06 листопада 2012 р. Справа № 2а/0470/11119/12
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Захарчук Н.В. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіальне управління у Дніпропетровській області до Фізичної особи-підприємеця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості , -
Дніпропетровський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно-господарського штрафу за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про застосування фінансових санкцій № 151834 від 20.07.2012 року в сумі 1700 грн. 00 коп.
В обґрунтування позову зазначено, що під час перевірки Дніпропетровською транспортною прокуратурою встановлено наступне.
27.06.2012 року державними інспекторами Слюсаренко Д.М., Ярославцев В.Р. територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, в ході якої виявлені порушення: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, визначених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлена ліцензійна картка, договір із замовником, документ, що свідчить про оплату транспортних послуг, договір обов'язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті відповідальність за яке передбачена статтею 60 абзацом 3 Закону України «Про автомобільний транспорт», що тягне за собою накладення штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 1700 грн.
За наслідками перевірки складено акт № 043610 від 27.06.2012 року, на підставі якого виконуючим обов'язки начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області Ярославцевим В.Р.. винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 151834 від 20.07.2012 року на суму 1700,00 грн., яка отримана відповідачем 11.08.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Акт перевірки та постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржені, фінансові санкції в добровільному порядку не сплачені.
Згідно з п.1 положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року за № 1190 «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України, є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту і зв'язку України і йому підпорядковується. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює, наряду з іншими, покладеними на нього функціями, державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області утворено наказом начальника Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України-Головного державного інспектора на автомобільному транспорті від 28.02.2005 року за №1 і діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністра транспорту і зв'язку України від 14.12.2005 року за №888. На підставі п.4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, основними завданнями її територіальних управлінь, наряду з іншим, є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування. Згідно із п.5 цього Положення, територіальні управління, відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, яким встановлено, що процедура здійснення державного контролю Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті України за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Відповідно до п.12,13 цього Порядку, рейдова перевірка додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка, який складається територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області.
Згідно з п. 20,21,23 Порядку, при виявленні при перевірці порушень вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт, складаються акти реагування, наведені у додатках 2,3,4 до Порядку. На підставі п.п. 26,27 Порядку, справа про виявлене порушення розглядається керівником органу державного контролю, якими, згідно з п. З Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті є начальник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та начальник територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті, або його заступник. Керівник органу державного контролю за наявності підстав виносить постанову про застосування до суб'єкта господарювання фінансових санкцій, яка оформлюється згідно з додатком 5 до порядку.
Згідно зі ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до абз. З ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, -штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вирішуючи спір по суті суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню, як обґрунтовані та підтверджені належними доказами.
Враховуючи викладене, суд вважає правомірним стягнення з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь позивача до державного бюджету України адміністративно-господарського штрафу в сумі 1700,00 грн.
Керуючись статтями 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно-господарського штрафу - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державного бюджету України (р/р 31118106700002, МФО 805012, ЗКПО 37988155, код штрафу 21081100, ГУДКСУ у Дніпропетровській області) адміністративно-господарський штраф за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про застосування фінансових санкцій № 151834 від 20.07.2012 року в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Копію постанови направити сторонам по справі.
Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.б ст. 183-2 та ч.І ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Постанова суду набирає законної сили в порядку та у строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Захарчук