Крим, Ленінський район, АДРЕСА_1.
Висновком Республіканським комітетом Автономної Республіки Крим з охорони навколишнього природного середовища від 16.08.2012 року № 16-9/102 проект землеустрою з відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва за адресою: АР Крим, Ленінський район, АДРЕСА_1 не погоджений та матеріали направлені на доопрацювання для доповнення проекту:
- інформацією про якісну характеристику ґрунтового покрову;
- проведення інвентаризації зелених насаджень;
- надання копії заяви громадянина до Бєлінської сільської ради про дозвіл на розробку проекту землеустрою.
Висновком Сектору містобудування і архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим з розгляду на комісії від 17.08.2012 року питань, пов'язаних з погодженням документації з землеустрою, проект землеустрою з відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва за адресою: АР Крим, Ленінський район, АДРЕСА_1 відхилений від погодження у зв'язку з відсутністю детального плану с. Золоте.
Висновком № 114/7 в від 17.08.2012 року Комісія з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі АРК не погодила проект землеустрою, керуючись ст. 5, п. 1 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної документації», у зв'язку з відсутністю детального плану с. Золоте. Також Комісією зазначено про необхідність, відповідно до п. 2.2 Порядку погодження природоохоронними органами матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 434 від 05.11.2004 року, доповнити проект інформацією про якісну характеристику ґрунтового покрову; провести інвентаризацію зелених насаджень; надати копію заяви громадянина до Бєлінської сільської ради про дозвіл на розробку проекту землеустрою.
Вивчивши зазначені висновки Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з охорони навколишнього природного середовища від 16.08.2012 року, Сектору містобудування і архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим з розгляду на комісії від 17.08.2012 року та Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі АРК від 17.08.2012 року, суд дійшов висновку, що непогодження позивачу проекту землеустрою з відведення земельної ділянки відбулось з тих самих підстав, які зазначені у висновках відповідачів протиправність яких встановлена постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 31.07.2012 року у справі № 2а-5952/12/0170/8.
Так, розглядаючи справу № 2а-5952/12/0170/8 суд встановив, що згідно з п. 14 висновку Управління екологічної інспекції Керченського регіону Республіканського комітету АРК з охорони навколишнього природного середовища № 93 від 19.04.2010 року, земельна ділянка пл.0,08 га, що передається ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва до об'єктів природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, землям, зарезервованим до заповідання не відноситься; порушених земель, що потребують рекультивації; деградованих, техногенно-забруднених та малопродуктивних земель, що потребують консервації немає.
Зелені насадження на земельній ділянці згідно з п.12 висновку Управління екологічної інспекції Керченського регіону Республіканського комітету АРК з охорони навколишнього природного середовища № 93 від 19.04.2010 року, п.4.4. висновку Відділу містобудування та архітектури Ленінської райдержадміністрації №152 від 09.03.2010 року, п. 8 висновку Ленінської районної СЕС №53 від 30.03.2010 року, акту вибору земельної ділянки від 26.02.2010 року - відсутні. Пунктом 9 висновку Управління екологічної інспекції Керченського регіону Республіканського комітету АРК з охорони навколишнього природного середовища № 93 від 19.04.2010 року та п.8 висновку Ленінської районної СЕС №53 від 30.03.2010 року вказано інформацію про якісну характеристику ґрунтів земельної ділянки як кам'янистий.
Також, суд встановив, що в матеріалах проекту землеустрою з відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 наявні заява гр. ОСОБА_1 про виділення земельної ділянки від 01.12.2009р.
Крім того, суд зазначив, що на підставі частини 1 ст.24 Закону №3038 передбачено, що документація із землеустрою розробляється з урахуванням положень плану зонування та/або детального плану території.
Частина 3 ст. 24 Закону №3038 встановлює, що у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.
При цьому згідно п.1 Перехідних положень Закону №3038 частина третя статті 24 набирає чинності з 1 січня 2013 року, отже відсутність детального плану забудови кварталу у проекті землеустрою з відведення спірної земельної ділянки на момент погодження відповідачами проекту землеустрою не могла бути підставою для відмови в погодженні проекту, а відтак не перешкоджала позивачу реалізувати своє право на складання проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки у власність.
Зважаючи на те, що детальний план території с. Золоте не розроблявся, а його розроблення та затвердження визначаються центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури, суд дійшов висновку про неправомірність посилання Комісією з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі у висновку № 114/7 б від 16.09.2011 року як на підставу для непогодження проекту землеустрою з відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва за адресою: АР Крим, Ленінський район, АДРЕСА_1 на відсутність проекту детального планування проектуємого кварталу.
Ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що висновки Сектору містобудування та архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим від 17.08.2012 року, Відділу аналітичного і екологічного контролю по Східно-Кримському регіону Рескомприроди АР Крим №16-9/102 від 16.08.2012 року та Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою, в Ленінському районі АР Крим № 114\7в від 17.08.2012 року про неузгодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення у власність земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1, складені з тих самих підстав, що визнанні протиправними постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 31.07.2012 року у справі № 2а-5952/12/0170/8, яка набрало законної сили. Інших підстав непогодження проекту землеустрою з відведення у власність позивачу земельної ділянки відповідачами не зазначено.
За таких обставин вказані висновки Сектору містобудування та архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим від 17.08.2012 року, Відділу аналітичного і екологічного контролю по Східно-Кримському регіону Рескомприроди АР Крим №16-9/102 від 16.08.2012 року та Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою, в Ленінському районі АР Крим № 114\7в від 17.08.2012 року є протиправними та підлягають скасуванню.
Більш того, враховуючи, що відповідачами повторно розглянутий проект землеустрою з відведення у власність ОСОБА_1 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1, та ними відмовлено в погодженні такого проекту з підстав, визнаних протиправними постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 31.07.2012 року у справі № 2а-5952/12/0170/8, позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі, в тому числі зобов'язавши відповідачів погодити проект землеустрою з відведення у власність ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1 Ленінського району АР Крим.
У судовому засіданні, яке відбулось 29.11.2012 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Відповідно до ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 06.12.2012року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати висновок Сектору містобудування та архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим від 17.08.2012 року про відхилення неузгодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення у власність земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1.
3. Визнати протиправним та скасувати висновок Відділу аналітичного і екологічного контролю по Східно-Кримському регіону Рескомприроди АР Крим №16-9/102 від 16.08.2012 року щодо неузгодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення у власність земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1.
4. Визнати протиправним та скасувати висновок Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою, в Ленінському районі АР Крим № 114\7в від 17.08.2012 року про неузгодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення у власність земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1.
5. Зобов'язати Сектор містобудування та архітектури Ленінської районної державної адміністрації АР Крим повторно розглянути та погодити проект землеустрою з відведення у власність ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1 Ленінського району АР Крим.
6. Зобов'язати Відділ аналітичного і екологічного контролю по Східно-Кримському регіону Рескомприроди АР Крим повторно розглянути та погодити проект землеустрою з відведення у власність ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1 Ленінського району АР Крим.
7. Зобов'язати Комісію з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації по землеустрою в Ленінському районі АР Крим повторно розглянути та погодити проект землеустрою з відведення у власність ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,08 га по АДРЕСА_1 Ленінського району АР Крим.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.