Рішення від 30.10.2012 по справі 5009/3311/12

номер провадження справи 19/49/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.10.12 Справа № 5009/3311/12

За позовом Комунального підприємства «ВОДОКАНАЛ»(69002, м. Запоріжжя, вул. Артема, 61)

до Дочірнього підприємства «Імідж Холдинг»Акціонерної компанії «Імідж Холдинг АпС»(70420, Запорізька область, Запорізький район, с. Хортиця, провулок Сонячний, 5-А)

про стягнення 95204,66 грн.

Суддя Давиденко І.В.

Представники сторін:

Від позивача: Рушинець А.О. -представник за довіреністю № 7 від 17.01.12.; Дондік О.В. -представник за довіреністю № 44 від 03.10.12.

Від відповідача: Кадурін І.В. -представник за довіреністю № б/н від 11.10.11.

Рішення прийнято 30.10.12., після оголошеної на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні перерви, з 18.10.12. по 30.10.12.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До господарського суду Запорізької області 31.08.12. звернулось Комунальне підприємство «ВОДОКАНАЛ»з позовною заявою до Дочірнього підприємства «Імідж Холдинг»Акціонерної компанії «Імідж Холдинг АпС»про стягнення 95204,66 грн. за Договором № 3121/1 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системі каналізації від 01.01.10. за скид понаднормових забруднень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в порушення умов Договору та чинного законодавства України було відмовлено позивачу у відборі проб води з контрольного колодязя, що призвело до складання позивачем відповідного акту та нарахування додаткової плати за скид понаднормативних забруднень, внаслідок чого, на думку позивача, заборгованість Дочірнього підприємства «Імідж Холдинг»Акціонерної компанії «Імідж Холдинг АпС»становить 95204,66 грн.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 31.08.12. порушено провадження у справі № 5009/3311/12, справі присвоєно номер провадження 19/49/12, судове засідання призначено на 25.09.12. о 11-00.

Ухвалою господарського суду Запорізької області на підставі ст. 89 Господарського процесуального кодексу України від 07.09.12. виправлено допущену в ухвалі господарського суду Запорізької області від 31.08.12. у справі № 5009/3311/12 описку, розгляд справи № 5009/3311/12 призначено на 04.10.12. о 10-50.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 04.10.12., у зв'язку з задоволенням клопотання відповідача про відкладення розгляду справи, на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи № 5009/3311/12 відкладено на 18.10.12. о 11-00.

Від відповідача 18.10.12. через канцелярію господарського суду Запорізької області подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог, просив в задоволенні позову Комунального підприємства «Водоканал»відмовити у повному обсязі та зазначив, що замість акту про перешкоду у відборі проб позивач склав акт про відмову надання письмових пояснень, складання якого не передбачено Договором про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації № 3121/1 від 01.01.10. та діючим законодавством України. Крім того, вказав, що позивач не зазначив доказів неправомірної поведінки відповідача щодо виконання умов Договору та закону, таким чином, на думку відповідача, нарахування санкцій за понаднормовий скид є неправомірним.

В судовому засіданні 18.10.12., відповідно до ч. 3 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, оголошено перерву до 30.10.12. о 11-15.

Представник позивача в судовому засіданні 30.10.12. підтримав позовні вимоги, просив суд позов Комунального підприємства «Водоканал»задовольнити повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні 30.10.12. заперечив проти задоволення позову, просив суд в позові Комунального підприємства «Водоканал»відмовити повністю.

За результатами дослідження доказів, наявних в матеріалах справи, суд у нарадчій кімнаті, у відповідності до ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, ухвалив рішення у справі № 5009/3311/12.

Розглянувши подані матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд, -

ВСТАНОВИВ:

01.01.10. між Комунальним підприємством «Водоканал»(далі -Водоканал) та Дочірнім підприємством «Імідж Холдинг»Акціонерної компанії «Імідж Холдинг АпС»(далі -Абонент) укладено Договір про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації № 3121/1 (далі -Договір), відповідно до умов п. 1.1 якого, Водоканал забезпечує Абоненту подачу питної води на господарсько-питні, побутові та технічні потреби, а також приймання стічних вод по майданчикам Дочірнього підприємства «Імідж Холдинг» Акціонерної компанії «Імідж Холдинг АпС».

Приписами п. 1.1. Договору передбачено, що нормативними документами, якими сторони керуються під час виконання умов договору є: Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України (далі -Правила приймання стічних вод України), Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя (далі -Правила приймання стічних вод м. Запоріжжя), Інструкція про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі -Інструкція) та інші нормативно-правові акти.

Як зазначає позивач, відповідно до п. 2.1 Правил приймання стічних вод України, Комунальне підприємство «Водоканал»має право: контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств; пред'являти підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих Правил, так і місцевих Правил приймання; здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з Підприємством заздалегідь відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Порядок та періодичність відбору проб визначаються в місцевих Правилах приймання.

Пунктом 2.1.3 Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя встановлено, що Водоканал має право контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод у будь-який час доби без представника підприємства з участю представника відповідної компетентної організації або з участю представника іншого підприємства. Порядок та періодичність відбору проб визначає Водоканал без погодження з підприємством.

Згідно з п. 3.2.9 Договору встановлено, що Абонент зобов'язаний виконувати скид стоків, якість та температура яких в контрольних точках «КК»повинна відповідати вимогам Правил приймання стічних вод України, Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя і допустимим концентраціям.

Також, приписами п. 3.2.9 Договору передбачено, що відбір проб стічних вод Водоканалом здійснюється у будь-який час доби без попередження абонента.

Позивач вказує на те, що 28.06.12. о 10-50 представники Водоканалу прибули для обстеження контрольної точки «КК»та відбору стічних вод Абонента, що надходять до міської каналізації через контрольну точку «КК».

Як зазначає позивач, відповідачем було відмовлено Комунальному підприємству «Водоканал»у наданні відповідальної особи для відбору проб, а також службою охорони підприємства не були допущені представники позивача до контрольного колодязя «КК»для здійснення самостійного відбору проб, в зв'язку з чим представниками позивача було складено акт відбору проб стічних вод від 28.06.12. (далі -акт відбору).

У вказаному вище акті відбору зазначено, що час прибуття та вибуття представників Водоканалу на підприємство відповідача: 11 год. 10 хв. та 12 год. 20 хв.

Крім того, представниками Комунального підприємства «Водоканал» був складений акт про відмову в наданні письмових пояснень (підпису ознайомлення з документом) від 28.06.12., в якому вказано, що на Дочірньому підприємстві «Імідж Холдинг»Акціонерної компанії «Імідж Холдинг АпС»старший по караулу (відмовився назвати прізвище, ім'я та по-батькові) відмовився надати письмові пояснення щодо відмови надання представника підприємства для відбору проб стічних вод та відмови прийняти та зареєструвати лист № 5495 від 27.06.12., а також завірити час прибуття і вибуття представників Комунального підприємства «Водоканал».

В зв'язку з викладеним вище, позивач вказує на те, що не забезпечивши вільний доступ працівників позивача до контрольної точки «КК», відповідач допустив порушення вимог п.п. 3.2.6, 3.2.9 Договору, п.п. 2.1.3, 2.4.3 Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя та п.п. 2.1, 2.2, 2.4, 7.4, 7.9 Правил приймання стічних вод України.

Про факт створення перешкоди 28.06.12. у відборі проб стічних вод Комунальне підприємство «Водоканал»повідомив відповідача телефонограмою № 5718 від 02.07.12. та повідомленням-попередженням № 6027 від 11.07.12.

Відповідно до п. 7.4 Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя, умов Договору та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, позивачем виконано розрахунок додаткової плати за скид понаднормативних забруднень з коефіцієнтом кратності К=5 на весь обсяг стічних вод, що скинуті підприємством відповідача у мережу міської каналізації через «КК», за червень 2012 року в сумі 95204,66 грн.

У зв'язку з викладеним вище, позивачем на адресу відповідача була направлена претензія № 6263 від 18.07.12. про сплату останнім суми додаткової плати за скид понаднормативних забруднень в розмірі 95204,66 грн. за порушення договірних умов, Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя та Правил приймання стічних вод України, в частині створення перешкод Комунальному підприємству «Водоканал»у відборі проб.

Вказана вище претензія залишена відповідачем без відповіді.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач вказує на те, що відповідачем було відмовлено позивачу у наданні відповідальної особи для відбору проб стічних вод та не було допущено представників позивача до контрольного колодязя для обстеження «КК»для здійснення самостійного відбору проб, чим порушено умови Договору та вимоги чинного законодавства України, в зв'язку з чим, Комунальне підприємство «Водоканал»нарахувало відповідачу суму додаткової плати за скид понаднормативних забруднень у мережу міської каналізації в розмірі 95204,66 грн.

Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів; поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі. В необхідних випадках на вимогу судді пояснення представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі, мають бути викладені письмово.

Статтями 33, 35 Водного кодексу України передбачено, що з метою забезпечення екологічної і санітарно-гігієнічної безпеки вод здійснюється стандартизація і нормування у галузі використання і охорони вод. У галузі використання і охорони вод встановлюються такі нормативи: нормативи екологічної безпеки водокористування; екологічний норматив якості водних об'єктів; нормативи гранично допустимого скидання забруднюючих речовин; галузеві технологічні нормативи утворення речовин, що скидаються у водні об'єкти та інші.

Згідно ст. 39 Водного кодексу України зазначено, що для оцінки екологічної безпеки виробництва встановлюються галузеві технологічні нормативи утворення речовин, що скидаються у водні об'єкти та тих, що подаються на очисні споруди, тобто нормативи гранично допустимих концентрацій речовин у стічних водах, що утворюються в процесі виробництва.

Відповідно до ст. 44 Водного кодексу України вказано, що водокористувачі зобов'язані дотримуватися встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території.

Скидання стічних вод у водні об'єкти допускається лише за умови наявності нормативів гранично допустимих концентрацій та встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин. (ст. 70 Водного кодексу України).

З метою запобігання порушенням у роботі мереж і споруд каналізації, підвищення ефективності роботи цих споруд і безпеки їх експлуатації та забезпечення охорони навколишнього природного середовища від забруднень скидами стічних вод підприємств наказом Держбуду України № 37 від 19.02.02. затверджено Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 26.04.02. за № 403/6691 (Правила приймання стічних вод України).

Пунктом 1.2 Правил приймання стічних вод України встановлено, що ці Правила поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (Водоканали), та на всі підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в систему каналізації населених пунктів.

На підставі Правил приймання стічних вод України та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої наказом Держбуду України № 37 від 19.02.02. і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.04.02. за № 403/6691 (далі -Інструкція) встановлено, що Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту, в яких встановлюються допустимі концентрації для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод підприємств у місцеву каналізацію.

Місцеві правила приймання згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України. Місцеві правила приймання є обов'язковими для всіх підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради. (п.п. 1.5, 1.6 Правил приймання стічних вод України).

Відповідно до п. 1.7 Правил приймання стічних вод України передбачено, що Водоканали встановлюють кожному конкретному підприємству режими і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації населеного пункту, які не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України.

Рішенням Виконавчого комітету Запорізької міської ради № 167 від 29.05.03. затвердженні Правила приймання стічних вод у систему каналізування м. Запоріжжя (Правила приймання стічних вод м. Запоріжжя).

Зазначені вище Правила розповсюджуються на Комунальне підприємство «Водоканал»та всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та відомчої приналежності, приватних підприємців та фізичних осіб, що є власниками нежилих об'єктів, на території яких здійснюється виробнича діяльність, і які скидають безпосередньо або опосередковано (через мережі іншого підприємства) свої стічні води у систему каналізації.

Правила є обов'язковими для виконання всіма підприємствами, яким Водоканал надає послуги з водопостачання і водовідведення, розташованими на території Запорізької міської ради (п. 1.2. Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя).

Відповідно до п. 1.4 Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя зазначено, що цими Правилами встановлюються вимоги до приймання стічних вод від підприємств до міської каналізації, регламентуються взаємні права та обов'язки підприємств і Водоканалу, порядок визначення плати за послуги водовідведення, порядок контролю за виконанням цих правил, а також відповідальність та міри впливу за їх порушення.

Встановлення абонентам режиму і нормативів скиду забруднюючих речовин у каналізацію, формулювання висновку про відповідність фактичних показників якості стічних вод допустимим, а також виконання розрахунків плати входить виключно до компетенції Водоканалу.

Відповідно до п. 7.1 Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя встановлено, що Водоканал здійснює контроль за витратою та якістю стічних вод, які скидають підприємства.

З матеріалів справи вбачається, що 28.06.12. о 10-50 представники Водоканалу прибули для обстеження контрольної точки «КК»та відбору стічних вод Дочірнього підприємства «Імідж Холдинг»Акціонерної компанії «Імідж Холдинг АпС», що надходять до міської каналізації через контрольну точку «КК».

Пунктом 7.4 Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя встановлено, що при відмові підприємства виділити відповідальну особу для відбору проб, зволікання з допуском представника Водоканалу на територію підприємства (більше ніж на 30 хвилин після його прибуття) або створення перешкод у відборі проб з боку представників підприємства, Водоканал складає акт про перешкоду у відборі проб в односторонньому порядку.

На підставі акту, Водоканал виставляє підприємству рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності К=5 за розрахунковий місяць, в якому було вчинено дане порушення.

Таким чином, з наведеного вбачається, що при відмові представниками відповідача Комунальному підприємству «Водоканал»у наданні відповідальної особи для відбору проб, а також недопущенні представників позивача до контрольного колодязя «КК»для здійснення самостійного відбору проб, позивач на підставі п. 7.4 Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя повинен був скласти акт про перешкоду у відборі проб стічних вод.

Пунктом 7.4 Правил приймання стічних вод України передбачено, що підприємства, які скидають стічні води до міської каналізації, повинні забезпечити можливість проведення Водоканалом у будь-який час доби контролю за скидом стічних вод, включаючи надання необхідних відомостей та експлуатаційного персоналу. Порядок та періодичність відбору контрольних проб визначається у місцевих Правилах приймання.

У відповідності до п. 7.8 Правил приймання стічних вод України зазначено, що з метою контролю якості стічних вод підприємств, Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента.

У разі неявки уповноваженого представника Підприємства або при його відмові підписати акт, останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника абонента, який відмовився підписати акт.

При відмові підприємства виділити відповідальну особу для відбору проб, зволіканні з допуском представника Водоканалу на територію підприємства (більш ніж 30 хвилин після його прибуття) або створенні перешкод у відборі проб з боку представників підприємства, Водоканал виставляє Підприємству рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності Кк=5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення (п. 7.9 Правил приймання стічних вод України).

Таким чином, з викладеного вище вбачається, що п. 7.8 Правил приймання стічних вод України та п. 7.4 Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя встановлені види неправомірної поведінки підприємства-абонента (вчинення перешкод) при відборі проб Водоканалом, якими є: неявка уповноваженої особи, зволікання з допуском до контрольної точки понад 30 хвилин, відмова виділити уповноважену особу для відбору проб.

Доказом неправомірної поведінки Абонента (вчинення перешкод) є складений Водоканалом акт про перешкоду у відборі проб у відповідності до п. 7.4 Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя та акт відбору проб, складений відповідно до вимог п. 7.8 Правил приймання стічних вод України.

Судом встановлено та позивачем не заперечується, що в порушення вимог п. 7.4 Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя, акт про перешкоду у відборі проб представниками Комунального підприємства «Водоканал»не складався.

Натомість, позивачем було складено акт про відмову надання письмових пояснень, складення якого не передбачено ні укладеним сторонами Договором № 3121/1 від 01.01.10., ні діючим законодавством України.

Крім того, судом встановлено, що Комунальним підприємством «Водоканал»в акті відбору проб стічних вод від 28.06.12. не зазначено місця та адреси, за якою позивача не допустили до контрольної точки, а також не зазначено назви підприємства, на яке прибули представники Водоканалу.

Таким чином, з наведеного вбачається, що з вказаного вище акту неможливо ідентифікувати адресу, де саме позивачем був складений акт відбору стічних вод від 28.06.12.

Крім того, пунктом 7.8.1.2 Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя передбачено, що контрольна точка, як правило, повинна знаходитись за межами підприємства, проте її конкретне місце розташування повинне бути погоджене Водоканалом.

Отже, відповідно до погодженого сторонами у справі плану з мережами (схема розташування контрольної точки «КК»), контрольна точка «КК»знаходиться за територією Дочірнього підприємства «Імідж Холдинг»Акціонерної компанії «Імідж Холдинг АпС», тобто знаходиться у вільному доступі для Комунального підприємства «Водоканал».

Таким чином, враховуючи вищевикладене, з матеріалів справи вбачається, що позивачем не доведено суду наявності неправомірної поведінки у відповідача, яка стала підставою для нарахування Дочірньому підприємству «Імідж Холдинг»Акціонерної компанії «Імідж Холдинг АпС»додаткової плати за скид понаднормативних забруднень в сумі 95204,66 грн.

Обов'язок доказування покладається законом на позивача.

Статтею 33 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ст. 1 Господарського процесуального кодексу України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Таким чином, з наведеного вбачається, що до господарського суду вправі звернутися кожна особа, яка вважає, що її право чи охоронюваний законом інтерес порушено чи оспорюється.

Відповідно до ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд порушує справи за позовними заявами підприємств та організацій, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.

Отже, необхідною умовою для звернення до суду із відповідним позовом є порушення прав та охоронюваних законом інтересів особи -позивача у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем належними засобами доказування не доведено суду порушення з боку Дочірнього підприємства «Імідж Холдинг»Акціонерної компанії «Імідж Холдинг АпС»законних та охоронюваних законом інтересів Комунального підприємства «Водоканал».

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову Комунального підприємства «Водоканал».

За таких обставин, враховуючи вищевикладене, суд відмовляє Комунального підприємства «Водоканал»в задоволенні позовних вимог повністю.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 32, 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. В задоволенні позову Комунального підприємства «Водоканал»відмовити повністю.

2. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 06.11.12.

Суддя І.В. Давиденко